Snelwandelaarster González moet zwaardere dopingstraf vrezen
MONACO (ANP) - De Mexicaanse snelwandelaarster María Guadalupe González moet vrezen nog langer geschorst te worden dan de vier jaar die ze al niet mag lopen. González, winnares van zilver op de Spelen van Rio en wereldkampioene op de 20 kilometer een jaar later, verloor het beroep tegen de straf bij het sporttribunaal CAS. De internationale atletiekbond IAAF, tegenwoordig World Athletics, had de atlete in 2018 voor vier jaar geschorst na een positieve test op trenbolone, een verboden anabole steroïde.
De Athletics Integrity Unit (AIU) kwam dinsdag naar buiten met de uitspraak van het CAS, die de afwijzing van het beroep toelichtte met de verklaring dat de atlete niet kon bewijzen dat ze het verboden middel had binnengekregen bij het nuttigen van vlees in taco's. Trenbolone wordt in sommige landen waaronder Mexico gebruikt in de veeteelt. Atleten die kunnen bewijzen dat ze het middel per ongeluk hebben binnengekregen kunnen hun straf ontlopen.
De 31-jarige González riskeert een zwaardere sanctie omdat ze volgens de AIU gefraudeerd heeft. Bij het CAS had ze namelijk verklaard dat ze in eerste instantie gelogen had tijdens de hoorzitting bij de IAAF en dat haar bewijslast onwaarheden bevatte.
Meer uit Sport
TORUN (ANP) - Sprinter Taymir Burnet heeft zich verrassend geplaatst voor de finale van de 60 meter op de WK indooratletiek in het Poolse Torun. Hij spurtte in zijn heat naar de tweede plaats in 6,56 seconden, de klassering die hem direct doorgang gaf naar de finale, die later vrijdag om 21.22 uur wordt afgewerkt.
32 minuten geledenTORUN (ANP) - Lieke Klaver is op de WK indooratletiek in het Poolse Torun met een overtuigend optreden doorgedrongen tot de finale van de 400 meter. De 27-jarige atlete won in de Kujawsko Pomorska Arena haar heat in de halve finales in een tijd van 51,23. De finale is zaterdagavond.
53 minuten geledenTORUN (ANP) - Jessica Schilder ging voor goud op de WK indoor bij het kogelstoten, maar de uitkomst in de atletiekhal van het Poolse Torun was de ondankbare vierde plaats. De Volendamse stootte in haar beste poging de 4 kilo zware kogel naar een afstand van 19,63.
1 uur geledenTORUN (ANP) - Samuel Chapple heeft zich op de WK indooratletiek in het Poolse Torun geplaatst voor de finale van de 1500 meter. De 27-jarige atleet eindigde in zijn serie als derde in een tijd van 3.39,03. Zijn klassering volstond om rechtstreeks te worden toegelaten tot de finale, die voor zondag staat gepland. De Spanjaard Mariano García won de heat in 3.38,19.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - Marianne Vos gaat zaterdag niet van start in Milaan-Sanremo. Dat meldt haar ploeg Visma - Lease a Bike op X. Vos is naar huis gegaan vanwege de kritieke gezondheidstoestand van haar vader. "Onze gedachten zijn bij Marianne en haar naasten", schrijft haar ploeg.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - Elisa Longo Borghini gaat zaterdag niet van start in Milaan-Sanremo door ziekte. Dat heeft haar ploeg UAE Team ADQ vrijdag bekendgemaakt. Volgens haar ploeg is de Italiaans kampioene 's nachts ziek geworden door een virus.
3 uur geledenKOKSIJDE (ANP) - Wielrenner Dylan Groenewegen heeft de Bredene Koksijde Classic gewonnen. In een uitgedunde groep was de renner van Unibet Rose Rockets sneller in de sprint dan de Duitser Pascal Ackermann en Pavel Bittner uit Tsjechië.
3 uur geleden