Snelweg A1 bij afrit Voorst vrijgegeven, gedumpt afval opgeruimd
APELDOORN (ANP) - Het verkeer kan weer over de snelweg A1 rijden bij de afrit Voorst, ten oosten van Apeldoorn. De weg is donderdag rond 13.30 uur vrijgegeven, melden Rijkswaterstaat en de ANWB.
Actievoerende boeren hadden woensdagochtend in alle vroegte afval op de snelweg gedumpt. Dat deden ze uit protest tegen het stikstofbeleid van het kabinet. In sommige gestorte spullen zat het kankerverwekkende asbest. Dat is weggehaald door een gespecialiseerd bedrijf. Het opruimen liep vertraging op omdat de eerste bedrijven die dat zouden doen, niet verder wilden gaan vanwege bedreigingen.
Uiteindelijk vond Rijkswaterstaat een andere aannemer om de weg schoon te maken. Die begon in de nacht van woensdag op donderdag met opruimen. Welk bedrijf dat is, kon een woordvoerder niet zeggen.
Boerenprotest
In Overijssel is de A1 nog wel dicht. Dat komt door een boerenprotest bij knooppunt Azelo. Het verkeer kan niet vanuit Rijssen richting dat knooppunt rijden. Ook de A35 tussen Hengelo en Azelo is in beide richtingen dicht.
Langs de A50 bij Apeldoorn waren woensdag hooibalen in brand gestoken. Vanwege de manier van demonstreren deden vier veiligheidsregio's in het oosten van het land, Rijkswaterstaat en de politie Oost-Nederland woensdag een oproep aan boerenactievoerders om te stoppen met onveilige acties.
Meer uit Binnenland
EINDHOVEN (ANP) - Zo'n honderd mensen die werk hebben gedaan voor het Studentensportcentrum van de Technische Universiteit Eindhoven (TU/e) hebben daar te weinig salaris voor gekregen. De universiteit trekt ongeveer 750.000 euro uit om het achterstallige loon over ongeveer zes jaar alsnog uit te betalen, met rente.
41 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Medewerkers van de BelastingTelefoon zijn komende week de volgende rijksambtenaren die actievoeren tegen een uitblijvende loonsverhoging. Het personeel van de telefonische klantenservice van de Belastingdienst in Eindhoven, Leeuwarden, Groningen, Hengelo, Apeldoorn en Heerlen neemt maandag en donderdag tegelijkertijd pauze. "Daardoor komt de bereikbaarheid naar verwachting ernstig onder druk te staan", meldt vakbond FNV.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland is vlak na de Russische inval in Oekraïne veel te voorzichtig geweest met militaire steun. "Waren we eerder over onze taboes heen gestapt, dan had Oekraïne er militair beter voor gestaan." Dat zegt demissionair minister van Buitenlandse Zaken David van Weel in een interview met De Telegraaf.
9 uur geledenALMERE (ANP) - De Nederlandse hulporganisatie Dorcas deelt noodpakketten uit in Oekraïne om de mensen daar bij te staan in de extreme kou, terwijl ze zijn afgesloten van elektriciteit en verwarming. Miljoenen mensen zijn getroffen door de Russische aanvallen op energievoorzieningen en dus is er "een levensbedreigende situatie ontstaan", aldus Dorcas.
17 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Korpschef Janny Knol bevestigt in een bericht op LinkedIn dat een Utrechtse agent en zijn familie tijdelijk ergens anders wonen wegens bedreigingen. Vorige week verschenen beelden op sociale media van het gebruik van geweld door de agent bij de aanhouding van twee vrouwen bij winkelcentrum Hoog Catharijne in Utrecht. Het geweld wordt getoetst door een commissie. Knol schrijft dat de uitkomsten daarvan spoedig bekend worden.
18 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Slachtoffers in de zedenzaak tegen Mark S. (32) uit Borculo, die onder meer terechtstaat voor grootschalige sextortion, hebben donderdag in de rechtbank benadrukt hoeveel impact de seksuele afpersing op hun leven heeft gehad.
18 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De rechtbank in Den Haag heeft drie mannen van 27, 21 en 18 jaar veroordeeld tot taak- en celstraffen voor hun aandeel in de rellen bij het anti-immigratieprotest op het Malieveld op 20 september 2025. Twee van de verdachten moeten daarnaast smartengeld betalen aan dertien politieagenten.
18 uur geleden