Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Soedanese strijdende partijen praten weer in Jeddah

Soedanese strijdende partijen praten weer in Jeddah

JEDDAH (ANP) - De Soedanese strijdkrachten en de rebellerende Rapid Support Forces (RSF) zijn, zij het indirect, weer in gesprek in de Saudische stad Jeddah, bericht de nieuwszender al-Arabiya. Afgelopen week staakten de strijdkrachten de gesprekken over tijdelijke wapenstilstanden en het mogelijk maken van humanitaire hulp omdat de RSF zich toch niet aan de in Jeddah gemaakte afspraken zou houden.

De onderhandelingen over beëindiging van de half april uitgebroken strijd worden gevoerd onder leiding van diplomaten uit Saudi-Arabië en de Verenigde Staten. Er zijn al meerdere wapenstilstanden afgekondigd, maar die worden op veel plaatsen niet nageleefd, met name in wijken van de hoofdstad Khartoem en in de regiohoofdstad van de westelijke regio Zuid-Darfur, Nyala.

De strijd in Soedan is uitgebroken tussen de militaire leider van het land, generaal Abdel Fattah al-Burhan, en de tweede man van het land, generaal Mohamed Hamdan Dagalo. Dagalo komt uit de regio Darfur en leidt de RSF die eerder werd gevormd uit milities in die regio. De RSF is inmiddels uitgegroeid tot een militaire en economische macht die al-Burhan wil breken.

Meer uit Buitenland

Gewonden bij Russische aanval op kinderziekenhuis in Cherson

CHERSON (ANP) - Bij een Russische aanval op een kinderziekenhuis in de zuidelijke Oekraïense stad Cherson zijn zeker negen gewonden gevallen, melden Oekraïense autoriteiten. Onder anderen drie medewerkers en vier kinderen zouden gewond zijn geraakt, aldus de Oekraïense ombudsman Dmytro Loebinets.

14 minuten geleden
Poetin claimt succesvolle test Poseidon-torpedo

MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland heeft deze week een Poseidon-torpedo getest. Dat zei de Russische president Vladimir Poetin, die gewonde militairen bezocht in Moskou. Hij noemde de proef een groot succes. "De kracht van de Poseidon overtreft aanzienlijk de kracht van zelfs onze meest veelbelovende Sarmat intercontinentale raket."

46 minuten geleden
Budget voor klimaataanpassingen daalt, terwijl veelvoud nodig is

NAIROBI (ANP) - Terwijl klimaatverandering steeds grotere kosten veroorzaakt, is het budget voor hulp aan ontwikkelingslanden om zich daartegen te wapenen gedaald. VN-milieuprogramma UNEP meldt dat in het jaarlijkse Adaptation Gap Report. Het rapport verschijnt in aanloop naar de klimaattop in Brazilië.

1 uur geleden
Grens tussen Belarus en Litouwen blijft tot eind november dicht

VILNIUS (ANP/RTR) - De grens tussen Litouwen en Belarus blijft zeker tot 30 november gesloten, heeft de regering van het land besloten. Aanleiding is het grote aantal smokkelballonnen en de recente schendingen van het luchtruim.

1 uur geleden
Israël verbiedt Rode Kruis 'onwettige strijders' in cel te helpen

JERUZALEM (ANP/AFP) - Israël staat niet toe dat het Rode Kruis hulp biedt aan gedetineerde Palestijnen die het land ziet als "onwettige strijders". Dat zegt de Israëlische minister van Defensie Israel Katz. "Ik heb geen twijfel dat het bezoek van het Rode Kruis aan terroristen in gevangenissen serieuze schade kan toebrengen aan de nationale veiligheid. De veiligheid van de staat en onze burgers staat op de eerste plaats", zei Katz.

2 uur geleden
Israëlische defensieminister waarschuwt dat Hamas niet immuun is

JERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische minister van Defensie Israel Katz heeft de Hamas-top gewaarschuwd dat zij niet moet denken immuun te zijn voor ingrijpen door Israël. "Wie zijn hand heft richting een soldaat, zal zijn hand verliezen. De strijdmacht is geïnstrueerd gedecideerd op te treden tegen ieder Hamas-doelwit en zal dat blijven doen", aldus Katz.

3 uur geleden
Tsjechische verkiezingswinnaar Babiš sluit coalitieakkoord

PRAAG (ANP/RTR) - De partij van de Tsjechische verkiezingswinnaar en oud-premier Andrej Babiš tekent maandag een coalitieakkoord met de euroceptische motoristenpartij en het uiterst rechtse Vrijheid en Directe Democratie (SPD). Dat meldt Babiš in een video op X.

4 uur geleden