Sneeuw bereikt zuiden Nederland, ook winterse buien in noorden
HOUTEN (ANP) - Woensdag trekt een sneeuwzone over het zuiden en voornamelijk het zuidoosten van Nederland. De eerste sneeuw is eind van de ochtend in Limburg gevallen, meldt Weeronline. Ook trekken er winterse buien over het noorden van het land.
De meeste sneeuw is woensdag voor Limburg. In het zuiden van de provincie sneeuwt het op steeds meer plaatsen. In de zuidelijke helft van Limburg wordt op grote schaal 5 tot 10 centimeter sneeuw verwacht en in de heuvels van zuidelijk Limburg kan er plaatselijk zelfs 15 centimeter vallen. Voor het noordelijke deel van Limburg wordt 1 tot 5 centimeter voorspeld. Ook Noord-Brabant kan woensdag op wat sneeuw rekenen: in het zuidoostelijke deel van deze provincie wordt aan het eind van de dag 1 tot 2 centimeter verwacht. Voor Noord-Brabant en Limburg waarschuwt het KNMI tot donderdag met code geel voor langdurige sneeuwval.
Ook in het zuiden van Zeeland kan het licht sneeuwen. Woensdagavond en in de nacht van woensdag op donderdag wordt het vanuit het noordwesten droog.
In het uiterste noorden van Nederland kleurde het woensdagochtend lokaal ook wit door flinke (natte) sneeuwbuien. Voor de Waddeneilanden, Friesland en Noord-Holland worden woensdag sneeuwbuien voorspeld. Het kan daardoor plaatselijk glad zijn.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De plannen van de nieuwe regeringscoalitie leggen veel nadruk op verbetering van de kwaliteit van leven op de lange termijn. Maar de bezuinigingen die daar tegenover staan, dreigen toch al kwetsbare groepen harder te raken en kunnen ertoe leiden dat de ongelijkheid toeneemt. Daarvoor waarschuwt het Sociaal en Cultureel Planbureau (SCP) in een reflectie op het coalitieakkoord.
3 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De gemeente Amsterdam stelt bij de rechter dat "beloftes aan bewoners juridisch niets waard zijn". Dat concludeert Alexander Klöpping via LinkedIn op basis van een schriftelijk verweer van de gemeente in een zaak over massatoerisme. Het Parool berichtte eerder al over het verweer. Vorig jaar stapte Stichting Amsterdam Heeft Een Keuze, met steun van Klöpping, naar de rechter omdat er ondanks een verordening te veel toeristen overnachten in de hoofdstad.
6 uur geledenPHILIPSBURG (ANP) - Luc Mercelina, minister-president van Sint Maarten, heeft de regering van Nederland gefeliciteerd met de succesvolle totstandkoming van een nieuwe regering onder leiding van minister-president Rob Jetten. Mercelina zegt uit te kijken naar samenwerking met de regering van minister-president Jetten in een geest van wederzijds respect en gedeelde verantwoordelijkheid.
7 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De Nederlandse tv-kijker heeft de uitzendingen rond de Olympische Winterspelen van Milaan-Cortina 2026 goed weten te vinden. Dat meldt de NOS, waar het mondiale sportevenement de afgelopen weken te volgen was.
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Ex-advocaat Inez Weski en haar advocaten hebben maandag in een extra ingelaste zitting in haar strafzaak opnieuw gevraagd om extra onderzoek naar de detentieomstandigheden van Weski na haar arrestatie. Weski (71) wordt verdacht van deelname aan de criminele organisatie van haar voormalige cliënt Ridouan Taghi.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie mag Richard R., alias Rico de Chileen, vervolgen voor het voorbereiden van liquidaties. Dat is de uitkomst van een procedure in het geboorteland van R., Chili. Zijn advocaat bevestigt maandag berichtgeving hierover van De Telegraaf.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De jaarlijkse paddentrek gaat van start. Dat schrijft RAVON (Reptielen Amfibieën Vissen Onderzoek Nederland) op zijn website. In heel Nederland trekken de komende tijd amfibieën naar het water om zich voort te planten.
11 uur geleden