Soler wint tweede rit in de Vuelta na knappe solo
LEKUNBERRI (ANP) - Wielrenner Marc Soler van Team Movistar heeft de zege in de tweede etappe van de Ronde van Spanje gepakt. De rit ging over 151 kilometer van Pamplona naar Lekunberri in Baskenland met opnieuw een flinke klim tegen het einde van de etappe. De Spanjaard reed het peloton bergop uit elkaar, en wist in de afdaling te ontsnappen. Primoz Roglic (Jumbo-Visma) sprintte in het groepje achtervolgers naar de tweede plaats op 19 seconden achter de winnaar. De Ier Dan Martin eindigde net als dinsdag als derde.
Team Movistar, met de Spaanse kopmannen Enric Mas en Alejandro Valverde, hield het tempo richting finishplaats Lekunberri onder aanvoering van Marc Soler zeer hoog. Zijn versnelling op de Alto de San Miguel de Aralar, een klim van de eerste categorie, was te machtig voor onder anderen Dumoulin. In de afdaling besloot Soler er zelf vandoor te gaan. De Spanjaard had er persoonlijk voor gezorgd dat het peloton uit elkaar spatte bergop, en had na die inspanning voldoende kracht over om zelf voor de ritzege te gaan. In de afdaling konden de achtervolgers, onder wie Primoz Roglic, George Bennett en Sepp Kuss namens Jumbo-Visma, hem niet meer achterhalen.
Soler (26) maakt met zijn overwinning een sprong in het klassement, waar Roglic nog steeds de leiding heeft. Soler staat nu tiende op 1 minuut en vier seconde achterstand op de Sloveen. Tom Dumoulin finishte ruim acht minuten later en onderstreepte niet de kopman te zijn voor de Nederlandse ploeg Jumbo-Visma.
Meer uit Sport
ROTTERDAM (ANP) - Turnster Naomi Visser (25) is na een polsblessure fit genoeg om bij de WK in Rotterdam een volledige meerkamp te turnen. Visser sloeg begin oktober de tweede en laatste kwalificatiewedstrijd voor de WK over vanwege haar polsklachten.
5 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Matthew Richardson heeft zich teruggetrokken voor de WK baanwielrennen in Shanghai. De Britse wielerbond geeft geen verklaring voor de afwezigheid van de grote concurrent van Harrie Lavreysen.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Turner Loran de Munck (27) komt alsnog in actie bij de WK in eigen land. De Munck, die in eerste instantie was aangewezen als een van de reserves, vervangt de geblesseerde Jordi Hagenaar. Dat meldt turnbond KNGU.
8 uur geledenSHANGHAI (ANP) - Botic van de Zandschulp heeft in de derde ronde van het masterstoernooi van Shanghai een knappe overwinning geboekt op de Fransman Arthur Fils. De beste tennisser van Nederland was in China met 7-5 6-4 te sterk voor de nummer 8 van de plaatsingslijst. Hij treft de Spanjaard Rafael Jódar in de vierde ronde.
10 uur geledenSHANGHAI (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz is in de derde ronde van het masterstoernooi van Shanghai uitgeschakeld door de Belg Zizou Bergs: 5-7 6-7 (4). Door de nederlaag wordt de Duitser Alexander Zverev in de komende weken voor het eerst de nummer 1 van de wereld.
11 uur geledenOSLO (ANP) - Springruiter Harrie Smolders is goed begonnen aan het nieuwe wereldbekerseizoen. De 46-jarige Nederlander eindigde in Oslo als tweede met zijn 17-jarige ruin Monaco. De zege ging naar de Oostenrijker Max Kühner. De Zwitser Martin Fuchs werd derde.
1 dag geledenCHICAGO (ANP) - Amos Kipruto heeft de marathon van Chicago, een van de zeven majors, op zijn naam geschreven. De 34-jarige Keniaan finishte na 2.01.09, de vijfde tijd ooit gelopen. De Ethiopiër Tadese Takele werd op bijna twee minuten achterstand tweede in 2.02.56, voor landgenoot Milkesa Mengesha (2.03.46).
1 dag geleden