Solskjaer voelt geen wrok en 'vertrekt door voordeur' bij United
MANCHESTER (ANP) - Ole Gunnar Solskjaer neemt ondanks zijn ontslag met een goed gevoel afscheid van Manchester United. Dat zei de Noorse trainer tijdens een afscheidsinterview op de website van de Engelse topclub.
"Ik wil niet overal antwoord op geven en er zullen journalisten zijn die me vragen voor een interview. Maar nee, ik ga geen interviews doen. Ik wil het zelf naar buiten brengen", zei de 48-jarige Solskjaer. "Ik vertrek via de voordeur, omdat ik denk dat iedereen weet dat ik alles heb gegeven voor deze club. United betekent alles voor mij en samen zijn we een goede match, maar helaas kon ik niet de resultaten behalen die we nodig hadden. Het is tijd voor mij om een stap opzij te zetten."
United verloor zaterdag met 4-1 bij Watford en zondagochtend maakte de club bekend op zoek te gaan naar een nieuwe trainer.
Steun
Solskjaer kan goed leven met het afscheid, dat zich al enige tijd aandiende. Hij lijkt dan ook geen wrok te voelen. "Ik blijf de club steunen. De fans waren geweldig vanaf een van mijn eerste balcontacten. Ik weet zeker dat we elkaar niet uit het oog verliezen. Want als ik ergens voetbalwedstrijden ga bekijken, dan is dat op Old Trafford", aldus de clublegende.
"Ik ga nu eerst wat tijd doorbrengen met mijn familie. Dat ik door de pandemie gescheiden van mijn familie heb moeten leven, was misschien wel het moeilijkste. Dan kijk ik natuurlijk naar United en steun ik de volgende manager. Ik wil dat hij succesvol is en hopelijk heb ik de basis daarvoor gelegd, want ik weet dat ik goed ben in wat ik doe. Ik ben er honderd procent zeker van dat ik een voetbalomgeving heb gecreëerd. Op een bepaald moment zal ik waarschijnlijk weer terugkeren in het voetbal."
Solskjaer volgde bijna drie jaar geleden José Mourinho op in Manchester.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Trainer Robin van Persie veroordeelt de bedreigingen aan het adres van directeur Dennis te Kloese van Feyenoord. "Ik vind het respectloos tegenover Dennis", zei hij op een persconferentie voor het uitduel van zondag met FC Utrecht.
42 minuten geledenNIJMEGEN (ANP) - Bram Nuytinck (35) keert terug in de selectie van NEC voor de Eredivisiewedstrijd tegen Heracles Almelo van zaterdag. De ervaren centrale verdediger scheurde zijn kruisband in april vorig jaar en is nu voldoende hersteld.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax kan zondag in de Eredivisiewedstrijd tegen AZ hoogstwaarschijnlijk nog niet beschikken over de nieuwste aanwinsten Maher Carrizo, Oleksandr Zintsjenko en Maarten Paes. "Zij zijn op dit moment alle drie nog niet speelgerechtigd", zei Ajax-trainer Fred Grim vrijdag op een persconferentie.
6 uur geledenBERGAMO (ANP) - Atalanta heeft Juventus uit de Coppa Italia gewerkt. De ploeg uit Bergamo won met 3-0 van de club uit Turijn, recordhouder met vijftien zeges in het Italiaanse bekertoernooi. Bij Atalanta speelde Marten de Roon de hele wedstrijd mee, Teun Koopmeiners viel een kwartier voor tijd in bij Juventus.
16 uur geledenSEVILLA (ANP) - Atlético Madrid heeft met een riante overwinning van 5-0 op Real Betis de kwartfinales bereikt van het Spaanse bekertoernooi (Copa del Rey). De ploeg van coach Diego Simeone voegde zich bij FC Barcelona, Athletic Bilbao en Real Sociedad.
16 uur geledenVELSEN-ZUID (ANP) - Telstar heeft na 34 jaar weer de halve finale bereikt van de KNVB-beker. De ploeg van trainer Anthony Correia schakelde in een enerverende kwartfinale in een ijskoud stadion in Velsen-Zuid bekerhouder Go Ahead Eagles uit. Het werd 2-1.
17 uur geledenARNHEM (ANP) - Marco van Ginkel heeft zijn voetbalcarrière beëindigd. De 33-jarige middenvelder speelde in mei zijn laatste wedstrijd voor het Portugese Boavista en gaat niet meer op zoek naar een nieuwe club. "Het was een reis vol hoogte- en dieptepunten, goede lessen en herinneringen die ik voor altijd koester", meldt Van Ginkel via Instagram.
1 dag geleden