Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Sneijder is drukker dan ooit nu hij gestopt is met voetballen

Sneijder is drukker dan ooit nu hij gestopt is met voetballen

DOORN (ANP) - Wesley Sneijder opende de afgelopen maanden wel eens zijn gordijnen met de gedachte: dit kan wel eens een heel lange dag worden. "Geen training of een belangrijk duel", vertelt hij. "De structuur in mijn leven was even weg nadat ik vorig jaar met voetbal was gestopt. En dan ook nog die corona, om depressief van te worden."

Inmiddels is de recordinternational drukker dan dat hij ooit als voetballer was, vertelt Sneijder als hij zijn door Kees Jansma geschreven biografie komt promoten. Maar liefst dertien cameraploegen en een leger schrijvende journalisten zijn voor hem naar Doorn gekomen. Geduldig gaat hij hen een voor een af. Geintje hier, grapje daar. Zoals hij als speler met de pers omging.

"Als voetballer moet je rusten", zegt Sneijder. "Dat is nu niet nodig." De 134-voudig international besteedt veel tijd aan DHSC, de amateurclub uit zijn Utrechtse geboortewijk Ondiep die hij van een financiële ondergang heeft gered. Zijn oudste broer Jeffrey is trainer van het eerste elftal, zijn jongste broer Rodney speler. Zoonlief Jessey speelt in de jeugd van de vereniging die op het Sportpark Wesley Sneijder huist.

Teammanager

Sneijder is op wedstrijddagen teammanager van het eerste elftal. "Maar eigenlijk run ik die club met de voorzitter", zegt hij. "We zijn opgeklommen van de derde klasse naar de hoofdklasse. De tweede divisie is mijn doel. Hoger hoeft niet, want dan zouden we moeten verhuizen uit Ondiep en dan is alle charme meteen weg. Nu is het gezellig, ook na de wedstrijden. Zangertje op de bar, je kent het wel. Ons kent ons."

De 36-jarige Sneijder houdt van Ondiep. "Daar ben ik thuis. Ik heb de mensen van daar gemist toen ik in het buitenland leefde", zegt de voetbalmiljonair die onlangs nog voedsel voor arme buurtbewoners inzamelde. Sneijder hoorde dat zeker 150 gezinnen uit zijn wijk rond de armoedegrens leven. "Voor een stukje vlees is dan niet iedere dag geld."

Uitgavenpatroon

"Wesley, je moet nog 40 jaar", zei biograaf Jansma onlangs toen hij het uitgavenpatroon van de Utrechter van een afstandje bekeek. "Er komt inderdaad minder binnen dan eruit gaat", erkent Sneijder. die een bedrag tussen de 10 en 15 miljoen euro heeft verloren aan een project met onroerend goed in Turkije en een restaurant op Ibiza. Toch is de voormalige spelmaker positief over zijn toekomst.

"Ik wil talenten en hun ouders door de voetbaljungle begeleiden. En coach van een grote club worden. Eerst moet ik die trainerscursus van de KNVB volgen. Maar wel versneld hoor, het moet niet te lang duren. In principe wil ik ook meteen als hoofdtrainer aan de slag. Niet eerst een jeugdteam. Gooi me maar in het diepe, natuurlijk kan ik dat wel."

Meer uit Voetbal

Groot deel nationale voetbalsters krijgt minder dan 20.000 dollar

MANCHESTER (ANP/RTR) - Twee derde van de speelsters van nationale vrouwenelftallen verdient minder dan 20.000 Amerikaanse dollar per jaar. Dat is omgerekend iets meer dan 17.000 euro. Dat blijkt uit nieuw onderzoek van de internationale spelersvakbond FIFPRO, dat de aanhoudende financiële onzekerheid en structurele tekortkomingen in het vrouwenvoetbal aan het licht brengt.

1 uur geleden
Bondscoach België teruggefloten na kritiek op Club Brugge

TUBEKE (ANP) - Bondscoach Rudi Garcia van het Belgische voetbalelftal heeft voor ophef gezorgd door op een persconferentie kritiek te spuien op het ontslag van trainer Nicky Hayen bij Club Brugge.

1 uur geleden
Spanje en Argentinië spelen tweede editie 'Finalissima' in Qatar

NYON (ANP) - Spanje en Argentinië spelen de tweede editie van de 'Finalissima' op vrijdag 27 maart in het Lusail-stadion in Qatar. Dat meldt de Europese voetbalbond UEFA.

1 uur geleden
Deense middenvelder Jensen langer bij FC Utrecht

UTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft het contract van de Deense middenvelder Victor Jensen opengebroken en verlengd tot de zomer van 2027. "Een keuze die weinig supporters zal verrassen. Jensen is dit seizoen een van de absolute sterkhouders in het elftal van hoofdtrainer Ron Jans", meldt FC Utrecht in een bericht op de clubsite.

2 uur geleden
Voormalig Ecuadoraans international op straat doodgeschoten

GUAYAQUIL (ANP/DPA) - Voormalig Ecuadoraans voetbalinternational Mario Pineida is op straat in Guayaquil doodgeschoten. Zijn club, Barcelona SC, maakte dit in een verklaring "met diepe spijt" bekend. "Dit trieste nieuws stemt ons zeer bedroefd", meldt de club.

6 uur geleden
Groningen-coach Lukkien verlengt aflopend contract met twee jaar

GRONINGEN (ANP) - Dick Lukkien blijft ook na dit seizoen trainer van FC Groningen. De 53-jarige Veendammer heeft zijn aflopende contract met twee jaar verlengd en is nu tot de zomer van 2028 aan de huidige nummer 5 van de Eredivisie verbonden.

7 uur geleden
Feyenoord verliest ook van Heerenveen en ligt uit KNVB-beker

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord incasseert klap op klap in de slotfase van de eerste seizoenshelft. De ploeg van Robin van Persie leed tegen sc Heerenveen (2-3) de zevende nederlaag in negen duels en ligt uit de KNVB-beker.

10 uur geleden