Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

SoftBank en chipbedrijven helpen Nikkei herstellen

SoftBank en chipbedrijven helpen Nikkei herstellen

TOKIO (ANP) - De aandelenbeurs in Tokio toonde maandag herstel, na de zware koersval op vrijdag. Vooral techinvesteerder SoftBank was in trek. Beleggers reageerden verheugd op het nieuws dat de beursgang van verhuurder van kantoorruimte WeWork, waarin SoftBank een groot belang heeft, weer een stap dichterbij is gekomen. Ook de chipbedrijven werden weer opgepikt dankzij het koersherstel in de Amerikaanse chipsector.

De Nikkei in Tokio eindigde uiteindelijk 2,4 procent hoger op 29.663,50 punten. Vrijdag raakte de Japanse hoofdindex nog 4 procent kwijt. Dat was het grootste dagverlies in bijna een jaar tijd. SoftBank, een zwaargewicht in de Nikkei, dikte ruim 5 procent aan. Het concern kwam een regeling overeen met voormalig topman Adam Neumann van WeWork, die de Japanse investeerder eerder had aangeklaagd. Voor een beursgang van WeWork was het van cruciaal belang om het geschil met Neumann te beslechten.

De Japanse chipbedrijven Tokyo Electron en Advantest kregen er tot 4 procent bij, na de recente forse koersverliezen in de sector. Itochu steeg dik 3 procent. Berkshire Hathaway, de investeringsmaatschappij van de Amerikaanse superbelegger Warren Buffett, heeft een belang genomen van ruim 5 procent in het Japanse handelshuis.

In Shanghai noteerde de beursgraadmeter tussentijds 0,8 procent in de plus en de Hang Seng-index in Hongkong klom 1,2 procent. Volgens marktonderzoekers Caixin en Markit nam de bedrijvigheid in de Chinese industrie in februari opnieuw toe. De groei nam wel af ten opzichte van januari en viel terug tot het niveau van vorig jaar mei. Uit cijfers van de Chinese overheid bleek afgelopen weekend al dat het groeitempo van de industrie in februari is teruggevallen vanwege de vakantieperiode rond de viering van het Chinees Nieuwjaar. In Zuid-Korea hadden beleggers een vrije dag.

Meer uit Financieel

Productie Nederlandse industrie stijgt in maart

DEN HAAG (ANP) - De productie van de Nederlandse industrie is in maart met 1,7 procent gestegen in vergelijking met een jaar eerder, aldus het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Volgens het CBS was in de helft van de industriƫle branches sprake van groei.

51 minuten geleden
Von der Leyen optimistisch over handelsdeal met VS

BRUSSEL (ANP) - De voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen is ook na haar telefoongesprek met de Amerikaanse president Donald Trump optimistisch over de handelsdeal tussen de Europese Unie en de Verenigde Staten. Trump dreigde na het gesprek met hogere importheffingen als de Europeanen de deal niet voor 4 juli doorvoeren, maar Von der Leyen heeft er vertrouwen in dat dat gaat lukken.

8 uur geleden
Burgerketen Shake Shack keldert op Wall Street na cijfers

NEW YORK (ANP) - Shake Shack ging donderdag hard onderuit op de aandelenbeurzen in New York. De hamburgerketen heeft in het eerste kwartaal een omzet behaald die tegenviel bij de verwachtingen van kenners. De Amerikaanse fastfoodketen heeft onder meer last van stijgende kosten voor rundvlees en slecht weer.

9 uur geleden
Trump geeft EU tot 4 juli voor handelsdeal, dreigt met heffingen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump geeft de Europese Unie tot 4 juli de tijd om de handelsdeal met de Verenigde Staten in te voeren. Hij dreigt anders de importheffingen voor het landenblok te verhogen, stelt de president in een bericht op zijn socialemediaplatform Truth Social.

10 uur geleden
Nieuwe stap in Frans onderzoek naar Elon Musk en X

PARIJS (ANP/BLOOMBERG/DPA/AFP) - Frankrijk heeft zijn onderzoek naar Elon Musk en diens socialemediaplatform X opgevoerd, nadat de miljardair niet kwam opdagen voor een vrijwillig verhoor waarvoor hij was opgeroepen. Dat meldden Franse aanklagers donderdag.

11 uur geleden
Harrods compenseert tientallen mensen na misbruik door eigenaar

LONDEN (ANP/AFP) - Harrods heeft tientallen mensen een vergoeding gegeven na seksueel misbruik door de inmiddels overleden eigenaar Mohamed Al Fayed. Meer dan 75 slachtoffers hebben een "volledige compensatie" gekregen na het indienen van een claim bij het beroemde Londense warenhuis.

11 uur geleden
Britse adverteerders eisen miljarden compensatie van Google

LONDEN (ANP/AFP) - Britse adverteerders vinden dat Google zijn eigen advertentiedienst online heeft voorgetrokken. Zij hebben daarover een claim ingediend in het Verenigd Koninkrijk en eisen een schadevergoeding tot 3 miljard pond (bijna 3,5 miljard euro).

12 uur geleden