Sony en Nintendo zakken op nipt hogere Japanse beurs
TOKIO (ANP) - Sony en Nintendo behoorden vrijdag tot de grootste dalers op de aandelenbeurs in Tokio. Techbedrijf Sony is door een groep Amerikaanse consumenten aangeklaagd omdat het de prijzen voor zijn PlayStation-games kunstmatig hoog zou houden. Nintendo kwam met sterke kwartaalcijfers, maar de vooruitzichten van de fabrikant van spelcomputers en games vielen tegen. Andere technologiebedrijven lieten wel stevige koerswinsten zien en hielpen de Japanse beurs aan een nipte winst.
Sony verloor 2 procent. Het bedrijf staat sinds twee jaar niet meer toe dat bedrijven als Amazon, Best Buy en Walmart de codes voor zijn downloadbare games verkopen. Daarmee kan Sony volgens de klagers als monopolist zijn eigen te hoge prijzen rekenen. Nintendo zakte 1,8 procent. Door het vele thuiszitten vanwege de coronapandemie bleef de vraag naar games en spelcomputers van Nintendo sterk. Het bedrijf waarschuwde wel voor de chiptekorten die de productie van spelcomputers kan verstoren. Ook verwacht Nintendo dat de verkoop van zijn spelcomputer Switch dit jaar zal afnemen.
De Nikkei in Tokio ging uiteindelijk met een plusje van 0,1 procent het weekeinde in op 29.357,82 punten. De chipbedrijven Tokyo Electron en Advantest stonden in de kopgroep met winsten tot ruim 2 procent. Beleggers verwerkten daarnaast het nieuws dat de noodtoestand in Tokio waarschijnlijk zal worden verlengd tot eind mei vanwege de aanhoudende verspreiding van het coronavirus.
De hoofdindex in Shanghai noteerde tussentijds 0,3 procent in de min en de Hang Seng-index in Hongkong daalde een fractie, ondanks sterke Chinese handelscijfers. Volgens Peking is de uitvoer van het land in april met 32,3 procent gestegen ten opzichte van dezelfde maand een jaar eerder. De export viel daarmee veel hoger uit dan economen hadden verwacht. Ook de import groeide meer dan voorzien. De handelscijfers wijzen op een aanhoudend sterk herstel van de op een na grootste economie ter wereld.
Meer uit Financieel
OAKLAND (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Elon Musk eist een megaschadevergoeding van tot wel 134 miljard dollar van ChatGPT-moederbedrijf OpenAI en Microsoft. Volgens Musk heeft OpenAI hem namelijk bedrogen doordat de AI-startup een bedrijf is geworden met winstoogmerkplannen en daarbij financiƫle hulp heeft gekregen van Microsoft.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Belron, het moederbedrijf van Carglass, werkt aan plannen voor een beursgang. Dat meldt Financial Times. Volgens bronnen tegen de Britse zakenkrant wordt daarbij gekeken naar een notering in New York of Amsterdam. Belron is 's werelds grootste bedrijf voor reparatie en vervanging van autoruiten.
3 uur geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China heeft vorig jaar een recordhoeveelheid stroom verbruikt, vooral gestuwd door elektrische auto's en datacenters voor kunstmatige intelligentie (AI). Dat meldt staatszender China Central Television (CCTV) die zich baseert op cijfers van de nationale energieautoriteit. Het stroomverbruik van China lag volgens CCTV daarbij ruim twee keer zo hoog als dat van de Verenigde Staten.
4 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - KLM zet rond de Winterspelen in Milaan en Cortina grotere vliegtuigen in omdat meer mensen naar Milaan willen vliegen dan gebruikelijk voor februari. Door de extra ruime toestellen zijn er zo'n 2600 stoelen meer beschikbaar en kan KLM meer vliegtickets verkopen.
5 uur geledenBASTROP (ANP) - De storing bij X is voorbij. Vrijdagmiddag rond 16.00 uur kwamen op de website allestoringen.nl duizenden meldingen binnen van gebruikers die problemen ondervonden en op de Engelstalige website Downdetector tienduizenden.
12 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag licht lager gesloten. Beleggers reageerden op een opmerking van de Amerikaanse president Donald Trump over een mogelijke opvolger van Jerome Powell, de voorzitter van de Federal Reserve.
14 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - OpenAI, het bedrijf achter ChatGPT, wil binnenkort advertenties aan gebruikers van de populaire chatbot laten zien. Het bedrijf meldt de komende weken te beginnen met het testen van het aanbieden van reclames onder gebruikers in de Verenigde Staten.
16 uur geleden