Socialemediabedrijf Trump opnieuw grote winnaar op Wall Street
NEW YORK (ANP) - Het socialemediabedrijf van Donald Trump was vrijdag opnieuw een grote winnaar op de beurzen in New York. Trump Media & Technology Group, waar het sociale netwerk Truth Social onder valt en dat grotendeels in handen is van Trump, maakte een koerssprong van ruim 15 procent, nadat Trump verklaarde dat hij niet van plan is zijn aandelen in het bedrijf te verkopen nu hij weer president wordt.
Truth Social is het belangrijkste communicatiekanaal van Trump en beleggers hopen dat het platform meer gebruikers zal trekken door de verkiezing van Trump. Toen woensdag duidelijk werd dat Trump weer in het Witte Huis zou terechtkomen, schoten de aandelen tot wel 62 procent omhoog. Maar daarna daalde de koers weer flink. De financiële vooruitzichten van de verlieslijdende onderneming zien er nog steeds somber uit.
Op Wall Street was in de verkiezingsweek over de gehele linie sprake van stevige koerswinsten. De brede S&P 500-index ging deze week 4,7 procent vooruit. Dat is de grootste koerswinst voor de graadmeter in een jaar. De toonaangevende Dow-Jonesindex ging vrijdag met een plus van 0,6 procent de handel uit op 43.988,99 punten. De S&P 500 won 0,4 procent tot 5995,54 punten en techbeurs Nasdaq kreeg er 0,1 procent bij op 19.286,78 punten.
Airbnb
De stemming werd deze week gesteund door de verwachting dat Trump de belastingen voor bedrijven gaat verlagen en de regels voor ondernemingen gaat versoepelen. Daarnaast was er donderdag een rentebesluit van de Federal Reserve, die de rente verder verlaagde. Met lagere leenkosten wil de Fed de economie stimuleren.
Het was ook een goede beursweek voor Tesla, dat de laatste handelsdag afsloot met een koerswinst van dik 8 procent. Daarmee is de beurswaarde van de maker van elektrische auto's voor het eerst sinds 2022 weer boven de 1000 miljard dollar uitgekomen. Beleggers verwachten dat topman Elon Musk van Tesla zijn voordeel doet met een nieuwe termijn voor Trump.
Airbnb behoorde vrijdag tot de verliezers. Het verhuurplatform boekte afgelopen kwartaal meer omzet dan verwacht, maar de winst viel lager uit dan kenners hadden voorzien. Het aandeel werd bijna 9 procent lager gezet. Expedia steeg daarentegen een kleine 4 procent. De onderneming achter reissites als Trivago en Hotels.com verhoogde haar verwachtingen voor het hele jaar, na beter dan verwachte kwartaalcijfers.
Meer uit Financieel
AMSTELVEEN (ANP) - Luchtvaartmaatschappij KLM schrapt de komende tijd "proactief" vluchten uit de dienstregeling, omdat meer vliegtuigen aan de kant staan voor onderhoud of schadeherstel dan gepland. Dat bevestigt een woordvoerder na berichtgeving van De Telegraaf. KLM voert ook bepaalde vluchten uit met andere toestellen dan normaal.
25 minuten geledenNEW YORK (ANP) - Snack- en frisdrankproducent PepsiCo ging donderdag omhoog op de aandelenbeurzen in New York, nadat het bedrijf negatiever werd over de te behalen winst. De maker van Doritos, Lay's en Pepsi kampt met hogere kosten, met name in Noord-Amerika. Die drukken op de marges. Het aandeel steeg 1,8 procent.
1 uur geledenGENÈVE (ANP) - De Wereldhandelsorganisatie (WTO) is veel optimistischer geworden over de groei van de wereldwijde goederenhandel dit en volgend jaar. Dat komt naar voren uit de nieuwe vooruitzichten die de WTO donderdag heeft gepresenteerd.
1 uur geledenEDE (ANP) - De prijzen in Nederlandse restaurants en cafés zullen volgend jaar stijgen, verwacht het FoodService Instituut Nederland (FSIN). Ook dit jaar ziet het kennisinstituut een toename van de prijzen in de horecasector en bij supermarkten en speciaalzaken. Dat zorgt ervoor dat de consument kritischer is geworden, stelt FSIN-directeur Patrick Bramer.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Makelaarsvereniging NVM verwacht dat de huizenmarkt voorlopig nog krap zal blijven voor kopers, ondanks het gegroeide aanbod van bestaande huizen in het afgelopen kwartaal vergeleken met dezelfde periode een jaar eerder. Dat heeft voorzitter van de vakgroep NVM Wonen Lana Goutsmits-Gerssen donderdag gezegd tijdens het toelichten van de ontwikkelingen op de woningmarkt in het derde kwartaal.
3 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Britse onlinemodewinkel ASOS meldt dat bij een cyberaanval eerder deze week persoonlijke gegevens van klanten zijn buitgemaakt, waaronder namen en contactgegevens. Dat blijkt uit het eerste onderzoek van het bedrijf.
3 uur geledenTOKIO (ANP/BLOOMBERG) - De eigenaar van Uniqlo, Fast Retailing, is op weg om H&M in te halen als het op een na grootste modewinkelconcern ter wereld. Dankzij winkelopeningen in Europa en Noord-Amerika en relatief eenvoudig ogende kleding die goed aanslaat, stegen de opbrengsten voor de Japanse retailer in een jaar tijd met 17 procent.
3 uur geleden