Smerdiekse slagersroots gaan terug naar 1937
SINT-MAARTENSDIJK - De roots van de huidige slagerij Op den Brouw gaan terug naar 1937. In 2004 trad Peter in de voetsporen van zijn vader Neleward op de Brouw en opa Piet Koopman. De winkel is gevestigd in een prachtig sfeervol pand op de historische Markt in hartje Sint-Maartensdijk. In de slagerij wordt veel zelfgemaakt. Zo komt het rundvlees van boeren uit de buurt. Slager Peter op den Brouw werkt samen met zijn vrouw en nog vier medewerkers.
Waarom hij voor dit vak heeft gekozen heeft te maken met het feit dat hij van kleins af aan eigenlijk niet beter weet. Hij hielp al vroeg met slachten, wat ze toen nog zelf deden en is er zo ingerold. Bij Slagerij Op den Brouw benen ze alles nog zelf uit en verwerken het tot panklare producten voor de consument. Ze maken veel vleeswaren zelf en daarnaast ook kant en klare maaltijden.
“We verkopen vlees uit de directe omgeving, dus streekproducten. Ze weten waar het vandaan komt. De slagerij is een gezellige winkel met vakkundig personeel en een breed assortiment vlees, kip en heerlijke vleeswaren en salades waarvan veel uit eigen keuken. Ook gerechten die vlug klaar zijn behoren tot het assortiment. Ze hebben ook een flink assortiment belegde broodjes, waar ook veel vraag naar is. Daarnaast hebben ze tijdens de zomermaanden een groot assortiment voor de barbecue, van alleen vlees tot een complete barbecue, inclusief barbecueën, tafels, stoelen, terrasverwarmers en een koelkar.” De klanten van Slagerij Op den Brouw komen van over het hele eiland en van verder. Veel oud-Smerdiekenaars komen met regelmaat in de winkel en zeggen dan “tis hier toch lekkerder dan bie ons.” Dat vinden ze leuk om te horen. In de zomermaanden weten de vele toeristen de weg naar de winkel ook altijd weer te vinden. De droom van Peter is dat hij zo kan blijven doorgaan met het leveren van een goed product. Dat begint met een goede basis, dus eerlijk vlees en daarnaast wil hij steeds meer zelf gaan maken.
“Koop lokaal en denk ook aan de kleinere ondernemers die vele uurtjes draaien om de consument weer van producten te voorzien. “Bij ons kun je bijvoorbeeld ook terecht voor een vleescheque. Heel praktische en altijd leuk om te geven, zeker met de komende decembermaand voor de deur.” Of Peter nog tips heeft om de Thoolse winkeliers meer in het zonnetje te zetten? “Nou, eigenlijk niet. Dit is al een superidee waar jullie nu mee bezig zijn.”
Meer uit Tholen
THOLEN - De gemeente Tholen gaat de komende jaren zoveel mogelijk speelplekken aanpassen zodat kinderen met en zonder beperking samen kunnen spelen. Er zijn al veel stappen gezet, maar er valt ook nog volop te leren. Wethouder Corniel van Leeuwen licht toe wat er de komende tijd te wachten staat.
6 uur geledenSINT-ANNALAND - Afgelopen vrijdag en zaterdag heeft vogelvereniging Vogelvreugd haar bijzondere tentoonstelling gehouden in de Wellevaete te Sint-Annaland. Ruim veertig vogelliefhebbers uit Zeeland, West-Brabant en Zuid-Holland hadden gezamenlijk zeshonderd vogels ingeschreven.
13 uur geledenBERGEN OP ZOOM - Ondernemers zijn vaak dag en nacht bezig met hun onderneming. Maar wat drijft hen? Wat is hun motivatie? En waar liggen zij 's nachts van wakker? In 'Aan de keukentafel met...' gaan we met hen in gesprek en gaan we op zoek naar het bijzondere verhaal dat zij te vertellen hebben. Deze week: Daniëlle de Bie en Stefanie Verdaasdonk van BlijGebit.
1 dag geledenTHOLEN - Elke week prijkt er op de ontspanningspagina van de wekelijkse Thoolse Bode een lezersfoto. Dit keer was het een foto van Cees van 't Hof die de spotlight mocht vangen.
1 dag geledenTHOLEN - Ineke Schippers is de nieuwe lijsttrekker van Algemeen Belang Tholen voor de gemeenteraadsverkiezingen in maart volgend jaar. Fractievoorzitter Han van 't Hof neemt een stapje terug naar plek twee op de kieslijst.
2 dagen geledenZEELAND - De vergrijzing zet de arbeidsmarkt in Zeeland steeds sterker onder druk. Inmiddels is één op de acht werknemers zestig jaar of ouder. Een groot deel van hen bereikt binnen nu en zeven jaar de pensioenleeftijd. Toch ziet het UWV dat steeds meer mensen blijven doorwerken ná hun AOW-leeftijd.
2 dagen geledenWEST-BRABANT / ZEELAND - Een grote stroomstoring, digitale aanval of een overstroming door heel veel regen. In een noodsituatie werken dingen ineens niet meer zoals we gewend zijn. Er is geen stroom, er komt geen water uit de kraan of internet werkt niet. Om mensen daarop voor te bereiden, stuurt de overheid ruim 8,5 miljoen huishoudens het Informatieboekje 'Bereid je voor op een noodsituatie' toe. Met praktische tips en voorbeelden helpt het informatieboekje om het bij een noodsituatie 72 uur thuis vol te houden. Huishoudens krijgen het informatieboekje tussen 25 november en 10 januari 2026 thuisbezorgd.
3 dagen geleden