
Smokkelhoek voor ruim een miljoen opgeknapt
KAPELLE - De gemeente Kapelle krijgt bijna 600.000 euro subsidie om haar bedrijventerrein Smokkelhoek op te knappen. In de tweede helft van dit jaar vernieuwt ze, met name in en om de Kloosterweg en Handelsweg, het asfalt, de riolering en verlichting.
Met de investering die de gemeente Kapelle zelf doet, gaat er in totaal 1.200.000 euro naar de vernieuwing van de Smokkelhoek. “We zijn blij met de provinciale subsidie van 573.000 euro uit het Fonds Impuls Bedrijventerreinen, want daarmee kunnen we meer doen dan we al van plan waren”, vertelt de Kapelse wethouder Jon Herselman.
Overnemen
“Met de subsidie kunnen we in het gebied rond de Caisson wegen overnemen die nog in handen van een projectontwikkelaar waren. Die wegen gaan we nu inrichten en onderhouden naar het niveau van de gemeente, dat hoger ligt. We kregen de afgelopen jaren best vaak vragen van ondernemers van de Smokkelhoek over bijvoorbeeld de verlichting en waarom er niet gepekeld werd bij sneeuw en ijzel. Dan moesten we hen altijd uitleggen dat de wegen niet van ons waren. Dat was me een doorn in het oog. Nu kunnen we het gebied aanpakken, zodat het er weer een jaar of twintig tegenaan kan.”
Maanden
Omdat het nieuws van de toegekende subsidie nog vers is, kan de wethouder nog niet zeggen wanneer de werkzaamheden precies worden uitgevoerd en hoe lang ze duren. “Maar het is een groot gebied dus ik schat zo’n drie maanden.”
Meer uit Reimerswaal
REIMERSWAAL - De jaarlijkse dorpskermissen in de gemeente Reimerswaal zijn voor veel inwoners vaste prik. Toch is het organiseren ervan niet zonder uitdagingen. Kermisondernemer Frank Vale, die sinds vier jaar in opdracht van de gemeente de organisatie verzorgt, luidt de noodklok. Volgens hem zijn de kosten nauwelijks nog te dragen. De gemeente erkent dat er knelpunten zijn, maar ziet de situatie anders en benadrukt dat er aandacht voor blijft.
11 uur geledenRILLAND - Op maandag 30 juni organiseert Zorggroep Ter Weel, samen met de gemeente Reimerswaal, een gezellige scootmobieltocht.
15 uur geledenYERSEKE - Bij een aanrijding tussen twee personenauto's is dinsdag aan het begin van de avond iemand gewond geraakt. De beide voertuigen raakten flink beschadigd.De auto's kwamen rond 18.00 uur met elkaar in botsing nabij de kruising van de Olzendedijk en de Zanddijk. Eén van de voertuigen belandde half in de berm, de ander kwam op het wegdek tot stilstand.Een rapid responder van de ambulancedienst heeft één persoon nagekeken maar vervoer naar het ziekenhuis bleek niet nodig. De beide auto's raakten dusdanig beschadigd dat ze door een bergingsbedrijf moesten worden afgesleept.De weg was vanwege het ongeluk enige tijd gestremd.
18 uur geledenWEMELDINGE - Van 6 t/m 13 juli vindt het 23e CapsNobel Wemeldinge Open tennistoernooi plaats bij tennisclub 't Swaecke - Paardeweegje 2 in Wemeldinge.
1 dag geledenKLOETINGE - Deze zomerserie speelt het orkest in een iets kleinere samenstelling een romantisch programma om op een mooie zomeravond bij weg te dromen. 21 Juni 20.00 uur in de Geerteskerk in Kloetinge.
1 dag geledenRILLAND - De brandweer van Rilland en Sint-Annaland is maandagochtend ingezet voor een flinke bermbrand langs de Grensweg bij Rilland.
1 dag geledenKAPELLE - Op de kruising van de Vroonlandseweg en de Cederlaan is maandagavond een scooterbestuurder gewond geraakt bij een verkeersongeval.
1 dag geleden