Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Soepeler quarantaineregels voor artsen in Duitse grensregio

Soepeler quarantaineregels voor artsen in Duitse grensregio

HEINSBERG (ANP) - De strenge Duitse quarantainerichtlijnen voor artsen en verzorgenden in het Duitse grensgebied bij Zuid- en Midden-Limburg zijn versoepeld. Medische hulpverleners hoeven niet langer verplicht in quarantaine, als ze in aanraking zijn geweest met een coronazieke. Alleen als de arts of zorgverlener zelf ook ziektesymptomen vertoont, mogen ze hun vak tijdelijk niet meer uitoefenen.

Dat zei bestuurder Stephan Pusch van de Kreis (regio) Heinsberg woensdagmiddag tijdens een persconferentie. Twee dagen geleden nog luidde Pusch de noodklok omdat steeds meer artsen door de strenge Duitse richtlijnen direct veertien dagen in quarantaine moesten als ze patiënt behandelden die het coronavirus onder de leden heeft. Daardoor ontstond een acuut tekort aan artsen. Deze richtlijn is nu versoepeld, zei Pusch. Hij zei daarover blij en opgelucht te zijn.

Hij denkt dat zijn oproep aan hogere gezondheidsinstanties in Duitsland succes heeft gehad. Ook heeft de regio nu extra mondkapjes gekregen, zodat artsen en verplegenden veiliger met patiënten kunnen werken, zei Pusch.

Mobiel teststation

In de regio komt ook een nieuw mobiel teststation. Nu worden zo'n 200 testen per dag uitgevoerd, maar dat bleek te weinig.

Het aantal besmettingen met het coronavirus in de regio (Kreis) Heinsberg is gestegen naar 104. Pusch riep inwoners op de ziekte niet te dramatiseren. Hij zei de ziekte serieus te nemen maar dat die niet erger is dan een doorsnee griepepidemie. "Het ziekteverloop is milder dan eerst gedacht, er zijn kinderen kinderen of jongeren ziek geworden van het virus en de zwaardere gevallen betreft mensen die daarvoor ook niet kerngezond waren." Volgens hem is het overlijdensrisico niet groter dan bij een gewoon griepvirus.

Inmiddels heeft ook de Veiligheidsregio Zuid Limburg de nieuwe voorschriften voor publieksevenementen gepubliceerd. Organisatoren die evenementen in gesloten ruimten organiseren waar ook mensen op af komen uit de Duitse besmettingshaarden Heinsberg en Gangelt, moeten met hun gemeenten in gesprek gaan over verwachte risico's. De burgemeester kan dan besluiten het evenement af te gelasten. Het gaat om evenementen in de gemeenten Sittard-Geleen, Landgraaf, Kerkrade, Beekdaelen en Brunssum.

Meer uit Buitenland

EU zet Iraanse viceminister Binnenlandse Zaken op sanctielijst

BRUSSEL (ANP) - De EU-lidstaten hebben maandag nog eens zestien Iraniërs en drie Iraanse bedrijven op de EU-sanctielijst gezet. Zij speelden een sleutelrol in de onderdrukking van de straatprotesten in januari 2026, aldus de EU. Daarbij vielen duizenden burgerslachtoffers. Het gaat onder meer om de Iraanse viceminister van Binnenlandse Zaken.

1 uur geleden
Amnesty wil verantwoording VS over aanval op Iraanse school

MINAB (ANP) - Amnesty International wil dat degenen die verantwoordelijk zijn voor de luchtaanval op een school in Iran ter verantwoording worden geroepen. De mensenrechtenorganisatie zegt uitgebreid onderzoek te hebben gedaan en stelt dat het Amerikaanse leger waarschijnlijk niet genoeg voorzorgsmaatregelen heeft genomen om burgerslachtoffers te voorkomen. In de school werden zeker 168 mensen gedood, onder wie meer dan honderd kinderen.

2 uur geleden
Spanje doet niet mee aan wegruimen blokkade Straat van Hormuz

MADRID (ANP) - Spanje doet niet mee aan een militaire missie in de Straat van Hormuz, zegt defensieminister Margarita Robles. Spanje noemt de oorlog van de Verenigde Staten en Israël tegen Iran al langer illegaal. Het peinst er volgens haar niet over om mee te gaan in pogingen om die oorlog te ondersteunen.

2 uur geleden
Rusland zegt geen Kenianen meer te laten vechten in Oekraïne

MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland heeft met Kenia afgesproken dat er geen Kenianen meer zullen worden ingezet in de oorlog met Oekraïne. De Keniaanse minister van Buitenlandse Zaken Musalia Mudavadi zei die toezegging te hebben gekregen in een gesprek met zijn Russische ambtgenoot Sergej Lavrov in Moskou.

3 uur geleden
Brussel maakt ruim 450 miljoen euro vrij voor hulp Midden-Oosten

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie maakt dit jaar 458 miljoen euro vrij van het humanitaire budget voor hulp in het Midden-Oosten. Het grootste deel van het budget gaat naar Syrië (210 miljoen) en naar de Palestijnen (124 miljoen). Ook gaat er geld voor humanitaire hulp naar Libanon (100 miljoen), Jordanië (15,5 miljoen) en Egypte (8 miljoen).

4 uur geleden
Wind en droogte leidden tot grote bosbranden in Nebraska

LINCOLN (ANP) - Meer dan 600.000 hectare van de Amerikaanse staat Nebraska ligt in de as door natuurbranden, schrijft persbureau Reuters. Het zou onder meer gaan om de grootste natuurbrand ooit in de staat en nog drie andere kleinere branden. Hoge windsnelheden, lage luchtvochtigheid en droge omstandigheden leidden tot de grote natuurbranden.

4 uur geleden
VK werkt met partners aan plan voor breken Iraanse blokkade

LONDEN (ANP) - Het Verenigd Koninkrijk werkt met medestanders aan een gezamenlijk plan om een einde te maken aan de blokkade van de Straat van Hormuz voor onder meer olie- en gastankers, zegt premier Keir Starmer. Het wordt geen NAVO-missie, onderstreepte hij, na aandringen van de Amerikaanse president Donald Trump afgelopen weekend dat bondgenoten moeten helpen bij het heropenen van de zeestraat.

4 uur geleden