Soepeler quarantaineregels voor artsen in Duitse grensregio
HEINSBERG (ANP) - De strenge Duitse quarantainerichtlijnen voor artsen en verzorgenden in het Duitse grensgebied bij Zuid- en Midden-Limburg zijn versoepeld. Medische hulpverleners hoeven niet langer verplicht in quarantaine, als ze in aanraking zijn geweest met een coronazieke. Alleen als de arts of zorgverlener zelf ook ziektesymptomen vertoont, mogen ze hun vak tijdelijk niet meer uitoefenen.
Dat zei bestuurder Stephan Pusch van de Kreis (regio) Heinsberg woensdagmiddag tijdens een persconferentie. Twee dagen geleden nog luidde Pusch de noodklok omdat steeds meer artsen door de strenge Duitse richtlijnen direct veertien dagen in quarantaine moesten als ze patiënt behandelden die het coronavirus onder de leden heeft. Daardoor ontstond een acuut tekort aan artsen. Deze richtlijn is nu versoepeld, zei Pusch. Hij zei daarover blij en opgelucht te zijn.
Hij denkt dat zijn oproep aan hogere gezondheidsinstanties in Duitsland succes heeft gehad. Ook heeft de regio nu extra mondkapjes gekregen, zodat artsen en verplegenden veiliger met patiënten kunnen werken, zei Pusch.
Mobiel teststation
In de regio komt ook een nieuw mobiel teststation. Nu worden zo'n 200 testen per dag uitgevoerd, maar dat bleek te weinig.
Het aantal besmettingen met het coronavirus in de regio (Kreis) Heinsberg is gestegen naar 104. Pusch riep inwoners op de ziekte niet te dramatiseren. Hij zei de ziekte serieus te nemen maar dat die niet erger is dan een doorsnee griepepidemie. "Het ziekteverloop is milder dan eerst gedacht, er zijn kinderen kinderen of jongeren ziek geworden van het virus en de zwaardere gevallen betreft mensen die daarvoor ook niet kerngezond waren." Volgens hem is het overlijdensrisico niet groter dan bij een gewoon griepvirus.
Inmiddels heeft ook de Veiligheidsregio Zuid Limburg de nieuwe voorschriften voor publieksevenementen gepubliceerd. Organisatoren die evenementen in gesloten ruimten organiseren waar ook mensen op af komen uit de Duitse besmettingshaarden Heinsberg en Gangelt, moeten met hun gemeenten in gesprek gaan over verwachte risico's. De burgemeester kan dan besluiten het evenement af te gelasten. Het gaat om evenementen in de gemeenten Sittard-Geleen, Landgraaf, Kerkrade, Beekdaelen en Brunssum.
Meer uit Buitenland
MODENA (ANP) - De man die zaterdag meerdere mensen verwondde door met hoge snelheid in het stadscentrum van de Italiaanse stad Modena op voetgangers in te rijden, is aangeklaagd voor doodslag en zware mishandeling, maar niet voor terrorisme. Dat melden lokale media waaronder Sky TG24.
15 minuten geledenSCHKEUDITZ (ANP/DPA) - De Duitse politie heeft een tijger doodgeschoten die ontsnapt was uit een particulier beheerd verblijf. Bij het incident zou één man lichte verwondingen hebben opgelopen.
56 minuten geledenPARIJS (ANP/AFP) - In Frankrijk heeft zich "een tiental" nieuwe vermoedelijke slachtoffers van de Amerikaanse zedendelinquent Jeffrey Epstein gemeld, zegt een officier van justitie in Parijs. Het parket opende een onderzoek naar mensenhandel naar aanleiding van de documenten die de Amerikaanse overheid vrijgaf over Epstein, die in 2019 dood werd gevonden in zijn cel.
1 uur geledenKHAN YOUNIS (ANP/RTR) - Door Israëlische aanvallen op de Gazastrook zijn zondag zeker vier doden gevallen, melden gezondheidsfunctionarissen.
2 uur geledenGENÈVE (ANP) - Het Rode Kruis gaat de hulpverlening in de Democratische Republiek Congo en Oeganda opschalen vanwege een nieuwe uitbraak van het ebolavirus in de DRC. Het gaat vooral om preventie en voorlichting over bescherming tegen het dodelijke virus en de symptomen, meldt de organisatie. Artsen Zonder Grenzen zei eerder op te willen schalen.
4 uur geledenMODENA (ANP/AFP) - De Italiaanse premier Giorgia Meloni ontmoet zondag slachtoffers van een aanrijding in de stad Modena. Een automobilist reed daar in op voetgangers, waarbij acht mensen gewond raakten. De premier zegde een geplande reis naar Cyprus af om de slachtoffers te bezoeken.
6 uur geledenMANILLA (ANP/AFP) - De Filipijnen hebben het hooggerechtshof om toestemming gevraagd om de voormalige politiechef Ronald Dela Rosa te arresteren. Het Internationaal Strafhof (ICC) vaardigde een arrestatiebevel tegen hem uit vanwege zijn rol in de 'oorlog tegen drugs' in de Filipijnen.
7 uur geleden