Sony lijdt nederlaag bij EU-hof in zaak rond cheatsoftware
LUXEMBURG (ANP) - Sony heeft een nederlaag geleden in Europa in een rechtszaak rond zogenoemde cheatsoftware voor spellen voor de PlayStation. De Japanse elektronicafabrikant vindt dat dit soort software inbreuk maakt op het auteursrecht. Maar het Europese Hof van Justitie heeft donderdag geoordeeld dat dit niet zo is.
Sony had in Duitsland een zaak aangespannen tegen een bedrijf dat software en een apparaat maakt waarmee PlayStation-gebruikers toegang hebben tot bepaalde opties die hen helpen in een game. Die producten veranderen op die manier de software van de game, terwijl alleen Sony het recht heeft dat te doen, beredeneerde het Japanse bedrijf. Sony wilde daarom dat de cheatproducten niet meer verkocht mogen worden en eiste een schadevergoeding.
De Duitse rechtbank had het EU-hof gevraagd zich te buigen over de richtlijnen voor de rechtsbescherming van computerprogramma's. Het hof, de hoogste rechter in de EU, oordeelt nu dat de producten niet vallen onder die richtlijnen. De software verandert namelijk slechts tijdelijk gegevens in het werkgeheugen van de populaire gameconsole. Het bedrijf achter de cheatsoftware mag zijn producten daarom verkopen.
Onderliggende codes
Het EU-hof verwijst bij zijn oordeel naar bevindingen van de Duitse rechtbank. Die stelde vast dat de cheatsoftware niets verandert aan de onderliggende codes van de software van Sony. Daarmee vallen die producten buiten de richtlijnen, aldus het EU-hof.
Het bedrijf zou de richtlijnen voor rechtsbescherming wel schenden als mensen de software van Sony konden kopiëren met de cheatsoftware. Maar dat kunnen de cheatproducten niet, constateerde de Duitse rechtbank al.
Het oordeel van het EU-hof heeft mogelijk ook invloed op andere fabrikanten van gameconsoles. Cheatsoftware bestaat namelijk voor allerlei soorten games.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag fors gestegen, omdat de ruime overwinning van de Democraten bij de tussentijdse verkiezingen in de Verenigde Staten de hoop voedt bij beleggers dat de oorlog met Iran snel kan eindigen. Daardoor daalden ook de olieprijzen fors.
3 uur geledenDÜSSELDORF (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Het Duitse defensieconcern Rheinmetall heeft voor de tweede keer in enkele maanden zijn omzetverwachting verlaagd, vanwege een verwachte vertraging bij een groot project. Het betekent wederom een tegenslag voor de Europese fabrikant van onder meer munitie en pantservoertuigen.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De ANWB stapt vrijdag naar de kortgedingrechter in Utrecht om een staking die de vakbonden voor maandag hebben aangekondigd bij onder meer de Wegenwacht-dienst. De verkeersorganisatie wil voorkomen dat automobilisten met pech straks hulpeloos langs de weg komen te staan, omdat rondrijdende ANWB-medewerkers het werk hebben neergelegd.
4 uur geledenWAGENINGEN (ANP) - De stikstofplannen van het kabinet leiden waarschijnlijk tot stevige krimp van het aantal veehouderijen in Nederland, voorzien onderzoekers van de Wageningse universiteit. Ze denken dat op termijn 10 tot 30 procent van de veehouders zal kiezen voor bedrijfsbeëindiging, door het in juni aangekondigde maatregelenpakket.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Europese Centrale Bank (ECB) moet waarschijnlijk "een havikachtige koers" blijven volgen en op de hoede zijn voor inflatieschokken. Dat heeft Klaas Knot gezegd volgens persbureau Bloomberg. De Nederlandse kandidaat om ECB-president Christine Lagarde op te volgen, is eerder door economen vaak beschouwd als een zogeheten havik, een duidelijke voorstander van renteverhogingen om de inflatie in te dammen.
7 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De olie- en gasprijzen zijn woensdag fors gedaald. Dat gebeurde nadat Donald Trump heeft gezegd dat de kans op aanvallen op Iran kleiner wordt. Een vat ruwe Brentolie kost daardoor voor het eerst sinds begin oktober weer minder dan 100 dollar per vat.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ahold Delhaize was woensdag na publicatie van de kwartaalcijfers een van de grote winnaars op de Amsterdamse beurs. De eigenaar van Albert Heijn, Etos, Gall & Gall en bol verlaagde zijn jaarprognose na de cyberaanval vorige maand. Beleggers hadden dit al voorzien, maar zagen ook dat de schade meeviel. Daarnaast hadden beleggers aandacht voor de uitslagen van de midterms in de Verenigde Staten. Na winst van de Democraten werden door heel Europa bedrijven gelinkt aan schone energie hoger gezet.
7 uur geleden