
Southgate verlengt contract als bondscoach van Engeland
LONDEN (ANP) - Gareth Southgate heeft zijn contract als bondscoach van Engeland verlengd tot eind 2024. De 51-jarige Southgate werkt al vijf jaar als coach van de nationale voetbalploeg. Onder zijn leiding bereikte Engeland afgelopen zomer de finale van het EK, waarin Italië op Wembley via strafschoppen te sterk was.
Southgate volgde in 2016 Sam Allardyce op als bondscoach. Allardyce vertrok al na slechts één wedstrijd op de bank, vanwege zijn rol in een corruptieschandaal. Onder leiding van oud-international Southgate, die zelf 57 interlands speelde, haalden de 'Three Lions' de halve finales van het WK 2018. Ze verloren daarin na verlenging van Kroatië (1-2) en moesten het in de strijd om de derde plaats ook afleggen tegen België (0-2).
Engeland verzekerde zich vorige week van deelname aan het WK van eind volgend jaar in Qatar. De ploeg van Southgate deed dat door San Marino met maar liefst 10-0 te verslaan.
Naast Southgate verlengde ook assistent Steve Holland zijn contract bij de Engelse bond tot eind 2024, het jaar van het volgende EK. "Ik ben heel blij dat we onze functies langer kunnen uitvoeren", zei Southgate. "Het blijft een ongelooflijke eer om dit team te leiden. We hebben geweldige kansen voor ons liggen. We zijn enorm benieuwd wat deze ploeg in de toekomst kan bereiken."
Meer uit Voetbal
GRIMSBY (ANP/RTR) - Coach Rúben Amorim heeft zich verontschuldigd bij de supporters van Manchester United na de uitschakeling in de League Cup tegen Grimsby Town, dat in Engeland uitkomt in de League Two, het vierde niveau. United verloor in de strafschoppenserie met 12-11.
25 minuten geledenMIAMI (ANP/AFP) - Lionel Messi heeft Inter Miami met twee doelpunten naar de finale van de Leagues Cup geleid. De Argentijnse vedette zorgde voor de gelijkmaker en het tweede doelpunt in de 3-1-zege op Orlando City.
1 uur geledenBRUGGE (ANP) - België doet dit seizoen met twee clubs mee aan het hoofdtoernooi van de Champions League. Naast landskampioen Union verzekerde ook Club Brugge zich van een startbewijs. Het elftal van trainer Nicky Hayen liet in de play-offs Rangers FC met 6-0 kansloos. Club Brugge had het eerste duel al met 3-1 gewonnen.
11 uur geledenARNHEM (ANP) - Het hoger beroep van de uitspraak in kort geding tussen Vitesse en de KNVB kan via een livestream worden gevolgd. Dat heeft het gerechtshof in Arnhem bekendgemaakt. Het beroep dient maandag in het Arnhemse Paleis van Justitie om 14.00 uur. Het is nog niet duidelijk wanneer er uitspraak wordt gedaan. Dat wordt tijdens de zitting bekend.
15 uur geledenMONACO (ANP) - Ajax krijgt een startpremie van circa 37 miljoen euro voor deelname aan de Champions League. Dat is 0,5 miljoen euro meer dan landskampioen PSV. Het totale prijzengeld in de Champions League bedraagt komend seizoen 2,4 miljard euro.
16 uur geledenUTRECHT (ANP) - Trainer Ron Jans gaat ervan uit dat Souffian El Karouani gewoon meedoet met FC Utrecht tegen Zrinjski Mostar. De linksback van FC Utrecht zou in de belangstelling staan van Spartak Moskou. "De opstelling van FC Utrecht is al bekend en El Karouani staat erbij", aldus Jans tijdens de persconferentie voor het duel.
19 uur geledenSTOCKHOLM (ANP) - De voetbalsters van PSV zijn uitgeschakeld in de tweede voorronde van de Champions League. In Stockholm verloor de ploeg van trainer Roeland ten Berge kansloos met 4-0 van Manchester United. De Engelse club plaatst zich zo voor het finaleduel van het mini-toernooi tegen de winnaar van de wedstrijd tussen Hammarby en Metalist.
20 uur geleden