Social Friday tegen eenzaamheid
GOES - Kom in actie en sluit je aan bij de landelijke beweging: Social Friday. De mentale gezondheid van de jeugd staat ernstig onder druk. Voor 11% van de jongeren tussen de 15 en 25 jaar is eenzaamheid een probleem.
VAN DE REDACTIE
Zij voelen zich dag-in-dag-uit alleen en weten niet hoe ze dat kunnen doorbreken. Werk je op professionele basis met jongeren? En wil je deze jongeren een sociale boost geven in de Week tegen Eenzaamheid? Sluit je dan aan bij de landelijke beweging Social Friday. Je maakt met weinig moeite, enorme plaatselijke én landelijke impact voor jongeren in Goes.
Eenzaamheid
“Met je vrienden op vakantie gaan of je verjaardag vieren. Het lijkt zo vanzelfsprekend, maar dat is het écht niet voor iedereen!”, aldus Jolanda van Gerwe (directeur-bestuurder Join Us). “In Nederland zijn er meer dan 275.000 jongeren met eenzaamheidsgevoelens. Ze hebben een duwtje in de rug nodig om op sociaal vlak weer beter in hun vel te zitten. Dat is precies wat Social Friday biedt aan jongeren tussen de 12 en 30 jaar: een gezellige avond met andere jongeren die óók dat zetje nodig hebben. En dat lukt alleen als jongerenprofessionals in Goes ook meedoen, zodat zo veel mogelijk jongeren in hun eigen woonplaats iets tofs kunnen doen tijdens Social Friday. Het is heel gemakkelijk om mee te doen: we nemen de meeste voorbereiding uit handen.”
Social Friday
Iedereen die op professionele basis met jongeren werkt kan op 29 september een Social Friday avond organiseren. Je kunt kiezen uit vier activiteiten: PubQuiz, Casino Night, Social Bake Off of Art games. De organisatie van Social Friday stuurt je zo snel mogelijk na aanmelding alle benodigdheden op om de avond goed neer te zetten. Ook ontvang je een digitale wervingstoolkit, zodat zo veel mogelijk jongeren weten van jouw Social Friday event én komen. Het wervingspakket bestaat uit onder meer social media posts, video’s en flyers. Aanmelden kan tot en met 15 september 2023. In Goes wordt Social Friday nu nog niet georganiseerd maar Social Friday zoekt nog mensen die er de schouders onder willen zetten.
Join Us laat jongeren meedoen
Stichting Join Us werd in 2018 opgericht door Jolanda van Gerwe om eenzaamheid onder jongeren aan te pakken en aan te kaarten. Dat doen ze door jongeren van 12 tot 30 jaar samen te brengen én te helpen sociaal sterker te worden. Join Us is actief in tachtig Nederlandse gemeentes, biedt een online programma en heeft een eigen community.
Week tegen Eenzaamheid
In de Week tegen Eenzaamheid organiseert de stichting de landelijke beweging Social Friday. “Op deze manier willen we zoveel mogelijk jongeren een sociale boost geven en het taboe dat op eenzaamheid rust doorbreken”, aldus Van Gerwe. Tijdens de Week tegen Eenzaamheid staat verbinding centraal. De Week tegen Eenzaamheid is een initiatief van het ministerie van Volksgezondheid, Welzijn en Sport.
Aanmelden
Social Friday is onderdeel van de Week Tegen Eenzaamheid, georganiseerd door het actieprogramma Eén tegen Eenzaamheid. Meer info en aanmelden: www.socialfriday.nl.
Meer uit Beveland
COLIJNSPLAAT - Zondagochtend heeft zich in een woning aan de Voorstraat in Colijnsplaat een ernstige medische situatie voorgedaan waarbij een reanimatie nodig was.
1 maand geledenGOES - Zaterdagochtend ontstond een brand in een bijgebouw aan de J.D. van Mellestraat in Goes. De brandweer kwam snel ter plaatse en heeft de brand geblust.
1 maand geledenGOES - Het college van burgemeester en wethouders van Goes heeft besloten om Stichting Musea de Bevelanden voor het jaar 2026 een structurele subsidie van 273.502 euro toe te kennen. Daarnaast wordt de subsidie over 2024 vastgesteld op 263.236 euro, met een aanvullende incidentele bijdrage van 17.500 euro.
1 maand geledenGOES - Ook tijdens de periode voor de jaarwisseling treden politie, Bureau Halt en de gemeente Goes samen op tegen vuurwerkoverlast. Vuurwerk mag je afsteken tijdens de jaarwisseling tussen 18:00 uur en 02:00 uur Het afsteken van vuurwerk buiten deze tijden is verboden.
1 maand geledenGOES - Van donderdag 13 tot en met zondag 16 november 2025 vindt in filmtheater 't Beest en de Da Vinci Bioscoop de derde editie van de Goese Filmdagen plaats. Dit jaar staat Italië centraal. Het filmweekend biedt een gevarieerd programma met Italiaanse en Europese films, lezingen, kinderfilms en live muziek.
1 maand geledenGOES - De Goese tweedehands kledingwinkel Deeltwee reikte onlangs drie royale cheques uit aan goede doelen. Tijdens een feestelijke bijeenkomst in de winkel aan de Gasthuisstraat ontvangen drie stichtingen elk een bedrag van maar liefst 30.000 euro.
1 maand geledenBorsele - De gemeente Borsele is een nieuwe campagne gestart om inwoners en ondernemers te stimuleren hun woning of pand energiezuiniger te maken. Onder de noemer 'Zuunig Borsele' komt de gemeente met vier subsidieregelingen en extra financiële steun bovenop bestaande programma's. Daarmee wil Borsele inwoners helpen bij het isoleren en verduurzamen van hun woningen, met als doel een comfortabeler en energiezuiniger leefklimaat in de hele gemeente.
1 maand geleden