Sony en Nintendo zakken op nipt hogere Japanse beurs
TOKIO (ANP) - Sony en Nintendo behoorden vrijdag tot de grootste dalers op de aandelenbeurs in Tokio. Techbedrijf Sony is door een groep Amerikaanse consumenten aangeklaagd omdat het de prijzen voor zijn PlayStation-games kunstmatig hoog zou houden. Nintendo kwam met sterke kwartaalcijfers, maar de vooruitzichten van de fabrikant van spelcomputers en games vielen tegen. Andere technologiebedrijven lieten wel stevige koerswinsten zien en hielpen de Japanse beurs aan een nipte winst.
Sony verloor 2 procent. Het bedrijf staat sinds twee jaar niet meer toe dat bedrijven als Amazon, Best Buy en Walmart de codes voor zijn downloadbare games verkopen. Daarmee kan Sony volgens de klagers als monopolist zijn eigen te hoge prijzen rekenen. Nintendo zakte 1,8 procent. Door het vele thuiszitten vanwege de coronapandemie bleef de vraag naar games en spelcomputers van Nintendo sterk. Het bedrijf waarschuwde wel voor de chiptekorten die de productie van spelcomputers kan verstoren. Ook verwacht Nintendo dat de verkoop van zijn spelcomputer Switch dit jaar zal afnemen.
De Nikkei in Tokio ging uiteindelijk met een plusje van 0,1 procent het weekeinde in op 29.357,82 punten. De chipbedrijven Tokyo Electron en Advantest stonden in de kopgroep met winsten tot ruim 2 procent. Beleggers verwerkten daarnaast het nieuws dat de noodtoestand in Tokio waarschijnlijk zal worden verlengd tot eind mei vanwege de aanhoudende verspreiding van het coronavirus.
De hoofdindex in Shanghai noteerde tussentijds 0,3 procent in de min en de Hang Seng-index in Hongkong daalde een fractie, ondanks sterke Chinese handelscijfers. Volgens Peking is de uitvoer van het land in april met 32,3 procent gestegen ten opzichte van dezelfde maand een jaar eerder. De export viel daarmee veel hoger uit dan economen hadden verwacht. Ook de import groeide meer dan voorzien. De handelscijfers wijzen op een aanhoudend sterk herstel van de op een na grootste economie ter wereld.
Meer uit Financieel
ROME (ANP/RTR) - Italië heeft woensdag de accijns op brandstoffen verlaagd om huishoudens en bedrijven tegemoet te komen, nu de energiekosten flink stijgen door de oorlog in het Midden-Oosten. "We verlagen de brandstofprijs met 25 cent per liter, voor iedereen", heeft premier Giorgia Meloni aangekondigd.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - Wall Street is woensdag met stevige verliezen gesloten, nadat de Federal Reserve de Amerikaanse rentetarieven onveranderd liet en slechts één renteverlaging voor dit jaar voorspelde. Volgens kenners was het rentebesluit evenwel in lijn met de verwachtingen. De oorlog in het Midden-Oosten bleef de gemoederen echter bezighouden. De olieprijzen zijn flink verder opgelopen, mede door een Iraanse aanval op een belangrijke gasinstallatie in Qatar.
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - De bewindvoerders van het bedrijf achter onlinewoonwinkel Fonq willen de websites van Fonq en Naduvi toegankelijk houden voor consumenten. Op dit moment kunnen echter geen bestellingen worden geplaatst en geen betalingen worden gedaan. Ondertussen zoeken de bewindvoerders naar mogelijkheden om het bedrijf of delen ervan voort te zetten.
4 uur geledenDOHA (ANP/AFP) - Branden veroorzaakt door Iraanse aanvallen hebben "uitgebreide schade" aangericht aan de belangrijkste gasinstallatie van het staatsenergiebedrijf van Qatar. Dat heeft QatarEnergy woensdagavond laten weten. Dit gebeurde nadat de Iraanse regering had aangekondigd een aanval op hun eigen energie-infrastructuur te zullen vergelden met een soortgelijke tegenaanval.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Federal Reserve houdt vast aan zijn verwachting om dit jaar nog een keer de rente te verlagen in de Verenigde Staten ondanks de toegenomen inflatiezorgen door de Iranoorlog. De beleidsbepalers rekenen nu wel op een sterkere stijging van het prijspeil in de VS dit jaar, maar stellen bij hun rentebesluit ook dat de gevolgen van de ontwikkelingen in het Midden-Oosten voor de Amerikaanse economie "onzeker" zijn.
6 uur geledenVEGHEL (ANP) - Jumbo verkoopt weer vlees voor stuntprijzen. Twee jaar geleden stopte de supermarktketen met tijdelijke aanbiedingen voor vers rund-, varkens- en kippenvlees om de verkoop van plantaardige eiwitten aan te jagen. Maar dat kostte het bedrijf geld, terwijl het resultaat van de maatregel "onvoldoende" was, stelt Jumbo na berichtgeving van NRC.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Op de aandelenbeurzen in Europa waren woensdag overwegend verliezen te zien door de aanhoudende Iranoorlog. De olieprijzen lijken almaar verder te stijgen en beleggers vrezen dat een escalatie van de strijd in het Midden-Oosten tot meer verstoringen op energiemarkten en een hogere inflatie zou kunnen leiden.
8 uur geleden