Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Sneeuw bereikt zuiden Nederland, ook winterse buien in noorden

Sneeuw bereikt zuiden Nederland, ook winterse buien in noorden

HOUTEN (ANP) - Woensdag trekt een sneeuwzone over het zuiden en voornamelijk het zuidoosten van Nederland. De eerste sneeuw is eind van de ochtend in Limburg gevallen, meldt Weeronline. Ook trekken er winterse buien over het noorden van het land.

De meeste sneeuw is woensdag voor Limburg. In het zuiden van de provincie sneeuwt het op steeds meer plaatsen. In de zuidelijke helft van Limburg wordt op grote schaal 5 tot 10 centimeter sneeuw verwacht en in de heuvels van zuidelijk Limburg kan er plaatselijk zelfs 15 centimeter vallen. Voor het noordelijke deel van Limburg wordt 1 tot 5 centimeter voorspeld. Ook Noord-Brabant kan woensdag op wat sneeuw rekenen: in het zuidoostelijke deel van deze provincie wordt aan het eind van de dag 1 tot 2 centimeter verwacht. Voor Noord-Brabant en Limburg waarschuwt het KNMI tot donderdag met code geel voor langdurige sneeuwval.

Ook in het zuiden van Zeeland kan het licht sneeuwen. Woensdagavond en in de nacht van woensdag op donderdag wordt het vanuit het noordwesten droog.

In het uiterste noorden van Nederland kleurde het woensdagochtend lokaal ook wit door flinke (natte) sneeuwbuien. Voor de Waddeneilanden, Friesland en Noord-Holland worden woensdag sneeuwbuien voorspeld. Het kan daardoor plaatselijk glad zijn.

Meer uit Binnenland

Natuurbrand Weert afgeschaald, minder brandweer aanwezig

WEERT (ANP) - De natuurbrand tussen Weert en Budel is nog steeds onder controle en is daarom afgeschaald. De brandweer is er nog wel bij, maar met minder eenheden, meldt de veiligheidsregio. Er kan nog worden ingegrepen als het nodig is.

6 uur geleden
Twee gewonden in Winschoten, mogelijk door steekincident

WINSCHOTEN (ANP) - In Winschoten zijn twee mensen gewond geraakt. Dat is waarschijnlijk het gevolg van een steekincident, maar dat kan een woordvoerder van de politie Groningen niet met zekerheid zeggen. Ook is er vermoedelijk geschoten.

6 uur geleden
Grootste gevaar lijkt geweken bij brand militair terrein 't Harde

'T HARDE (ANP) - Bij de natuurbrand op het militaire oefenterrein bij 't Harde lijkt het grootste gevaar te zijn geweken. Dat zegt een woordvoerder van de Veiligheidsregio Noord- en Oost Gelderland. Alle civiele brandweereenheden gaan rond middernacht terug naar hun kazernes en dan neemt de brandweer van Defensie het over. Die is met meerdere voertuigen op het terrein om de situatie te monitoren en kleine oplaaiende vuurpluimpjes te blussen.

6 uur geleden
Inzet Evertsen niet verlengd, schip keert binnenkort terug

DEN HAAG (ANP) - De inzet van het luchtverdedigings- en commandofregat de Zr.Ms. Evertsen in het Middellandse Zeegebied wordt niet nogmaals verlengd, schrijven ministers Dilan Yeşilgöz (Defensie) en Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken) in een brief aan de Tweede Kamer. Het schip hielp daar een Frans vliegdekschip bij het beveiligen van de oostelijke Middellandse Zee, na Iraanse drone-aanvallen op Cyprus.

14 uur geleden
Brandweer blust meerdere nieuwe bosbranden

KOOTWIJK (ANP) - Op meerdere plekken zijn vrijdagmiddag natuurbranden uitgebroken. Zo woedden er onder meer bij de Gelderse plaatsen Kootwijk en Harderwijk twee bosbranden.

16 uur geleden
Natuurbrand bij Weert laait op door wind en warmte

WEERT (ANP) - De natuurbrand tussen Weert en Budel laait hier en daar weer op. Volgens een woordvoerder van de veiligheidsregio komt dat door de wind en omdat de temperatuur stijgt. De vlammen bevinden zich binnen het gebied waar eerder brand was. "We bewaken de randen en verwachten niet dat het vuur zich uitbreidt", zegt hij.

18 uur geleden
Brand bij 't Harde heeft nog meerdere vuurhaarden

'T HARDE (ANP) - De brand op het militaire oefenterrein bij 't Harde in Gelderland heeft vrijdagmiddag nog meerdere vuurhaarden, zegt de veiligheidsregio. "Door de inzet van de helikopters kunnen we hopelijk sneller afronden. De situatie duurt al een paar dagen en vergt veel van de brandweerlieden."

19 uur geleden