Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Softwaremaker SAP en luxeconcern LVMH stijgen op afwachtende beurs

Softwaremaker SAP en luxeconcern LVMH stijgen op afwachtende beurs

AMSTERDAM (ANP) - De Duitse softwaremaker SAP en het Franse luxegoederenconcern LVMH (Louis Vuitton Moët Hennessy) behoorden woensdag tot de sterkste stijgers op de Europese aandelenmarkten. Beide bedrijven kwamen met beter dan verwachte resultaten. De meeste beursgraadmeters lieten bescheiden winsten zien. Beleggers namen weinig risico in afwachting van de kwartaalcijfers van de grote Amerikaanse banken Goldman Sachs, JPMorgan Chase en Wells Fargo, die later op de dag naar buiten komen.

De AEX-index op Beursplein 5 ging rond het middaguur 0,2 procent vooruit tot 710,15 punten onder aanvoering van maaltijdbezorger Just Eat Takeaway (plus 1,3 procent). De MidKap klom 0,3 procent tot 1042,21 punten. Biotechnoloog Galapagos (plus 5,5 procent) profiteerde van een adviesverhoging door Barclays en ging aan kop bij de middelgrote bedrijven. Parijs en Londen wonnen tot 0,4 procent. Frankfurt bleef vrijwel vlak.

Bij de kleinere bedrijven won TomTom 0,8 procent. De navigatiespecialist verkocht afgelopen kwartaal fors meer navigatiesystemen aan automakers en wist het verlies terug te dringen. Voor heel 2021 houdt het bedrijf vast aan zijn verwachtingen voor een groeiende omzet. TomTom verwacht wel dat het merendeel van de omzet pas in de tweede jaarhelft zal worden behaald vanwege het chiptekort in de autosector.

Hoogste koers ooit

LVMH steeg 3 procent in Parijs en bereikte de hoogste koers ooit. De producent van luxegoederen boekte in het eerste kwartaal fors meer omzet. Vooral in Noord-Amerika en Azië liepen de verkopen van de luxe handtassen van het merk Louis Vuitton en mode van Christian Dior goed. In Europa had het concern nog wel last van de lockdownmaatregelen. Concurrent Kering, eigenaar van modemerk Gucci, won 1,5 procent.

SAP dikte bijna 5 procent aan in Frankfurt. Het softwareconcern schroefde zijn omzetverwachting op dankzij sterke prestaties van zijn cloud-activiteiten. Het Duitse chemiebedrijf Covestro verhoogde zijn winstverwachting en werd beloond met een koerswinst van 0,8 procent.

EasyJet

In Londen klom easyJet ruim 3 procent. De Britse budgetvlieger verwacht over de afgelopen zes maanden een fors verlies te lijden als gevolg van de coronacrisis, maar hoopt vanaf eind mei weer meer te kunnen vliegen. Tesco verloor bijna 3 procent. De grootste Britse supermarktketen zag de omzet in het afgelopen boekjaar sterk stijgen als gevolg van de pandemie, maar ook de kosten namen flink toe.

De euro was 1,1952 dollar waard, tegen 1,1895 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 1,8 procent duurder op 61,24 dollar. Brentolie steeg ook 1,8 procent in prijs, tot 64,80 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Experts: cyberincident kost Albert Heijn zeker 10 miljoen euro

DEN HAAG (ANP) - Supermarktdeskundigen schatten dat de financiële schade die Albert Heijn door het cyberincident heeft geleden inmiddels zeker 10 miljoen euro bedraagt. De extra kosten die het bedrijf maakt voor het inhuren van IT-experts komen hier nog bovenop.

1 minuut geleden
AH meldt voortgang in herstel bevoorrading na cyberincident

ZAANDAM (ANP) - Albert Heijn verwacht dat al zijn distributiecentra in de loop van woensdag weer functioneren. "Dit is een mooie stap vooruit in het herstel van onze bevoorrading", zegt de supermarktketen in een update over de al dagen durende problemen als gevolg van een cybersecurityincident.

43 minuten geleden
ASML kritisch op Amerikaans voorstel voor verdere exportbeperking

VELDHOVEN (ANP) - Chipmachinefabrikant ASML blijft hoopvol dat verdere Amerikaanse beperkingen voor de export van chiptechnologie naar China uitblijven. Financieel topman Roger Dassen is kritisch op de in het Amerikaanse Congres voorgestelde Match Act. Hij hoopt dat de Amerikaanse politiek na de tussentijdse verkiezingen volgende maand ook inziet dat het voorstel geen goed idee is.

1 uur geleden
Duitsland wil dat EU meer importbeperkingen oplegt aan China

BERLIJN (ANP/BLOOMBERG) - Duitsland zal er bij de Europese Unie op aandringen om snel meer beperkingen op te leggen voor goederen die uit China worden geïmporteerd. Naast het onlangs overeengekomen importquotum van 350.000 hybride auto's die per jaar vanuit China naar de EU mogen worden geïmporteerd, wil Duitsland ook beschermingsmaatregelen om de import van goederen uit andere sectoren te beperken.

1 uur geleden
Schappen bij diverse Albert Heijns steeds leger na cyberincident

DEN HAAG (ANP) - De schappen bij verschillende supermarkten van Albert Heijn raken steeds leger door het cyberincident bij de onderneming. Dat geldt vooral bij de afdeling groente en fruit, zien verslaggevers van het ANP.

2 uur geleden
AEX-index begint met winst, ASML stijgt na resultaten

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is woensdag met winst begonnen. De aandacht ging vooral uit naar de resultaten van ASML. De Veldhovense chipmachinefabrikant blijft profiteren van de omvangrijke investeringen van techbedrijven in kunstmatige intelligentie (AI) en zag de omzet en winst in het derde kwartaal stijgen. Ook werd het bedrijf iets positiever over de jaaromzet. Het aandeel werd 2,7 procent hoger gezet.

2 uur geleden
Anthropic vraagt hof VS om herziening uitspraak veiligheidsrisico

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - Anthropic heeft het federale hof van beroep in de Verenigde Staten gevraagd om de uitspraak te herzien, waarin het AI-bedrijf werd aangemerkt als een risico voor de Amerikaanse nationale veiligheid. Het hof oordeelde op 25 september dat het Amerikaanse ministerie van Defensie het bedrijf achter chatbot Claude mag uitsluiten van opdrachten, omdat het een nationaal veiligheidsrisico zou vormen.

4 uur geleden