Solskjaer voelt geen wrok en 'vertrekt door voordeur' bij United
MANCHESTER (ANP) - Ole Gunnar Solskjaer neemt ondanks zijn ontslag met een goed gevoel afscheid van Manchester United. Dat zei de Noorse trainer tijdens een afscheidsinterview op de website van de Engelse topclub.
"Ik wil niet overal antwoord op geven en er zullen journalisten zijn die me vragen voor een interview. Maar nee, ik ga geen interviews doen. Ik wil het zelf naar buiten brengen", zei de 48-jarige Solskjaer. "Ik vertrek via de voordeur, omdat ik denk dat iedereen weet dat ik alles heb gegeven voor deze club. United betekent alles voor mij en samen zijn we een goede match, maar helaas kon ik niet de resultaten behalen die we nodig hadden. Het is tijd voor mij om een stap opzij te zetten."
United verloor zaterdag met 4-1 bij Watford en zondagochtend maakte de club bekend op zoek te gaan naar een nieuwe trainer.
Steun
Solskjaer kan goed leven met het afscheid, dat zich al enige tijd aandiende. Hij lijkt dan ook geen wrok te voelen. "Ik blijf de club steunen. De fans waren geweldig vanaf een van mijn eerste balcontacten. Ik weet zeker dat we elkaar niet uit het oog verliezen. Want als ik ergens voetbalwedstrijden ga bekijken, dan is dat op Old Trafford", aldus de clublegende.
"Ik ga nu eerst wat tijd doorbrengen met mijn familie. Dat ik door de pandemie gescheiden van mijn familie heb moeten leven, was misschien wel het moeilijkste. Dan kijk ik natuurlijk naar United en steun ik de volgende manager. Ik wil dat hij succesvol is en hopelijk heb ik de basis daarvoor gelegd, want ik weet dat ik goed ben in wat ik doe. Ik ben er honderd procent zeker van dat ik een voetbalomgeving heb gecreëerd. Op een bepaald moment zal ik waarschijnlijk weer terugkeren in het voetbal."
Solskjaer volgde bijna drie jaar geleden José Mourinho op in Manchester.
Meer uit Voetbal
WILLEMSTAD (ANP) - Fred Rutten gaat als bondscoach van de voetballers van Curaçao op dezelfde weg verder die zijn voorganger Dick Advocaat was ingeslagen. "Advocaat is een heel kundig man. Het zou heel raar zijn als ik de boel opeens heel anders zou aanpakken dan Dick", stelde Rutten vrijdag tijdens een persconferentie van de Curaçaose voetbalbond.
6 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - FC Bayern München stevent af op de landstitel in de Bundesliga. Het elftal van coach Vincent Kompany won vrijdagavond met 4-1 van Borussia Mönchengladbach. Bayern München staat 14 punten voor op nummer 2 Borussia Dortmund, dat nog wel een wedstrijd minder heeft gespeeld.
6 uur geledenALMELO (ANP) - De Eredivisiewedstrijd tussen Heracles Almelo en FC Utrecht is geëindigd in 0-0. De thuisploeg van trainer en technisch directeur Ernest Faber, die deze week Vincent Heilmann aan zijn staf toevoegde als assistent, blijft hekkensluiter in de Eredivisie met nu 3 punten achter Telstar. Utrecht blijft achtste.
7 uur geledenZEIST (ANP) - Arjan Veurink kan in het WK-kwalificatieduel zaterdag met Ierland in Utrecht weer beschikken over Daniëlle van de Donk. De 34-jarige middenveldster keert terug na een lange afwezigheid, waarin ze twijfelde over haar toekomst bij Oranje. Het is de tweede kwalificatiewedstrijd van Oranje in aanloop naar het WK voetbal van 2027 in Brazilië. Nederland speelde dinsdag met 2-2 gelijk in Polen.
11 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP) - De WK-wedstrijden in Mexico zullen worden beveiligd door 100.000 politieagenten, militairen en andere beveiligers. Dat heeft de Mexicaanse overheid vrijdag bekendgemaakt. Woensdag vond er een overleg plaats tussen het Mexicaanse veiligheidskabinet en wereldvoetbalbond FIFA.
12 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Middenvelder Jesse Lingard (33) wordt ploeggenoot van Memphis Depay bij de Braziliaanse club Corinthians. De voormalig Engels international en speler van Manchester United komt transfervrij over naar de club uit São Paulo, nadat zijn contract op 1 januari was afgelopen bij FC Seoul uit Zuid-Korea. Lingard heeft een contract getekend tot en met december 2026.
13 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Trainer Robin van Persie heeft met de spelersgroep van Feyenoord gesproken over de mentaliteit van de spelers in de wedstrijd tegen FC Twente, die afgelopen zondag met 2-0 werd verloren. Dat zei de trainer van de nummer 2 van de Eredivisie op een persconferentie in aanloop naar het uitduel met NAC Breda van zondag.
14 uur geleden