Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Sociaaldemocraat wint eerste debat voor Duitse verkiezingen

Sociaaldemocraat wint eerste debat voor Duitse verkiezingen

BERLIJN (ANP) - Het was een primeur, aldus Duitse media. Geen duel, maar een 'triel' live op televisie: een debat tussen de drie belangrijkste rivalen bij de verkiezingen in het land over vier weken. En volgens een peiling meteen na afloop was de sociaaldemocraat Olaf Scholz (SPD) de winnaar.

Scholz, Armin Laschet van het conservatieve blok CDU/CSU en Annalena Baerbock van de Groenen kruisten zondagavond de degens. Er was met spanning naar het debat uitgekeken, want in de opiniepeilingen doen de drie praktisch niet voor elkaar onder. En ook dat is uniek, want vorige verkiezingen ging het steeds tussen christendemocraten en sociaaldemocraten.

Baerbock ging dan ook in de aanval. Het Groenen-kopstuk verweet de huidige grote coalitie van CDU/CSU en SPD een beleid van afwachten, waardoor Duitsland er niet op vooruit is gegaan. Ze wil het land vernieuwen en klimaatneutraal maken.

De SPD heeft in de peilingen ongeveer 23 procent van de kiezers achter zich. De CDU/CSU van vertrekkend bondskanselier Angela Merkel staat op 22 procent en is nu voor het eerst in vijftien jaar minder populair dan de sociaaldemocraten. De Groenen kunnen op 18 procent van de stemmen rekenen.

Laschet is bij de christendemocraten de beoogde opvolger van Merkel, die zestien jaar het land leidde. Hij wordt achtervolgd door meerdere incidenten die zijn imago flink hebben aangetast. De komende weken volgen nog meer 'triels'.

Meer uit Buitenland

Zelensky presenteert details uit Amerikaans 20-puntenplan

KYIV (ANP/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft details gepresenteerd uit een nieuw Amerikaans 20-puntenplan, waar de Oekraïense en Amerikaanse delegatie de afgelopen weken over hebben onderhandeld. Volgens Zelensky moeten onder meer de huidige frontlijnen worden bevroren en zou er mogelijk een gedemilitariseerde bufferzone kunnen komen tussen het Oekraïense en het Russische gebied.

1 uur geleden
Turkije vindt zwarte doos van vliegtuig Libische legerleider

ANKARA (ANP/AFP) - De Turkse autoriteiten hebben de zwarte doos gevonden van het vliegtuig dat dinsdag neerstortte met de Libische legerleider Mohammed Ali ⁠Ahmed al-Haddad aan boord. Volgens minister van Binnenlandse Zaken Ali Yerlikaya hebben ze daardoor ook beschikking over geluidsopnames uit de cockpit voor het ongeluk.

1 uur geleden
Politieagenten gewond in Moskou nabij plek waar generaal omkwam

MOSKOU (ANP) - In Moskou zijn twee politieagenten in de nacht van dinsdag op woensdag gewond geraakt bij een "incident" in de buurt van de plek waar deze week een Russische generaal om het leven kwam, aldus de autoriteiten. Lokale media melden op basis van ooggetuigen dat er sprake was van een explosie.

5 uur geleden
VS leggen visumsancties op aan voormalige EU-commissaris

WASHINGTON (ANP) - De regering van de Amerikaanse president Donald Trump heeft visumsancties opgelegd aan voormalig EU-commissaris Thierry Breton en vier anderen. Volgens de VS probeerden zij Amerikaanse technologiebedrijven te dwingen politieke uitingen op hun platforms te controleren.

9 uur geleden
Oud-president Brazilië mag cel uit voor operatie

BRASILIA (ANP/AFP) - De Braziliaanse oud-president Jair Bolsonaro mag deze week tijdelijk zijn cel verlaten. Het hooggerechtshof heeft daar toestemming voor gegeven, zodat hij een operatie kan ondergaan.

13 uur geleden
Turkije: wrak privéjet Libische legerleider aangetroffen

ANKARA (ANP/RTR) - Het wrak van de privéjet die onder anderen de Libische legerleider Mohammed Ali ⁠Ahmed Al-Haddad vervoerde, is gevonden. Dat meldt de Turkse overheid, schrijft persbureau Reuters. Volgens de Turkse minister van Binnenlandse Zaken Ali Yerlikaya werd het wrak gevonden zo'n 2 kilometer buiten het dorp Kesikkavak, in de provincie Ankara. Inmiddels heeft de openbaar aanklager in Ankara onderzoek ingesteld naar de crash, meldt de Turkse minister van Justitie Yilmaz Tunç.

13 uur geleden
Polen na uitnodiging Trump: we willen bij G20

WARSCHAU (ANP/BLOOMBERG) - Polen wil toetreden tot de G20, een groep van de grootste economieën ter wereld. Dat zei minister van Financiën Andrzej Domański tegen persbureau Bloomberg. "Wij willen de stem van ons deel van Europa zijn."

18 uur geleden