Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Softwarebedrijf Salesforce onderuit op Wall Street na cijfers

Softwarebedrijf Salesforce onderuit op Wall Street na cijfers

NEW YORK (ANP) - Salesforce ging donderdag hard onderuit op de aandelenbeurzen in New York. Het grote Amerikaanse softwareconcern boekte afgelopen kwartaal minder omzet dan beleggers en analisten hadden verwacht. Het was voor het eerst sinds 2006 dat het bedrijf niet aan de marktverwachtingen wist te voldoen. Ook voorziet Salesforce in het huidige kwartaal de traagste omzetgroei sinds het bestaan van het bedrijf. Het aandeel, dat deel uitmaakt van de Dow-Jonesindex, werd daarop 18 procent lager gezet.

De algehele stemming op Wall Street bleef negatief. De Dow-Jonesindex noteerde kort na aanvang van de handel 0,8 procent lager op 38.120 punten, mede door de koersval van Salesforce. De brede S&P 500-index daalde 0,2 procent tot 5254 punten en techgraadmeter Nasdaq zakte ook 0,2 procent tot 16.884 punten.

In de VS, waar de inflatie hardnekkiger is dan verwacht, is de onzekerheid over het moment waarop de Federal Reserve begint met het verlagen van de rente de laatste tijd toegenomen. Dat zorgde woensdag al voor stevige verliezen op de beurzen. Beleggers kijken dan ook in spanning uit naar het favoriete inflatiecijfer van de Federal Reserve, dat vrijdag verschijnt. Dat cijfer moet duidelijk maken of de inflatie voldoende is afgekoeld en de centrale bank kan beginnen met het verlagen van de rente.

Foot Locker

Best Buy won 11,2 procent. De elektronicaketen boekte minder omzet dan verwacht. De winst viel wel hoger uit dan voorzien en het bedrijf bevestigde de jaarverwachtingen. Warenhuisketen Kohl's kelderde daarentegen ruim 24 procent, na tegenvallende resultaten en vooruitzichten.

Foot Locker werd 26 procent meer waard. De verkoper van sportschoenen zag de verkopen afgelopen kwartaal minder sterk afnemen dan gevreesd. Ook de winst viel hoger uit dan voorzien, dankzij hogere gemiddelde verkoopprijzen.

Moderna

Birkenstock steeg 11,4 procent. Het sandalenmerk verhoogde zijn omzetverwachting voor het hele jaar, na sterke verkopen in het afgelopen kwartaal.

Moderna verloor 0,3 procent. De farmaceut staat volgens mediaberichten op het punt een overeenkomst te sluiten met de Amerikaanse regering voor de financiering van verder onderzoek naar het vogelgriepvaccin van het bedrijf.

De euro was 1,0829 dollar waard, tegen 1,0793 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 0,9 procent goedkoper op 78,94 dollar per vat. De prijs van Brentolie daalde 1 procent in waarde tot 82,76 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Wall Street herstelt deels na uitspraak Trump over aanval op Iran

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenmarkten wisten maandag in het laatste handelsuur een belangrijk deel van de eerdere verliezen goed te maken. Dat gebeurde nadat de Amerikaanse president Donald Trump had gezegd dat een op dinsdag voorziene aanval op Iran niet doorgaat. Er zijn momenteel diplomatieke inspanningen om Iran en de VS tot een overeenkomst te brengen. De aanval is volgens hem tot nader order uitgesteld.

1 uur geleden
Schiphol onzeker over wachttijden na wijziging beveiligingsaanpak

SCHIPHOL (ANP) - Schiphol kan niet uitsluiten dat er dinsdag opnieuw lange wachtrijen bij de beveiliging ontstaan, zoals maandag het geval was. "Op basis van de ontwikkeling die we vanochtend hebben meegemaakt, durven we nog niet te zeggen wat het beeld dinsdag definitief zal zijn", zegt een woordvoerder van de luchthaven.

1 uur geleden
Elon Musk verliest rechtszaak tegen OpenAI

OAKLAND (ANP/RTR) - Een Amerikaanse jury heeft Elon Musk maandag in het ongelijk gesteld in zijn rechtszaak tegen OpenAI, het moederbedrijf van ChatGPT. De jury vond dat het bedrijf niet verantwoordelijk kan worden gehouden voor het feit dat het volgens Musk zou zijn afgeweken van zijn oorspronkelijke doel: de mensheid helpen. Daarbij was de wettelijke termijn om de zaak aan te spannen volgens de jury al verstreken.

3 uur geleden
Petrogas begint arbitragezaak tegen Nederland

DEN HAAG (ANP) - Het olie- en gasbedrijf Petrogas uit Oman heeft een internationale arbitrageprocedure tegen Nederland aangespannen. Dat laat minister Sjoerd Sjoerdsma (Buitenlandse Handel, D66) weten. Volgens de onderneming heeft Nederland een investeringsverdrag met Oman geschonden.

4 uur geleden
Nieuwe Amerikaanse vrijstelling voor verkoop Russische olie

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering staat met een vrijstelling toe dat Russische olie die al op tankers is geladen alsnog verkocht mag worden. Dat gebeurt slechts enkele dagen nadat de vorige vrijstelling was verlopen. De beslissing om opnieuw een vrijstelling toe te staan onderstreept de druk waarmee de regering van president Donald Trump te maken heeft om stijgende brandstofkosten te beperken. Tegelijkertijd heeft de regering te maken met een wereldwijd tekort aan olieaanbod dat door de oorlog in het Midden-Oosten is ontstaan.

4 uur geleden
Damrak toont herstel ondanks onrust in Midden-Oosten

AMSTERDAM (ANP) - De beurshandel op het Damrak liet maandag gaandeweg herstel zien, na de verliezen van vrijdag. Daarbij kreeg de markt steun van olieprijzen die weliswaar nog stegen, maar minder hard dan tijdens de ochtendhandel. Dat kwam door een Iraans mediabericht dat meldde dat Amerikaanse functionarissen zouden hebben ingestemd met het opschorten van sancties op Iraanse ruwe olie. Dit zou gelden zolang de onderhandelingen over het beƫindigen van de oorlog doorgaan.

6 uur geleden
Handelsdeal EU-VS is 'cruciaal' voor Nederland, vindt Sjoerdsma

BRUSSEL (ANP) - Het vasthouden aan de handelsdeal tussen de EU en de VS is voor Nederland cruciaal, zei minister Sjoerd Sjoerdsma (Handel) maandag in Brussel. De EU-lidstaten en het Europees Parlement onderhandelen dinsdag opnieuw over die deal die de Europese Commissie vorig jaar zomer met de Amerikanen sloot. Het Parlement en de lidstaten moeten nog definitief instemmen.

6 uur geleden