Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Snelweg A1 bij afrit Voorst vrijgegeven, gedumpt afval opgeruimd

Snelweg A1 bij afrit Voorst vrijgegeven, gedumpt afval opgeruimd

APELDOORN (ANP) - Het verkeer kan weer over de snelweg A1 rijden bij de afrit Voorst, ten oosten van Apeldoorn. De weg is donderdag rond 13.30 uur vrijgegeven, melden Rijkswaterstaat en de ANWB.

Actievoerende boeren hadden woensdagochtend in alle vroegte afval op de snelweg gedumpt. Dat deden ze uit protest tegen het stikstofbeleid van het kabinet. In sommige gestorte spullen zat het kankerverwekkende asbest. Dat is weggehaald door een gespecialiseerd bedrijf. Het opruimen liep vertraging op omdat de eerste bedrijven die dat zouden doen, niet verder wilden gaan vanwege bedreigingen.

Uiteindelijk vond Rijkswaterstaat een andere aannemer om de weg schoon te maken. Die begon in de nacht van woensdag op donderdag met opruimen. Welk bedrijf dat is, kon een woordvoerder niet zeggen.

Boerenprotest

In Overijssel is de A1 nog wel dicht. Dat komt door een boerenprotest bij knooppunt Azelo. Het verkeer kan niet vanuit Rijssen richting dat knooppunt rijden. Ook de A35 tussen Hengelo en Azelo is in beide richtingen dicht.

Langs de A50 bij Apeldoorn waren woensdag hooibalen in brand gestoken. Vanwege de manier van demonstreren deden vier veiligheidsregio's in het oosten van het land, Rijkswaterstaat en de politie Oost-Nederland woensdag een oproep aan boerenactievoerders om te stoppen met onveilige acties.

Meer uit Binnenland

Politie gaat niet uit van opzet bij ongeluk Nunspeet, 9 gewonden

NUNSPEET (ANP) - Bij het ongeluk in Nunspeet waarbij een auto inreed op een groep mensen, lijkt vooralsnog geen opzet in het spel te zijn, meldt de politie. "Maar daar doen we nog onderzoek naar", aldus de politie op X.

24 minuten geleden
Ruim 10 miljoen euro opgehaald na vierde dag 3FM Serious Request 

DEN BOSCH (ANP) - Na de vierde actiedag van 3FM Serious Request staat de teller op 10.135.897 euro. Dat is maandagavond bekendgemaakt op NPO 3FM. Nog nooit eerder werd op de vierde dag zoveel geld opgehaald.

52 minuten geleden
Auto reed in op groep mensen in Nunspeet, zeker vijf gewonden

NUNSPEET (ANP) - Het ernstige ongeluk in Nunspeet waarbij meerdere mensen gewond zijn geraakt, is veroorzaakt door een auto die op een groep mensen inreed. Dat meldt een woordvoerder van de veiligheidsregio Noord- en Oost-Gelderland.

1 uur geleden
Meerdere gewonden bij ernstig ongeluk in Nunspeet

NUNSPEET (ANP) - Meerdere mensen zijn gewond geraakt bij een ernstig ongeval op de Elburgerweg in Nunspeet, meldt de politie.

1 uur geleden
Politie neemt 150 kilo illegaal vuurwerk in beslag bij controle

GOIRLE (ANP) - Bij een controle afgelopen zaterdag in het Brabantse Goirle is ongeveer 150 kilo illegaal vuurwerk in beslag genomen. Dat meldt de politie maandag. Agenten controleerden vooral het verkeer dat vanuit België de grens overstak na daar vuurwerk te hebben aangeschaft.

2 uur geleden
Omroep MAX stopt met Carrie op Vrijdag vanwege bezuinigingen

HILVERSUM (ANP) - Omroep MAX stopt met de talkshow Carrie op Vrijdag van presentatrice Carrie ten Napel. Dat gebeurt als gevolg van de bezuinigingen bij de publieke omroep, meldt Omroep MAX maandag. De laatste uitzending is komende zomer.

4 uur geleden
Vermoedelijke schutter driedubbele moord Oosterhout zwijgt

SCHIPHOL (ANP) - De 24-jarige Sman O., een van de hoofdverdachten van de driedubbele moord in het Brabantse Oosterhout, weigert vooralsnog een verklaring af te leggen. Dat bleek maandag tijdens de tweede inleidende zitting in de geruchtmakende zaak. O. is vermoedelijk de schutter geweest. Op 28 maart zou hij op klaarlichte dag twee mannen van 32 en een van 25 hebben doodgeschoten.

8 uur geleden