Snackdoolhof en buitenlokaal voor obs De Casembroot
SINT-ANNALAND - Kinderen van de Casembrootschool in Sint-Annaland hebben donderdagmiddag een maquette onthuld van een nieuw stukje schoolplein. Aan de zijkant van de school wordt een stukje grond omgetoverd tot snackdoolhof en buitenlokaal.
Groep 3 van de Casembrootschool heeft, onder leiding van de natuurouders, meegedaan aan de tekenwedstrijd Groene Revolutie Zeeuwse Schoolpleinen van IVN Zeeland. "Alle scholen in de provincie Zeeland mochten hieraan meedoen en uiteindelijk zouden er 26 winnaars uit de bus komen", vertelt natuurouder Renée Bijl. "Er hebben echter maar 21 scholen aan meegedaan en wij zijn dus één van de gelukkigen." Naast de Casembrootschool hebben ook De Schalm en De Kraal meegedaan. Alle drie hebben ze een cheque van 1500 euro gewonnen.
Maquette
Om aan de kinderen te kunnen laten zien, wat er gaat gebeuren op het schoolplein hebben natuurouders Renée Bijl en Digna van Poortvliet een maquette gemaakt die afgelopen donderdag onthuld werd. Zo komt er een klein voetbalveldje met grote boomstammen, dat ook gebruikt kan worden als buitenlokaal. Er komt iets om in te klimmen, iets om je in te verstoppen én een snackdoolhof. "Nee, daar zijn geen kroketten te krijgen, maar wel snoeptomaatjes, komkommertjes en nog veel meer." Het snackdoolhof wordt een doolhof met her en der wat moestuinbakken, zodat kinderen tijdens het spelen wat tomaatjes kunnen plukken.
Afgelopen donderdag werd symbolisch een begin gemaakt met het nieuwe stukje schoolplein. Zo werd er alvast een grote boomstam neergezet en de kinderen mochten alvast wat houtsnippers op het veld strooien. "Maar, uiteindelijk moet het voor 31 december officieel klaar zijn", aldus Bijl.
Meer uit Tholen
THOLEN - Het zorgloket Tholen ziet je! organiseert op donderdag 18 december een speciale kerstbingo. In het trefpunt van de Meulvliet, dat normaal gesproken elke donderdag van 10.00 tot 12.00 uur open is voor een inloopspreekuur, zijn die ochtend leuke prijsjes te winnen.
14 uur geledenSINT-MAARTENSDIJK - Raad en Daad van het Leger des Heils in Sint-Maartensdijk organiseerde op 4 december een Sinterklaasmiddag voor kinderen voor wie het niet vanzelfsprekend is dat er een cadeautje is met Sinterklaas.
17 uur geledenSINT-MAARTENSDIJK - De jaren dat er maanden of zelfs jaren later nog pijlen van de routes op het asfalt rondom Sint-Maartensdijk te vinden waren, zijn voorbij. Sinds dit jaar worden de routes enkel met bordjes aangegeven. "Die witte pijlen op het asfalt zag je soms vijf jaar later nog", zo vertelt het brein achter de vier routes, Willem-Jan de Feijter. Sinds afgelopen zomer is hij teruggekeerd naar zijn geboortegronden en besloot hij zich aan te sluiten bij de Smerdiekse wandelsportclub.
21 uur geledenSINT-ANNALAND - Een klein traantje bij sommige kinderen en weemoed bij de pieten zaterdagavond tijdens het vertrek uit Sint-Annaland. Na drie weken op zijn logeeradres streekmuseum De Meestoof, was het toch echt tijd om met de stoomboot weer koers te zetten richting Spanje.
1 dag geledenSINT-MAARTENSDIJK - "Wandelen zit weer in de lift. Na enkele jaren van afname zien we gelukkig steeds meer animo voor de wandelsport. Niet enkel individueel maar ook in clubverband", zo vertelt Lia van Akkeren. Ondanks de regen stonden zaterdag bijna tweehonderd wandelaars aan het vertrek voor de 14e Snerttocht van wandelsportvereniging Oosterscheldestappers. Deelnemers konden kiezen uit vier afstanden, maar één afstand sprong erbovenuit: de 15 kilometer.
1 dag geledenPOORTVLIET - Op de Polderdijk bij Poortvliet is zondagavond een automobilist frontaal tegen een boom gereden. Hulpdiensten troffen een beschadigde auto aan die tegen een knotwilg tot stilstand was gekomen. De bestuurder is naar het ziekenhuis gebracht.
1 dag geledenBRABANT - Met de nieuwe campagne 'Schimmels? Niet in mijn huis!' gaat de GGD de strijd aan met vochtproblemen in Nederlandse woningen. Dat blijkt hard nodig: naar schatting kampt één op de vijf huishoudens met schimmelvorming. In huurwoningen ligt dat aantal met één op de drie zelfs nog aanzienlijk hoger.
2 dagen geleden