Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Softwaremaker SAP en luxeconcern LVMH stijgen op afwachtende beurs

Softwaremaker SAP en luxeconcern LVMH stijgen op afwachtende beurs

AMSTERDAM (ANP) - De Duitse softwaremaker SAP en het Franse luxegoederenconcern LVMH (Louis Vuitton Moët Hennessy) behoorden woensdag tot de sterkste stijgers op de Europese aandelenmarkten. Beide bedrijven kwamen met beter dan verwachte resultaten. De meeste beursgraadmeters lieten bescheiden winsten zien. Beleggers namen weinig risico in afwachting van de kwartaalcijfers van de grote Amerikaanse banken Goldman Sachs, JPMorgan Chase en Wells Fargo, die later op de dag naar buiten komen.

De AEX-index op Beursplein 5 ging rond het middaguur 0,2 procent vooruit tot 710,15 punten onder aanvoering van maaltijdbezorger Just Eat Takeaway (plus 1,3 procent). De MidKap klom 0,3 procent tot 1042,21 punten. Biotechnoloog Galapagos (plus 5,5 procent) profiteerde van een adviesverhoging door Barclays en ging aan kop bij de middelgrote bedrijven. Parijs en Londen wonnen tot 0,4 procent. Frankfurt bleef vrijwel vlak.

Bij de kleinere bedrijven won TomTom 0,8 procent. De navigatiespecialist verkocht afgelopen kwartaal fors meer navigatiesystemen aan automakers en wist het verlies terug te dringen. Voor heel 2021 houdt het bedrijf vast aan zijn verwachtingen voor een groeiende omzet. TomTom verwacht wel dat het merendeel van de omzet pas in de tweede jaarhelft zal worden behaald vanwege het chiptekort in de autosector.

Hoogste koers ooit

LVMH steeg 3 procent in Parijs en bereikte de hoogste koers ooit. De producent van luxegoederen boekte in het eerste kwartaal fors meer omzet. Vooral in Noord-Amerika en Azië liepen de verkopen van de luxe handtassen van het merk Louis Vuitton en mode van Christian Dior goed. In Europa had het concern nog wel last van de lockdownmaatregelen. Concurrent Kering, eigenaar van modemerk Gucci, won 1,5 procent.

SAP dikte bijna 5 procent aan in Frankfurt. Het softwareconcern schroefde zijn omzetverwachting op dankzij sterke prestaties van zijn cloud-activiteiten. Het Duitse chemiebedrijf Covestro verhoogde zijn winstverwachting en werd beloond met een koerswinst van 0,8 procent.

EasyJet

In Londen klom easyJet ruim 3 procent. De Britse budgetvlieger verwacht over de afgelopen zes maanden een fors verlies te lijden als gevolg van de coronacrisis, maar hoopt vanaf eind mei weer meer te kunnen vliegen. Tesco verloor bijna 3 procent. De grootste Britse supermarktketen zag de omzet in het afgelopen boekjaar sterk stijgen als gevolg van de pandemie, maar ook de kosten namen flink toe.

De euro was 1,1952 dollar waard, tegen 1,1895 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 1,8 procent duurder op 61,24 dollar. Brentolie steeg ook 1,8 procent in prijs, tot 64,80 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Wall Street sluit met winst, chipfondsen bij winnaars

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met winst gesloten, waarmee enig herstel werd getoond van de twee voorgaande verliesbeurten. De chipfondsen op Wall Street stonden bij de stijgers dankzij sterke kwartaalresultaten en vooruitzichten van het Taiwanese chipbedrijf TSMC. Ook waren er weer cijfers van grote Amerikaanse banken.

5 uur geleden
IMF-topvrouw: staan klaar om Venezuela te steunen

KYIV (ANP/RTR) - Het Internationaal Monetair Fonds (IMF) staat klaar om Venezuela financieel te steunen. Dat heeft IMF-topvrouw Kristalina Georgieva gezegd in een interview met persbureau Reuters tijdens een bezoek aan Oekraïne. "Als er een mogelijkheid is om de mensen van Venezuela te steunen, dan kun je er zeker van zijn dat het IMF er is."

5 uur geleden
Netflix bemachtigt wereldwijde streamingrechten van films Sony

LOS GATOS (ANP) - Netflix heeft een overeenkomst gesloten over de wereldwijde streamingrechten van films van Sony Pictures Entertainment. Dat maakten de bedrijven donderdag bekend. De nieuwe regeling wordt geleidelijk ingevoerd en is in 2029 voltooid. Hoeveel geld gemoeid is met de deal, is niet bekendgemaakt.

6 uur geleden
Washington: VS en Taiwan hebben handelsdeal gesloten

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten hebben een handelsdeal gesloten met Taiwan. Volgens het Amerikaanse ministerie van Handel dalen de importheffingen op goederen uit Taiwan en gaan Taiwanese bedrijven honderden miljarden investeren in chipproductie in de VS.

6 uur geleden
AFP: VS hebben eerste verkoop olie uit Venezuela afgerond

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten hebben de eerste verkoop van olie uit Venezuela afgerond. Dat heeft een Amerikaanse regeringsfunctionaris gezegd tegen het Franse persbureau AFP. Volgens die functionaris was met die deal een bedrag van 500 miljoen dollar gemoeid en kunnen de komende tijd meer verkopen plaatsvinden.

7 uur geleden
Meer piratenaanvallen op zee in 2025

LONDEN (ANP/DPA) - De wereldwijde scheepvaart had vorig jaar te maken met meer aanvallen op schepen door piraten. Volgens het in Londen gevestigde International Maritime Bureau (IMB) waren er 137 aanvallen en pogingen tot kaping van schepen. Dat waren er 116 een jaar eerder.

8 uur geleden
Werkgevers uiten zorgen over vaak vastlopen cao-onderhandelingen

DEN HAAG (ANP) - Een recordaantal cao-onderhandelingen is vorig jaar vastgelopen, stelt werkgeversvereniging AWVN. Bijna vier op de tien cao-onderhandelingen kwamen uit bij een eindbod. AWVN stelt dat er uiteindelijk weinig ruimte overblijft om afspraken per sector of branche aan te passen.

9 uur geleden