Sneijder is drukker dan ooit nu hij gestopt is met voetballen
DOORN (ANP) - Wesley Sneijder opende de afgelopen maanden wel eens zijn gordijnen met de gedachte: dit kan wel eens een heel lange dag worden. "Geen training of een belangrijk duel", vertelt hij. "De structuur in mijn leven was even weg nadat ik vorig jaar met voetbal was gestopt. En dan ook nog die corona, om depressief van te worden."
Inmiddels is de recordinternational drukker dan dat hij ooit als voetballer was, vertelt Sneijder als hij zijn door Kees Jansma geschreven biografie komt promoten. Maar liefst dertien cameraploegen en een leger schrijvende journalisten zijn voor hem naar Doorn gekomen. Geduldig gaat hij hen een voor een af. Geintje hier, grapje daar. Zoals hij als speler met de pers omging.
"Als voetballer moet je rusten", zegt Sneijder. "Dat is nu niet nodig." De 134-voudig international besteedt veel tijd aan DHSC, de amateurclub uit zijn Utrechtse geboortewijk Ondiep die hij van een financiƫle ondergang heeft gered. Zijn oudste broer Jeffrey is trainer van het eerste elftal, zijn jongste broer Rodney speler. Zoonlief Jessey speelt in de jeugd van de vereniging die op het Sportpark Wesley Sneijder huist.
Teammanager
Sneijder is op wedstrijddagen teammanager van het eerste elftal. "Maar eigenlijk run ik die club met de voorzitter", zegt hij. "We zijn opgeklommen van de derde klasse naar de hoofdklasse. De tweede divisie is mijn doel. Hoger hoeft niet, want dan zouden we moeten verhuizen uit Ondiep en dan is alle charme meteen weg. Nu is het gezellig, ook na de wedstrijden. Zangertje op de bar, je kent het wel. Ons kent ons."
De 36-jarige Sneijder houdt van Ondiep. "Daar ben ik thuis. Ik heb de mensen van daar gemist toen ik in het buitenland leefde", zegt de voetbalmiljonair die onlangs nog voedsel voor arme buurtbewoners inzamelde. Sneijder hoorde dat zeker 150 gezinnen uit zijn wijk rond de armoedegrens leven. "Voor een stukje vlees is dan niet iedere dag geld."
Uitgavenpatroon
"Wesley, je moet nog 40 jaar", zei biograaf Jansma onlangs toen hij het uitgavenpatroon van de Utrechter van een afstandje bekeek. "Er komt inderdaad minder binnen dan eruit gaat", erkent Sneijder. die een bedrag tussen de 10 en 15 miljoen euro heeft verloren aan een project met onroerend goed in Turkije en een restaurant op Ibiza. Toch is de voormalige spelmaker positief over zijn toekomst.
"Ik wil talenten en hun ouders door de voetbaljungle begeleiden. En coach van een grote club worden. Eerst moet ik die trainerscursus van de KNVB volgen. Maar wel versneld hoor, het moet niet te lang duren. In principe wil ik ook meteen als hoofdtrainer aan de slag. Niet eerst een jeugdteam. Gooi me maar in het diepe, natuurlijk kan ik dat wel."
Meer uit Voetbal
ENSCHEDE (ANP) - Feyenoord-coach Robin van Persie vindt dat zijn ploeg "terecht" van FC Twente heeft verloren. De Rotterdammers gingen in De Veste met 2-0 onderuit. Feyenoord staat nog wel op de tweede plaats in de Eredivisie.
13 minuten geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft de thuiswedstrijd tegen Crystal Palace gewonnen (2-1). De club klom met de zege naar de derde plaats van de ranglijst van de Premier League.
37 minuten geledenVOLENDAM (ANP) - FC Groningen heeft voor de zesde keer op rij een competitienederlaag geleden. Het elftal van coach Dick Lukkien verloor met 3-2 bij FC Volendam. FC Groningen duikelde naar de elfde plaats in de Eredivisie. FC Volendam steeg naar de dertiende plaats.
51 minuten geledenENSCHEDE (ANP) - Feyenoord heeft in Enschede de zevende competitienederlaag van het seizoen geleden. De Rotterdammers gingen in De Veste met 2-0 ten onder tegen FC Twente. Feyenoord blijft desondanks op de tweede plaats van de Eredivisie staan. FC Twente klom naar de vijfde plaats.
1 uur geledenZWOLLE (ANP) - Ajax heeft volgens Fred Grim "een heel slechte wedstrijd gespeeld". Dat zei de coach van de Amsterdammers na het 0-0-gelijkspel bij PEC Zwolle tegen ESPN. "Het was gewoon niet goed. Ook al was het moeilijk voetballen op dit veld. Het was zeker niet goed genoeg om te winnen", aldus Grim.
2 uur geledenZWOLLE (ANP) - Ajax is zondag bij PEC Zwolle niet verder gekomen dan een 0-0-gelijkspel. Het elftal van Fred Grim wist daardoor slechts ten dele te profiteren van de nederlaag van NEC tegen Fortuna Sittard. Ajax staat na 25 wedstrijden op de derde plaats met 1 punt meer dan NEC. PEC staat twaalfde met 28 punten.
3 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Feyenoord-aanwinst Raheem Sterling (31) moet zondag in De Veste opnieuw genoegen nemen met een reserverol. Coach Robin van Persie wil de Engelse aanvaller langzaam brengen en zal hem in het uitduel met FC Twente waarschijnlijk opnieuw een invalbeurt gunnen. Sterling speelde vorige week bij zijn debuut in de Eredivisie een half uur in De Kuip tegen Telstar.
3 uur geleden