Sneijder is drukker dan ooit nu hij gestopt is met voetballen
DOORN (ANP) - Wesley Sneijder opende de afgelopen maanden wel eens zijn gordijnen met de gedachte: dit kan wel eens een heel lange dag worden. "Geen training of een belangrijk duel", vertelt hij. "De structuur in mijn leven was even weg nadat ik vorig jaar met voetbal was gestopt. En dan ook nog die corona, om depressief van te worden."
Inmiddels is de recordinternational drukker dan dat hij ooit als voetballer was, vertelt Sneijder als hij zijn door Kees Jansma geschreven biografie komt promoten. Maar liefst dertien cameraploegen en een leger schrijvende journalisten zijn voor hem naar Doorn gekomen. Geduldig gaat hij hen een voor een af. Geintje hier, grapje daar. Zoals hij als speler met de pers omging.
"Als voetballer moet je rusten", zegt Sneijder. "Dat is nu niet nodig." De 134-voudig international besteedt veel tijd aan DHSC, de amateurclub uit zijn Utrechtse geboortewijk Ondiep die hij van een financiële ondergang heeft gered. Zijn oudste broer Jeffrey is trainer van het eerste elftal, zijn jongste broer Rodney speler. Zoonlief Jessey speelt in de jeugd van de vereniging die op het Sportpark Wesley Sneijder huist.
Teammanager
Sneijder is op wedstrijddagen teammanager van het eerste elftal. "Maar eigenlijk run ik die club met de voorzitter", zegt hij. "We zijn opgeklommen van de derde klasse naar de hoofdklasse. De tweede divisie is mijn doel. Hoger hoeft niet, want dan zouden we moeten verhuizen uit Ondiep en dan is alle charme meteen weg. Nu is het gezellig, ook na de wedstrijden. Zangertje op de bar, je kent het wel. Ons kent ons."
De 36-jarige Sneijder houdt van Ondiep. "Daar ben ik thuis. Ik heb de mensen van daar gemist toen ik in het buitenland leefde", zegt de voetbalmiljonair die onlangs nog voedsel voor arme buurtbewoners inzamelde. Sneijder hoorde dat zeker 150 gezinnen uit zijn wijk rond de armoedegrens leven. "Voor een stukje vlees is dan niet iedere dag geld."
Uitgavenpatroon
"Wesley, je moet nog 40 jaar", zei biograaf Jansma onlangs toen hij het uitgavenpatroon van de Utrechter van een afstandje bekeek. "Er komt inderdaad minder binnen dan eruit gaat", erkent Sneijder. die een bedrag tussen de 10 en 15 miljoen euro heeft verloren aan een project met onroerend goed in Turkije en een restaurant op Ibiza. Toch is de voormalige spelmaker positief over zijn toekomst.
"Ik wil talenten en hun ouders door de voetbaljungle begeleiden. En coach van een grote club worden. Eerst moet ik die trainerscursus van de KNVB volgen. Maar wel versneld hoor, het moet niet te lang duren. In principe wil ik ook meteen als hoofdtrainer aan de slag. Niet eerst een jeugdteam. Gooi me maar in het diepe, natuurlijk kan ik dat wel."
Meer uit Voetbal
BREDA (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink wil met de voetbalsters van het Nederlands elftal vaker eerder op de avond spelen. Zo hoopt hij meer publiek naar de thuiswedstrijden te trekken. Bij het gewonnen WK-kwalificatieduel met Frankrijk (2-1), dat dinsdagavond om 20.45 uur begon, was het Rat Verlegh Stadion in Breda met zo'n 6500 mensen voor slechts iets meer dan een kwart gevuld.
4 uur geledenBREDA (ANP) - Debutante Renee van Asten "wist niet wat ze voelde" bij haar openingstreffer voor Oranje tegen Frankrijk (2-1-winst). "Dit heb ik nog nooit gevoeld. Het was puur geluk, enthousiasme. Onbeschrijflijk eigenlijk. Ik zakte bijna door mijn voeten", zei de 19-jarige verdedigster van Ajax na het duel in Breda.
4 uur geledenBREDA (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink was naar eigen zeggen niet verbaasd na de knappe 2-1-zege van de Oranjevrouwen op Frankrijk, maar wel "enorm trots". "Dat komt door hoe de groep het plan heeft vertaald naar het veld en met hoeveel passie zij hebben gespeeld", zei Veurink tijdens zijn persconferentie.
7 uur geledenBREDA (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal hebben het WK-kwalificatieduel met Frankrijk verrassend gewonnen. Zonder veel ervaren speelsters won de ploeg van bondscoach Arjan Veurink in Breda met 2-1 van de nummer 6 van de wereld. Debutante Renee van Asten en Esmee Brugts scoorden namens Oranje.
8 uur geledenBREDA (ANP) - Verdedigster Renee van Asten debuteert bij de voetbalsters van Oranje in de WK-kwalificatiewedstrijd tegen Frankrijk. De 19-jarige speelster van Ajax staat centraal in de verdediging met Veerle Buurman. De ploeg van bondscoach Arjan Veurink moet het door blessures zonder veel ervaren speelsters doen vanaf 20.45 uur in Breda.
11 uur geledenMIAMI (ANP) - Javier Mascherano (41) heeft per direct zijn functie als trainer van Inter Miami neergelegd. Dat meldt de Amerikaanse voetbalclub dinsdag in een verklaring op de eigen website. De Argentijn zegt in die verklaring op te stappen om privéredenen.
12 uur geledenMADRID (ANP) - Kylian Mbappé stapt met Real Madrid op het vliegtuig naar Duitsland voor het uitduel met Bayern München in de kwartfinale van de Champions League. De spits is op tijd hersteld van een hoofdwond die hij zaterdag tijdens een duel met Girona opliep.
19 uur geleden