Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Softwarebedrijf Salesforce onderuit op Wall Street na cijfers

Softwarebedrijf Salesforce onderuit op Wall Street na cijfers

NEW YORK (ANP) - Salesforce ging donderdag hard onderuit op de aandelenbeurzen in New York. Het grote Amerikaanse softwareconcern boekte afgelopen kwartaal minder omzet dan beleggers en analisten hadden verwacht. Het was voor het eerst sinds 2006 dat het bedrijf niet aan de marktverwachtingen wist te voldoen. Ook voorziet Salesforce in het huidige kwartaal de traagste omzetgroei sinds het bestaan van het bedrijf. Het aandeel, dat deel uitmaakt van de Dow-Jonesindex, werd daarop 18 procent lager gezet.

De algehele stemming op Wall Street bleef negatief. De Dow-Jonesindex noteerde kort na aanvang van de handel 0,8 procent lager op 38.120 punten, mede door de koersval van Salesforce. De brede S&P 500-index daalde 0,2 procent tot 5254 punten en techgraadmeter Nasdaq zakte ook 0,2 procent tot 16.884 punten.

In de VS, waar de inflatie hardnekkiger is dan verwacht, is de onzekerheid over het moment waarop de Federal Reserve begint met het verlagen van de rente de laatste tijd toegenomen. Dat zorgde woensdag al voor stevige verliezen op de beurzen. Beleggers kijken dan ook in spanning uit naar het favoriete inflatiecijfer van de Federal Reserve, dat vrijdag verschijnt. Dat cijfer moet duidelijk maken of de inflatie voldoende is afgekoeld en de centrale bank kan beginnen met het verlagen van de rente.

Foot Locker

Best Buy won 11,2 procent. De elektronicaketen boekte minder omzet dan verwacht. De winst viel wel hoger uit dan voorzien en het bedrijf bevestigde de jaarverwachtingen. Warenhuisketen Kohl's kelderde daarentegen ruim 24 procent, na tegenvallende resultaten en vooruitzichten.

Foot Locker werd 26 procent meer waard. De verkoper van sportschoenen zag de verkopen afgelopen kwartaal minder sterk afnemen dan gevreesd. Ook de winst viel hoger uit dan voorzien, dankzij hogere gemiddelde verkoopprijzen.

Moderna

Birkenstock steeg 11,4 procent. Het sandalenmerk verhoogde zijn omzetverwachting voor het hele jaar, na sterke verkopen in het afgelopen kwartaal.

Moderna verloor 0,3 procent. De farmaceut staat volgens mediaberichten op het punt een overeenkomst te sluiten met de Amerikaanse regering voor de financiering van verder onderzoek naar het vogelgriepvaccin van het bedrijf.

De euro was 1,0829 dollar waard, tegen 1,0793 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 0,9 procent goedkoper op 78,94 dollar per vat. De prijs van Brentolie daalde 1 procent in waarde tot 82,76 dollar per vat.

Meer uit Financieel

AEX opent licht hoger na verliezen eerder deze week

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag licht hoger geopend na de koersverliezen eerder deze week. Beleggers blijven terughoudend door de oplopende spanningen tussen de Verenigde Staten en de Europese Unie over Groenland. Op dinsdag werden daardoor flinke verliezen geleden op Wall Street, waar weer werd gehandeld na een lang weekend.

1 uur geleden
FNV wil dat EU handhaaft op invoering minimumlooneisen Nederland

UTRECHT (ANP) - Vakbond FNV gaat een verzoek aan de Europese Commissie sturen om te handhaven op de Nederlandse invoering van de Europese richtlijn over minimumlonen. De Eerste Kamer stemde dinsdag in met een voorstel om die richtlijn te vertalen naar Nederlandse wetgeving. Maar dat voorstel voldoet niet aan de eisen, zegt FNV.

1 uur geleden
Techbedrijf Palantir: AI maakt arbeidsmigratie onnodig

DAVOS (ANP/BLOOMBERG/DPA) - Kunstmatige intelligentie zal "grootschalige immigratie" om de economie en arbeidsmarkten van westerse landen te ondersteunen overbodig maken. Dat heeft topman Alex Karp van het Amerikaanse technologiebedrijf Palantir gezegd op het World Economic Forum (WEF) in het Zwitserse Davos. "Er zullen meer dan genoeg banen zijn voor de burgers van uw land, vooral voor mensen met een beroepsopleiding."

2 uur geleden
Ex-topman Unilever Schumacher naar chocobedrijf Barry Callebaut

ZÜRICH (ANP) - Voormalig Unilever-topman Hein Schumacher gaat leiding geven aan de grote chocoladeproducent Barry Callebaut. Hij neemt op 26 januari de hoogste functie bij het in Zwitserland gevestigde bedrijf over van vertrekkend topman Peter Feld.

2 uur geleden
Meer werkenden leven in armoede, vooral zzp'ers

DEN HAAG (ANP) - Het aantal werkenden dat in armoede leeft is gestegen, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van nieuwe cijfers. In 2024 ging het om 175.000 mensen, zo'n 2 procent van alle werkenden. Bijna de helft van hen had niet het hele jaar werk, bijvoorbeeld door tijdelijke banen of perioden zonder inkomen. De toename volgt op jaren van daling, mede door het wegvallen van coronasteun en de energietoeslag.

3 uur geleden
ING verwacht dat de omzet van winkels dit jaar verder stijgt

AMSTERDAM (ANP) - De omzet van de detailhandel in Nederland stijgt dit jaar verder, verwachten onderzoekers van ING. De gestegen koopkracht spoort consumenten aan dit jaar meer geld uit te geven in de supermarkt en andere winkels.

4 uur geleden
Vakantiegangers mijden Groenland om spanningen, zien reisbureaus

DEN HAAG (ANP) - Nederlanders willen minder graag naar Groenland op vakantie, merken gespecialiseerde reisorganisaties voor vakanties naar koude bestemmingen. Aurora Reizen schat dat door de recent flink opgelopen spanningen tussen Groenland en de EU aan de ene kant en de Verenigde Staten aan de andere kant dit seizoen tot nu toe zo'n 20 tot 30 procent minder reizen zijn geboekt vergeleken met vorig jaar. IJsland Tours denkt dat dit zelfs 50 tot 70 procent minder is, maar weet niet zeker of het door de spanningen komt.

4 uur geleden