Softwareconcern Oracle onderuit op Wall Street na cijfers
NEW YORK (ANP) - Oracle behoorde dinsdag tot de grote verliezers op de aandelenbeurzen in New York. Het Amerikaanse softwareconcern boekte afgelopen kwartaal wel meer winst, maar de omzet viel tegen. Ook de groei van de clouddivisie van het bedrijf en de vooruitzichten bleven achter bij de verwachtingen. Het aandeel werd bijna 12 procent lager gezet op Wall Street.
Ook Apple bleef in de belangstelling staan. Het techconcern onthult later op de dag tijdens zijn jaarlijkse evenement de nieuwe iPhone 15 en vernieuwde versies van de smartwatch en AirPods. Ook gaat Apple volgens mediaberichten voor het eerst iPhones verkopen die in India zijn gemaakt. Het aandeel Apple liet weinig beweging zien.
Tesla zakte 1,3 procent. De fabrikant van elektrische auto's werd een dag eerder ruim 10 procent meer waard dankzij een adviesverhoging door Morgan Stanley. De kenners van de zakenbank waren vooral zeer positief over Tesla's Dojo-supercomputer, die gebruikt wordt om voertuigen zelf te kunnen laten rijden.
Afwachtend
De algehele stemming op Wall Street was afwachtend. Beleggers kijken vooral uit naar het inflatiecijfer van de Verenigde Staten dat woensdag naar buiten komt. Dat cijfer gaat waarschijnlijk bepalen of de Federal Reserve volgende week de rente opnieuw verhoogt of een rentepauze houdt. Op de financiƫle markten wordt gehoopt op een pauze.
De Dow-Jonesindex noteerde kort na aanvang van de handel 0,1 procent lager op 34.616 punten. De brede S&P 500 daalde 0,2 procent tot 4479 punten. De Nasdaq verloor 0,2 procent tot 13.986 punten. De techgraadmeter won een dag eerder ruim 1 procent mede dankzij de koerssprong van Tesla.
Fusie
WestRock steeg bijna 6 procent. Het Amerikaanse golfkartonverpakkingsbedrijf gaat fuseren met zijn Ierse branchegenoot Smurfit Kappa. Door de fusie ontstaat een bedrijf dat jaarlijks zo'n 32 miljard dollar aan verpakkingskarton verkoopt.
In de chipsector bleef de aandacht uitgaan naar de aanstaande beursgang van Arm. Persbureau Bloomberg meldde dat de aanmelding voor de aandelen van de Britse chipontwikkelaar al tien keer overtekend is. Woensdag zal naar verwachting de definitieve introductieprijs van het aandeel Arm bekend worden gemaakt, gevolgd door de beursgang op donderdag. Het aantal vrij verhandelbare aandelen zal echter beperkt zijn aangezien SoftBank, de Japanse eigenaar van Arm, een belang van ruim 90 procent wil houden in het bedrijf.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag wisselend gesloten na de koersverliezen een dag eerder. De aandacht van beleggers op Wall Street ging onder meer uit naar zwakke cijfers over het Amerikaanse consumentenvertrouwen.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump is niet bezorgd over de vorming van bubbels door de enorme investeringen in kunstmatige intelligentie. Op de financiƫle markten zijn er juist wel zorgen dat de waarderingen van techbedrijven te sterk zijn gestegen en bestaan twijfels of de grote AI-investeringen uiteindelijk rendabel zullen zijn.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Honderden vluchten zijn vrijdag geannuleerd in de Verenigde Staten als gevolg van de shutdown van de Amerikaanse overheid en het krimpplan voor het vliegverkeer door luchtvaartautoriteit FAA. Vrijdag kwam 4 procent van de binnenlandse vluchten in de VS te vervallen. Dat raakte ongeveer zevenhonderd vluchten van de vier grootste maatschappijen American Airlines, Delta Air Lines, Southwest Airlines en United Airlines.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag opnieuw lager gesloten na de min een dag eerder. Staalconcern ArcelorMittal wist zich wel te onttrekken aan het overwegend negatieve sentiment en stond opnieuw bij de sterkste stijgers in de hoofdindex.
9 uur geledenANN ARBOR (ANP/BLOOMBERG) - Het vertrouwen van Amerikaanse consumenten in de economie is deze maand gezakt naar het laagste niveau sinds juni 2022. Dat meldt de Universiteit van Michigan op basis van een voorlopige raming. Amerikaanse consumenten zijn vooral bezorgd over de aanhoudende shutdown van de overheid en de afzwakkende arbeidsmarkt in de Verenigde Staten.
11 uur geledenNEW YORK (ANP) - Airbnb en Expedia behoorden vrijdag tot de stijgers op de beurzen in New York na kwartaalcijfers van de twee bedrijven die actief zijn in de reissector. Verhuurplatform Airbnb presteerde afgelopen kwartaal beter dan verwacht door de aantrekkende vraag naar accommodaties en gaf een positieve verwachting af voor het huidige kwartaal. Het aandeel klom meer dan 1 procent.
11 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Het Russische olieconcern Lukoil is in "vergevorderde gesprekken met andere partijen" over de overname van de internationale activiteiten na het afhaken van het Zwitserse Gunvor. Het doel is "zo snel mogelijk tot een nieuwe verkoopovereenkomst te komen", laat de Nederlandse tak van Lukoil weten in een verklaring. Donderdag ging de verkoop aan grondstoffenhandelaar Gunvor niet door na weerstand vanuit de Verenigde Staten.
12 uur geleden