Solskjaer voelt geen wrok en 'vertrekt door voordeur' bij United
MANCHESTER (ANP) - Ole Gunnar Solskjaer neemt ondanks zijn ontslag met een goed gevoel afscheid van Manchester United. Dat zei de Noorse trainer tijdens een afscheidsinterview op de website van de Engelse topclub.
"Ik wil niet overal antwoord op geven en er zullen journalisten zijn die me vragen voor een interview. Maar nee, ik ga geen interviews doen. Ik wil het zelf naar buiten brengen", zei de 48-jarige Solskjaer. "Ik vertrek via de voordeur, omdat ik denk dat iedereen weet dat ik alles heb gegeven voor deze club. United betekent alles voor mij en samen zijn we een goede match, maar helaas kon ik niet de resultaten behalen die we nodig hadden. Het is tijd voor mij om een stap opzij te zetten."
United verloor zaterdag met 4-1 bij Watford en zondagochtend maakte de club bekend op zoek te gaan naar een nieuwe trainer.
Steun
Solskjaer kan goed leven met het afscheid, dat zich al enige tijd aandiende. Hij lijkt dan ook geen wrok te voelen. "Ik blijf de club steunen. De fans waren geweldig vanaf een van mijn eerste balcontacten. Ik weet zeker dat we elkaar niet uit het oog verliezen. Want als ik ergens voetbalwedstrijden ga bekijken, dan is dat op Old Trafford", aldus de clublegende.
"Ik ga nu eerst wat tijd doorbrengen met mijn familie. Dat ik door de pandemie gescheiden van mijn familie heb moeten leven, was misschien wel het moeilijkste. Dan kijk ik natuurlijk naar United en steun ik de volgende manager. Ik wil dat hij succesvol is en hopelijk heb ik de basis daarvoor gelegd, want ik weet dat ik goed ben in wat ik doe. Ik ben er honderd procent zeker van dat ik een voetbalomgeving heb gecreëerd. Op een bepaald moment zal ik waarschijnlijk weer terugkeren in het voetbal."
Solskjaer volgde bijna drie jaar geleden José Mourinho op in Manchester.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - De wedstrijd tussen Sparta Rotterdam en Fortuna Sittard heeft geen winnaar opgeleverd. Beide ploegen speelden met 1-1 gelijk op Het Kasteel.
5 uur geledenALMELO (ANP) - Heracles Almelo heeft ook de vierde wedstrijd onder interim-trainer Hendrie Krüzen gewonnen. De ploeg verliet de laatste plaats van de Eredivisie met een thuiszege op Go Ahead Eagles (4-2).
5 uur geledenNAPELS (ANP) - Noa Lang heeft met een doelpunt bijgedragen aan een thuiszege van Napoli op Atalanta (3-1). De linksbuiten bekroonde een basisplaats met zijn eerste doelpunt in de Serie A.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax is nog niets opgeschoten met het ontslag van John Heitinga. Met interim-trainer Fred Grim op de bank verloor de club twee weken na de nederlaag bij FC Utrecht ook van Excelsior (1-2) in de Johan Cruijff ArenA. Noah Naujoks maakte beide doelpunten voor de bezoekers, die nog nooit eerder een uitduel met de gevallen topclub uit Amsterdam wonnen.
7 uur geledenVOLENDAM (ANP) - FC Volendam heeft dankzij een doelpunt van Robert Mühren een punt overgehouden aan de thuiswedstrijd tegen FC Twente. Mühren kopte in de slotfase raak, nadat Daan Rots de bezoekers uit Enschede kort na het begin van de tweede helft op voorsprong had gezet. Voor FC Twente was het al het derde gelijkspel op rij.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft ook de thuiswedstrijd tegen Excelsior verloren (1-2). Noah Naujoks was met twee doelpunten de grote man bij de bezoekers uit Rotterdam.
7 uur geledenBREDA (ANP) - PSV heeft met enige moeite bij NAC Breda gewonnen. De koploper ontsnapte aan puntenverlies door een treffer van Guus Til vlak voor rust en een paar uitstekende reddingen van doelman Matej Kovar (0-1).
10 uur geleden