Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Snack op vlucht KLM vooralsnog gratis, ondanks besparingsplannen

Snack op vlucht KLM vooralsnog gratis, ondanks besparingsplannen

AMSTELVEEN (ANP) - Het is nog niet zeker of passagiers op Europese vluchten van KLM binnenkort moeten betalen voor een snack of drankje aan boord. Dat meldt een woordvoerster van de luchtvaartmaatschappij. KLM maakte donderdagochtend bekend het cateringaanbod aan boord te onderzoeken om op termijn jaarlijks minimaal 100 miljoen euro aan extra inkomsten te realiseren.

KLM heeft gemerkt dat passagiers soms niet tevreden zijn over het aanbod aan boord. Daarom worden nu verschillende concepten verkend. "We kijken nu hoe we de catering in Europa kunnen aanpassen. Bijvoorbeeld door het aanbieden van meerdere opties. Maar we onderzoeken ook de mogelijkheid om reizigers van tevoren een bestelling te laten plaatsen", legt de zegsvrouw uit. Het is de bedoeling dat de nieuwe catering eind volgend jaar wordt ingevoerd.

Op dit moment serveert KLM op korte vluchten binnen Europa een drankje en een snack in de economy class. Op iets langere vluchten krijgen passagiers ook een sandwich. Op intercontinentale vluchten krijgen reizigers een maaltijd, maar kunnen zij ook tijdens de vlucht om een extra snack of drankje vragen.

Luchtvaartnieuws meldde vorige maand al dat KLM de aanpassing van de catering in de economy class op Europese vluchten onderzocht. Volgens de vakwebsite was een van de mogelijkheden dat passagiers gratis koffie, thee of water en een kleine snack konden krijgen. Voor andere dranken en maaltijden moest dan wel worden betaald. KLM gaf toen echter aan dat er op korte termijn geen grote veranderingen zouden komen.

Meer uit Financieel

Nieuwe records S&P 500 en Dow op Wall Street na halve handelsdag

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met winst gesloten, waarbij werd voortgeborduurd op de plussen van een dag eerder. De brede S&P 500 en Dow-Jonesindex gingen daarbij naar nieuwe recordniveaus. Op Wall Street werd een halve dag gehandeld in aanloop naar kerstavond. Op eerste kerstdag blijven de Amerikaanse beurzen dicht, maar op tweede kerstdag wordt wel gehandeld. De volumes zullen dan waarschijnlijk veel lager liggen dan normaal omdat veel handelaren vrij hebben.

11 uur geleden
Israël steekt 110 miljard dollar in eigen wapenindustrie

JERUZALEM (ANP/AFP) - Israël gaat de komende tien jaar een bedrag van 110 miljard dollar investeren in de ontwikkeling van zijn eigen wapenindustrie. Dat heeft de Israëlische premier Benjamin Netanyahu woensdag gezegd.

11 uur geleden
Hogere productie muntgeld eurozone door toetreding Bulgarije

FRANKFURT (ANP/DPA) - De productie van muntgeld in de eurozone zal volgend jaar stijgen, vooral door de toetreding van Bulgarije tot de muntunie op 1 januari. De Europese Centrale Bank (ECB) heeft voor volgend jaar goedkeuring gegeven voor de productie van muntgeld met een totale waarde van ongeveer 2,4 miljard euro.

14 uur geleden
Intel zakt op Wall Street na bericht over staken test door Nvidia

NEW YORK (ANP) - Chipconcern Intel was woensdag bij opening een van de verliezers op Wall Street, na een bericht dat branchegenoot Nvidia een test heeft stopgezet om Intels productieproces te gebruiken voor het maken van geavanceerde chips.

14 uur geleden
Zorgverzekeraars rond met de ziekenhuizen, overstappiek verwacht

DEN HAAG (ANP) - De grote zorgverzekeraars hebben hun contracten zo goed als rond met de ziekenhuizen voor de zorg in 2026. Dat laten de verzekeraars weten. Van de grote vier had VGZ als eerste afspraken gemaakt en daar kwamen deze week Menzis en Zilveren Kruis bij. Alleen CZ laat weten nog met negen ziekenhuizen in gesprek te zijn, maar dat dat voor verzekerden geen gevolgen heeft.

14 uur geleden
Boeren Oekraïne vrezen afname voedselexport na aanvallen havens

KYIV (ANP/RTR) - De voedselexport van Oekraïne heeft last van de onlangs opgeschroefde aanvallen van Rusland op Oekraïense havens. De Oekraïense boerenbond UAC vreest dat de aanvallen kunnen leiden tot een grote afname van de handel.

15 uur geleden
Europese beurzen sluiten licht lager in verkorte kerstsessie

AMSTERDAM (ANP) - De Europese beurzen zijn woensdag overwegend licht lager gesloten op de verkorte handelssessie voor kerst. Beleggers deden het rustig aan en pakten wat winst, terwijl er weinig richtinggevend nieuws was om te verwerken.

16 uur geleden