Sneijder is drukker dan ooit nu hij gestopt is met voetballen
DOORN (ANP) - Wesley Sneijder opende de afgelopen maanden wel eens zijn gordijnen met de gedachte: dit kan wel eens een heel lange dag worden. "Geen training of een belangrijk duel", vertelt hij. "De structuur in mijn leven was even weg nadat ik vorig jaar met voetbal was gestopt. En dan ook nog die corona, om depressief van te worden."
Inmiddels is de recordinternational drukker dan dat hij ooit als voetballer was, vertelt Sneijder als hij zijn door Kees Jansma geschreven biografie komt promoten. Maar liefst dertien cameraploegen en een leger schrijvende journalisten zijn voor hem naar Doorn gekomen. Geduldig gaat hij hen een voor een af. Geintje hier, grapje daar. Zoals hij als speler met de pers omging.
"Als voetballer moet je rusten", zegt Sneijder. "Dat is nu niet nodig." De 134-voudig international besteedt veel tijd aan DHSC, de amateurclub uit zijn Utrechtse geboortewijk Ondiep die hij van een financiële ondergang heeft gered. Zijn oudste broer Jeffrey is trainer van het eerste elftal, zijn jongste broer Rodney speler. Zoonlief Jessey speelt in de jeugd van de vereniging die op het Sportpark Wesley Sneijder huist.
Teammanager
Sneijder is op wedstrijddagen teammanager van het eerste elftal. "Maar eigenlijk run ik die club met de voorzitter", zegt hij. "We zijn opgeklommen van de derde klasse naar de hoofdklasse. De tweede divisie is mijn doel. Hoger hoeft niet, want dan zouden we moeten verhuizen uit Ondiep en dan is alle charme meteen weg. Nu is het gezellig, ook na de wedstrijden. Zangertje op de bar, je kent het wel. Ons kent ons."
De 36-jarige Sneijder houdt van Ondiep. "Daar ben ik thuis. Ik heb de mensen van daar gemist toen ik in het buitenland leefde", zegt de voetbalmiljonair die onlangs nog voedsel voor arme buurtbewoners inzamelde. Sneijder hoorde dat zeker 150 gezinnen uit zijn wijk rond de armoedegrens leven. "Voor een stukje vlees is dan niet iedere dag geld."
Uitgavenpatroon
"Wesley, je moet nog 40 jaar", zei biograaf Jansma onlangs toen hij het uitgavenpatroon van de Utrechter van een afstandje bekeek. "Er komt inderdaad minder binnen dan eruit gaat", erkent Sneijder. die een bedrag tussen de 10 en 15 miljoen euro heeft verloren aan een project met onroerend goed in Turkije en een restaurant op Ibiza. Toch is de voormalige spelmaker positief over zijn toekomst.
"Ik wil talenten en hun ouders door de voetbaljungle begeleiden. En coach van een grote club worden. Eerst moet ik die trainerscursus van de KNVB volgen. Maar wel versneld hoor, het moet niet te lang duren. In principe wil ik ook meteen als hoofdtrainer aan de slag. Niet eerst een jeugdteam. Gooi me maar in het diepe, natuurlijk kan ik dat wel."
Meer uit Voetbal
KOEWEIT-STAD (ANP) - Paris Saint-Germain heeft voor de vierde keer op rij de Franse Supercup gewonnen. Het elftal van trainer Luis Enrique speelde in Koeweit-Stad met 2-2 gelijk en won vervolgens de strafschoppenserie met 4-1.
8 minuten geledenNEW YORK (ANP/RTR) - Brazilië en Frankrijk spelen de komende interlandperiode in maart een minitoernooi in de Verenigde Staten, ter voorbereiding op het WK van drie maanden later. Kroatië en Colombia zijn de andere twee deelnemers aan de 'Road to 26'.
2 uur geledenALMELO (ANP) - Heracles Almelo voegt naast spits Lequincio Zeefuik nog een speler aan de selectie toe. De huidige nummer 17 van de Eredivisie neemt de Zweed Erik Ahlstrand op huurbasis over van de Duitse Bundesligaclub St. Pauli. Heracles heeft een optie tot koop bedongen op de 24-jarige middenvelder.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur kan de komende drie maanden niet beschikken over Mohammed Kudus. Dat zei trainer Thomas Frank donderdag op een persconferentie, een dag na de 3-2-nederlaag tegen Bournemouth in de Premier League. Tottenham is na een goede competitiestart afgezakt naar de veertiende plaats op de ranglijst.
4 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De voetbalsters van PSV hebben zich versterkt met Janice Cayman. De 37-jarige Belgische recordinternational komt over van Leicester City. Cayman, die in de verdediging speelt, ondertekende een contract voor anderhalf jaar.
5 uur geledenLISSABON (ANP) - Coach José Mourinho van Benfica heeft zijn spelers verplicht de komende dagen op het trainingscomplex Seixal te verblijven. De Portugees nam dat besluit na de nederlaag van 3-1 tegen Braga in de halve finales van de Portugese League Cup.
6 uur geledenZEIST (ANP) - De Eredivisiewedstrijden van zaterdag en zondag gaan ondanks het winterse weer vooralsnog door. De duels uit de eerste divisie van die dagen tussen RKC Waalwijk en Jong FC Utrecht, Roda JC en VVV-Venlo en De Graafschap en FC Den Bosch zijn wel afgelast. Dat heeft de KNVB besloten.
8 uur geleden