Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Softwaremaker SAP en luxeconcern LVMH stijgen op afwachtende beurs

Softwaremaker SAP en luxeconcern LVMH stijgen op afwachtende beurs

AMSTERDAM (ANP) - De Duitse softwaremaker SAP en het Franse luxegoederenconcern LVMH (Louis Vuitton Moët Hennessy) behoorden woensdag tot de sterkste stijgers op de Europese aandelenmarkten. Beide bedrijven kwamen met beter dan verwachte resultaten. De meeste beursgraadmeters lieten bescheiden winsten zien. Beleggers namen weinig risico in afwachting van de kwartaalcijfers van de grote Amerikaanse banken Goldman Sachs, JPMorgan Chase en Wells Fargo, die later op de dag naar buiten komen.

De AEX-index op Beursplein 5 ging rond het middaguur 0,2 procent vooruit tot 710,15 punten onder aanvoering van maaltijdbezorger Just Eat Takeaway (plus 1,3 procent). De MidKap klom 0,3 procent tot 1042,21 punten. Biotechnoloog Galapagos (plus 5,5 procent) profiteerde van een adviesverhoging door Barclays en ging aan kop bij de middelgrote bedrijven. Parijs en Londen wonnen tot 0,4 procent. Frankfurt bleef vrijwel vlak.

Bij de kleinere bedrijven won TomTom 0,8 procent. De navigatiespecialist verkocht afgelopen kwartaal fors meer navigatiesystemen aan automakers en wist het verlies terug te dringen. Voor heel 2021 houdt het bedrijf vast aan zijn verwachtingen voor een groeiende omzet. TomTom verwacht wel dat het merendeel van de omzet pas in de tweede jaarhelft zal worden behaald vanwege het chiptekort in de autosector.

Hoogste koers ooit

LVMH steeg 3 procent in Parijs en bereikte de hoogste koers ooit. De producent van luxegoederen boekte in het eerste kwartaal fors meer omzet. Vooral in Noord-Amerika en Azië liepen de verkopen van de luxe handtassen van het merk Louis Vuitton en mode van Christian Dior goed. In Europa had het concern nog wel last van de lockdownmaatregelen. Concurrent Kering, eigenaar van modemerk Gucci, won 1,5 procent.

SAP dikte bijna 5 procent aan in Frankfurt. Het softwareconcern schroefde zijn omzetverwachting op dankzij sterke prestaties van zijn cloud-activiteiten. Het Duitse chemiebedrijf Covestro verhoogde zijn winstverwachting en werd beloond met een koerswinst van 0,8 procent.

EasyJet

In Londen klom easyJet ruim 3 procent. De Britse budgetvlieger verwacht over de afgelopen zes maanden een fors verlies te lijden als gevolg van de coronacrisis, maar hoopt vanaf eind mei weer meer te kunnen vliegen. Tesco verloor bijna 3 procent. De grootste Britse supermarktketen zag de omzet in het afgelopen boekjaar sterk stijgen als gevolg van de pandemie, maar ook de kosten namen flink toe.

De euro was 1,1952 dollar waard, tegen 1,1895 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 1,8 procent duurder op 61,24 dollar. Brentolie steeg ook 1,8 procent in prijs, tot 64,80 dollar per vat.

Meer uit Financieel

VS dreigen met importheffing in 2027 op chips uit China

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten dreigen in de loop van 2027 een importheffing op chips uit China op te leggen. Dit meldt het Amerikaanse handelsagentschap USTR na onderzoek naar het beleid van China voor zijn chipindustrie.

24 minuten geleden
LTO: boeren weer in onzekerheid door afgewezen mestuitzondering

DEN HAAG (ANP) - De onduidelijkheid voor Nederlandse boeren en tuinders "is compleet", nu ze niet hoeven te rekenen op een nieuwe uitzondering op de Europese mestregels. Zo reageert land- en tuinbouworganisatie LTO Nederland op het door Brussel afgewezen verzoek.

1 uur geleden
Ook CMA CGM vaart weer door Suezkanaal na staakt-het-vuren Gaza

CAIRO (ANP/RTR) - Twee schepen van de grote Franse containervervoerder CMA CGM zijn weer door het Suezkanaal gevaren, meldt de autoriteit van het kanaal dinsdag. CMA CGM liet twee jaar geleden weten de belangrijke vaarroute voorlopig te mijden uit angst voor aanvallen van Houthi-rebellen.

1 uur geleden
Wall Street opent gemengd na sterke groeicijfers economie VS

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag gemengd geopend. De aandacht van beleggers op Wall Street ging onder meer uit naar cijfers over de groei van de Amerikaanse economie in het derde kwartaal. Dat cijfer kwam nu pas naar buiten door de wekenlange shutdown van de federale overheid, waardoor publicaties van macro-economische gegevens flinke vertraging opliepen.

1 uur geleden
Sterkste kwartaalgroei in twee jaar voor Amerikaanse economie

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse economie is in het derde kwartaal in het snelste tempo in twee jaar gegroeid, gesteund door veerkrachtige consumenten- en bedrijfsuitgaven en rustiger handelsbeleid. Dat volgt uit cijfers van het Bureau of Economic Analysis. De cijfers zouden eigenlijk veel eerder verschijnen, maar waren uitgesteld door de shutdown van de Amerikaanse overheid.

2 uur geleden
Massaclaim beleggers tegen Airbus strandt bij Haagse hof

DEN HAAG (ANP) - Een massaclaim van beleggers in Airbusaandelen strandt bij het gerechtshof in Den Haag omdat claimstichting SILC niet wordt toegelaten om op te treden als belangenorganisatie. Volgens het hof is de stichting te nauw verweven met commerciële partijen die vooral aan de claim willen verdienen.

3 uur geleden
Jumbo mag van rechter afscheid nemen van huisbakkers

DEN BOSCH (ANP) - Jumbo mag afscheid nemen van zijn huisbakkers, heeft de rechter in Den Bosch geoordeeld. De vorderingen van drie bakkerijen die via een rechtszaak wilden voorkomen dat hun overeenkomst met Jumbo in januari 2026 stopt, zijn afgewezen.

4 uur geleden