Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Soepeler quarantaineregels voor artsen in Duitse grensregio

Soepeler quarantaineregels voor artsen in Duitse grensregio

HEINSBERG (ANP) - De strenge Duitse quarantainerichtlijnen voor artsen en verzorgenden in het Duitse grensgebied bij Zuid- en Midden-Limburg zijn versoepeld. Medische hulpverleners hoeven niet langer verplicht in quarantaine, als ze in aanraking zijn geweest met een coronazieke. Alleen als de arts of zorgverlener zelf ook ziektesymptomen vertoont, mogen ze hun vak tijdelijk niet meer uitoefenen.

Dat zei bestuurder Stephan Pusch van de Kreis (regio) Heinsberg woensdagmiddag tijdens een persconferentie. Twee dagen geleden nog luidde Pusch de noodklok omdat steeds meer artsen door de strenge Duitse richtlijnen direct veertien dagen in quarantaine moesten als ze patiënt behandelden die het coronavirus onder de leden heeft. Daardoor ontstond een acuut tekort aan artsen. Deze richtlijn is nu versoepeld, zei Pusch. Hij zei daarover blij en opgelucht te zijn.

Hij denkt dat zijn oproep aan hogere gezondheidsinstanties in Duitsland succes heeft gehad. Ook heeft de regio nu extra mondkapjes gekregen, zodat artsen en verplegenden veiliger met patiënten kunnen werken, zei Pusch.

Mobiel teststation

In de regio komt ook een nieuw mobiel teststation. Nu worden zo'n 200 testen per dag uitgevoerd, maar dat bleek te weinig.

Het aantal besmettingen met het coronavirus in de regio (Kreis) Heinsberg is gestegen naar 104. Pusch riep inwoners op de ziekte niet te dramatiseren. Hij zei de ziekte serieus te nemen maar dat die niet erger is dan een doorsnee griepepidemie. "Het ziekteverloop is milder dan eerst gedacht, er zijn kinderen kinderen of jongeren ziek geworden van het virus en de zwaardere gevallen betreft mensen die daarvoor ook niet kerngezond waren." Volgens hem is het overlijdensrisico niet groter dan bij een gewoon griepvirus.

Inmiddels heeft ook de Veiligheidsregio Zuid Limburg de nieuwe voorschriften voor publieksevenementen gepubliceerd. Organisatoren die evenementen in gesloten ruimten organiseren waar ook mensen op af komen uit de Duitse besmettingshaarden Heinsberg en Gangelt, moeten met hun gemeenten in gesprek gaan over verwachte risico's. De burgemeester kan dan besluiten het evenement af te gelasten. Het gaat om evenementen in de gemeenten Sittard-Geleen, Landgraaf, Kerkrade, Beekdaelen en Brunssum.

Meer uit Buitenland

Doden in Gaza bij Israëlische aanvallen, onder wie journalist

GAZA-STAD (ANP/RTR) - Bij Israëlische aanvallen op Gaza zijn woensdag doden gevallen, onder wie een journalist van nieuwszender Al Jazeera. Ten minste vier mensen kwamen om, melden lokale autoriteiten.

5 uur geleden
Ketamine-dealer Matthew Perry veroordeeld tot 15 jaar cel

LOS ANGELES (AFP/RTR) - 'Ketaminekoningin' Jasveen Sangha, die ketamine verkocht aan de overleden Friends-acteur Matthew Perry, is veroordeeld tot een celstraf van vijftien jaar. Volgens de rechter is Sangha schuldig aan het leveren van de drugs die de 54-jarige Perry fataal werden in oktober 2023. Sangha is een van de vijf verdachten in de zaak rond de dood van Perry.

5 uur geleden
VS: onderhandelingen met Iran beginnen zaterdag in Pakistan

WASHINGTON (ANP/RTR) - De eerste onderhandelingen tussen de Verenigde Staten en Iran beginnen zaterdag in Pakistan, meldde het Witte Huis in een persconferentie. President Donald Trump stuurt een onderhandelingsteam, geleid door vicepresident JD Vance. De Amerikaanse gezanten Steve Witkoff en Jared Kushner maken ook deel uit van het team.

5 uur geleden
Dodental Israëlische aanvallen op Libanon loopt op

BEIROET (ANP/AFP) - Bij Israëlische aanvallen op Libanon zijn woensdag zeker 254 doden gevallen en 1165 mensen gewond geraakt, meldden Libanese autoriteiten. Volgens Israël waren de aanvallen de grootste sinds het begin van de oorlog.

5 uur geleden
Iran: VS moeten kiezen tussen wapenstilstand of oorlog via Israël

TEHERAN (ANP) - De Verenigde Staten moeten kiezen tussen een staakt-het-vuren of een voortzetting van de oorlog via Israël, schrijft de Iraanse buitenlandminister Abbas Araghchi op X over de Israëlische aanvallen op Libanon. "Het kan niet allebei hebben."

6 uur geleden
Minstens 89 doden en 700 gewonden bij aanvallen Israël op Libanon

BEIROET (ANP/RTR) - Bij Israëlische aanvallen op Libanon zijn woensdag ten minste 89 doden en 700 gewonden gevallen, meldt het Libanese Ministerie van Gezondheid. Onder de doden zouden ook twaalf hulpverleners zijn. Israël voert naar eigen zeggen de zwaarste aanvallen uit op Libanon sinds het begin van de oorlog.

8 uur geleden
Pakistan: meldingen schendingen staakt-het-vuren VS en Iran

ISLAMABAD (ANP/AFP/RTR) - Er zijn volgens de Pakistaanse premier Shehbaz Sharif meldingen van schendingen van het staakt-het-vuren tussen de Verenigde Staten en Iran. Hij heeft er bij de landen op aangedrongen de wapenstilstand te respecteren en terughoudend te zijn.

9 uur geleden