Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Smerdiekse slagersroots gaan terug naar 1937

Smerdiekse slagersroots gaan terug naar 1937

SINT-MAARTENSDIJK - De roots van de huidige slagerij Op den Brouw gaan terug naar 1937. In 2004 trad Peter in de voetsporen van zijn vader Neleward op de Brouw en opa Piet Koopman. De winkel is gevestigd in een prachtig sfeervol pand op de historische Markt in hartje Sint-Maartensdijk. In de slagerij wordt veel zelfgemaakt. Zo komt het rundvlees van boeren uit de buurt. Slager Peter op den Brouw werkt samen met zijn vrouw en nog vier medewerkers.

Waarom hij voor dit vak heeft gekozen heeft te maken met het feit dat hij van kleins af aan eigenlijk niet beter weet. Hij hielp al vroeg met slachten, wat ze toen nog zelf deden en is er zo ingerold. Bij Slagerij Op den Brouw benen ze alles nog zelf uit en verwerken het tot panklare producten voor de consument. Ze maken veel vleeswaren zelf en daarnaast ook kant en klare maaltijden.

“We verkopen vlees uit de directe omgeving, dus streekproducten. Ze weten waar het vandaan komt. De slagerij is een gezellige winkel met vakkundig personeel en een breed assortiment vlees, kip en heerlijke vleeswaren en salades waarvan veel uit eigen keuken. Ook gerechten die vlug klaar zijn behoren tot het assortiment. Ze hebben ook een flink assortiment belegde broodjes, waar ook veel vraag naar is. Daarnaast hebben ze tijdens de zomermaanden een groot assortiment voor de barbecue, van alleen vlees tot een complete barbecue, inclusief barbecueën, tafels, stoelen, terrasverwarmers en een koelkar.” De klanten van Slagerij Op den Brouw komen van over het hele eiland en van verder. Veel oud-Smerdiekenaars komen met regelmaat in de winkel en zeggen dan “tis hier toch lekkerder dan bie ons.” Dat vinden ze leuk om te horen. In de zomermaanden weten de vele toeristen de weg naar de winkel ook altijd weer te vinden. De droom van Peter is dat hij zo kan blijven doorgaan met het leveren van een goed product. Dat begint met een goede basis, dus eerlijk vlees en daarnaast wil hij steeds meer zelf gaan maken.

“Koop lokaal en denk ook aan de kleinere ondernemers die vele uurtjes draaien om de consument weer van producten te voorzien. “Bij ons kun je bijvoorbeeld ook terecht voor een vleescheque. Heel praktische en altijd leuk om te geven, zeker met de komende decembermaand voor de deur.” Of Peter nog tips heeft om de Thoolse winkeliers meer in het zonnetje te zetten? “Nou, eigenlijk niet. Dit is al een superidee waar jullie nu mee bezig zijn.”

Meer uit Tholen

Thoolse lezersfoto van de week: ‘Zonsondergang vanaf Gorishoek’

THOLEN - Elke week prijkt er op de ontspanningspagina van de wekelijkse Thoolse Bode een lezersfoto. Dit keer was het een foto van Nelia van den Berg die de spotlight mocht vangen.

53 minuten geleden
Bravis opent speciale vrouwenhartpolikliniek voor onbegrepen hartklachten

WEST-BRABANT/THOLEN - Het Bravis ziekenhuis is vanaf 1 oktober gestart met een speciale vrouwenhartpolikliniek. Op deze nieuwe polikliniek krijgen patiënten met onbegrepen hartklachten meer tijd, aandacht en begeleiding. Daarmee speelt Bravis in op groeiende inzichten binnen de cardiologie. Hart- en vaatziekten uiten zich bij vrouwen namelijk niet altijd op dezelfde manier als bij mannen.

21 uur geleden
Twee objecten moeten historische band tussen Vossemeerse dorpen zichtbaar maken

NIEUW-VOSSEMEER/OUD-VOSSEMEER - Inwoners van Oud-Vossemeer en Nieuw-Vossemeer kunnen op zaterdag 10 oktober meepraten over twee nieuwe objecten die bij de dorpen komen te staan. Dit gebeurt bij de voormalige veerverbinding over het Schelde-Rijnkanaal. De objecten moeten verwijzen naar de oude verdedigingslinie en een symbolische verbinding vormen tussen beide dorpen.

1 dag geleden
Jaarmarkt strijkt weer neer rond de Hervormde kerk in Sint Philipsland

SINT PHILIPSLAND - De Hervormde gemeente van Sint Philipsland organiseert dit weekend weer een jaarmarkt. Rond het kerkgebouw kunnen bezoekers bij verschillende standhouders rondstruinen of een ritje maken met paard en wagen.

1 dag geleden
Opgelet: Vossemeersebrug gaat vanaf vanavond acht weken lang dicht

OUD-VOSSEMEER/STEENBERGEN - Het verkeer moet vanaf vanavond rekening houden met een langdurige afsluiting van de Vossemeersebrug. De brug tussen Oud-Vossemeer en Steenbergen gaat om 21.00 uur dicht en blijft acht weken afgesloten voor onderhoudswerkzaamheden.

2 dagen geleden
Tweede aanvraagronde voor ontheffing Westerscheldetunnel start 5 oktober

ZEELAND - Organisaties kunnen vanaf maandag 5 oktober opnieuw een ontheffing aanvragen voor de periode waarin de Westerscheldetunnel wordt afgesloten. In deze tweede aanvraagronde kunnen voor het eerst ook organisaties die collectief personenvervoer verzorgen een aanvraag indienen. Daarnaast kunnen bedrijven en organisaties in het vracht- en goederenvervoer en noodzakelijk werkverkeer opnieuw een aanvraag doen.

2 dagen geleden
Interkerkelijk Mannenkoor Tholen geeft zomerconcert in de Koorkerk

THOLEN - Op zaterdagmiddag 3 oktober verzorgt het Interkerkelijk Mannenkoor Tholen (IMT) een sfeervol zomerconcert in de Koorkerk in Tholen.

2 dagen geleden