Snackdoolhof en buitenlokaal voor obs De Casembroot
SINT-ANNALAND - Kinderen van de Casembrootschool in Sint-Annaland hebben donderdagmiddag een maquette onthuld van een nieuw stukje schoolplein. Aan de zijkant van de school wordt een stukje grond omgetoverd tot snackdoolhof en buitenlokaal.
Groep 3 van de Casembrootschool heeft, onder leiding van de natuurouders, meegedaan aan de tekenwedstrijd Groene Revolutie Zeeuwse Schoolpleinen van IVN Zeeland. "Alle scholen in de provincie Zeeland mochten hieraan meedoen en uiteindelijk zouden er 26 winnaars uit de bus komen", vertelt natuurouder Renée Bijl. "Er hebben echter maar 21 scholen aan meegedaan en wij zijn dus één van de gelukkigen." Naast de Casembrootschool hebben ook De Schalm en De Kraal meegedaan. Alle drie hebben ze een cheque van 1500 euro gewonnen.
Maquette
Om aan de kinderen te kunnen laten zien, wat er gaat gebeuren op het schoolplein hebben natuurouders Renée Bijl en Digna van Poortvliet een maquette gemaakt die afgelopen donderdag onthuld werd. Zo komt er een klein voetbalveldje met grote boomstammen, dat ook gebruikt kan worden als buitenlokaal. Er komt iets om in te klimmen, iets om je in te verstoppen én een snackdoolhof. "Nee, daar zijn geen kroketten te krijgen, maar wel snoeptomaatjes, komkommertjes en nog veel meer." Het snackdoolhof wordt een doolhof met her en der wat moestuinbakken, zodat kinderen tijdens het spelen wat tomaatjes kunnen plukken.
Afgelopen donderdag werd symbolisch een begin gemaakt met het nieuwe stukje schoolplein. Zo werd er alvast een grote boomstam neergezet en de kinderen mochten alvast wat houtsnippers op het veld strooien. "Maar, uiteindelijk moet het voor 31 december officieel klaar zijn", aldus Bijl.
Meer uit Tholen
THOLEN - De Dodenherdenking bij de Vossemeersepoort in Tholen kon maandagavond rekenen op een brede belangstelling van jong en oud. Tijdens de plechtigheid stonden veel inwoners en bezoekers stil bij de slachtoffers van oorlog en geweld.
18 uur geledenTHOLEN - Zwembad De Spetter gaat naar verwachting pas tussen 17 en 20 juni weer open. Eerder was de opening uitgesteld vanwege schade aan het tegelwerk, waardoor scherpe randen waren ontstaan. Beide gemeentelijke zwembaden zouden eigenlijk vandaag tegelijk openen.
23 uur geledenSINT PHILIPSLAND - Wie de komende tijd bij de Slaakbrug komt, ziet iets opvallends. De onderkant van de brug lijkt ingepakt in folie. In de verte doet het denken aan een kunstwerk van Christo. Toch heeft de ingreep niets met kunst te maken. Volgens Rijkswaterstaat moet de folie voorkomen dat vogels tijdens werkzaamheden onder de brug gaan nestelen.
1 dag geledenTHOLEN - De fractie Forum voor Democratie in Tholen heeft schriftelijke vragen gesteld aan het college over de mogelijke plaatsing van een 24/7 bewakingscamera op de Oude Werf. Het gaat om een camera die volgens de fractie gericht wordt op een openbare parkeerplaats.
1 dag geledenTHOLEN - Op meerdere plekken in Zeeland is de afgelopen maanden onderzocht hoe jonge trekvissen, zoals glasaal (jonge paling) en driedoornige stekelbaars, vanuit zee naar het binnenwater trekken. Vrijwilligers hebben dit onderzoek uitgevoerd onder leiding van RAVON, samen met waterschap Scheldestromen, de Provincie Zeeland en Rijkswaterstaat.
2 dagen geledenSINT PHILIPSLAND- Aan de Wilhelminastraat is zaterdagavond een waterleiding gesprongen. Een onbekend aantal woningen kwam zonder water te zitten. Twee onderdelen van de leiding moesten vervangen worden om het probleem te verhelpen. Het is niet duidelijk waardoor de waterleiding geknapt is.
2 dagen geledenTHOLEN - Elke week prijkt er op de ontspanningspagina van de wekelijkse Thoolse Bode een lezersfoto. Dit keer was het een foto van Karin van den Houten die de spotlight mocht vangen.
2 dagen geleden