Smerdiekse Erik zoekt nieuwe uitdaging op het sup-board
SINT MAARTENSDIJK - Erik Scherpenisse, eigenaar van 2K Music gaat een nieuwe uitdaging aan. De dj die al meer dan 20 jaar in het vak zit en tevens het gezicht is achter een aantal grote dance-evenementen is deze week gestart met zijn nieuwe bedrijf: Catalina SUP. ”Mijn project is geslaagd als ik mensen kennis kan laten maken met het suppen”, aldus Erik.
Erik is al jaren de man die Bassrulers en Steenbergen Live organiseert. Voor de danceliefhebbers onder ons, geen zorgen, hij blijft deze geweldige feesten gewoon organiseren. Erik maakt nu van nog een passie van hem ook zijn beroep, Sup-instructeur.
Sportief
Vijf jaar geleden was Erik op vakantie in Curaçao toen hij een sup-les cadeau kreeg, meteen was hij verkocht. De combinatie van het sportieve (Erik is een echte sportman) en de ontspanning trok hem meteen aan. Terug in Nederland viel het hem op dat suppen hier niet zo bekend is en bleef hij vooral surfen. Vorig jaar kocht Erik uiteindelijk zijn eerste sup-plank en ging er gelijk mee het water op. Het was enorm genieten en al snel kwam de gedachte op om hier een bedrijf in te starten.
Evenementen
Erik die vooral in het voorjaar knalt met evenementen kwam op de gedachte juist toen hij het wat rustiger had. Maar na de zomer kwamen alweer de voorbereidingen voor de feesten en het plan werd op de lange baan geschoven. Toen in maart de Corona uitbrak was Erik anderhalve maand heel druk om zijn evenementen te cancelen. Toen hij wat rust kreeg en wat tijd voor zichzelf had kwam het sup-idee weer boven drijven. Binnen een maand had Erik zijn bedrijfsplan op tafel liggen, had hij sups gekocht en de instructeursopleiding gevolgd.
Catalina SUP
Zijn nieuwste bedrijf, Catalina SUP dankt haar naam aan Corona. “Ik zocht te midden van alle ellende van de afgezegde feesten naar positieve gevoelens. Op een gegeven moment ging ik bedenken waar ik zou willen zijn als er een volledige lockdown zou komen. Al snel kwam ik uit bij Santa Catalina, een klein afgelegen surfersdorpje in Panama. Ik was er al eens geweest en heb daar leren surfen. Ik zou er graag nog eens naar terug gaan", zo vertelt hij.
Suppen
Suppen is als het ware staand op een plank over het water peddelen. Het is een sport waarbij je zelf je snelheid bepaalt en daardoor wordt het ook als zeer ontspannend ervaren. Erik zal lessen gaan geven zodat mensen op een laagdrempelige manier het suppen kunnen ontdekken. Ook verhuurt hij sups en wil hij tours gaan organiseren. Veel mensen kunnen nu niet op vakantie en Erik hoopt dan ook dat zij op die deze manier toch het ultieme zomergevoel kunnen ervaren. “Op het water kan ik alles loslaten, je bent vrij”, vertelt Erik. Hij hoopt dan ook dat mensen datzelfde gevoel zullen ervaren. ”Mijn project is geslaagd als ik mensen kennis kan laten maken met het suppen. Rijk hoef ik er niet van te worden, het gaat mij puur om de voldoening die ik ervan krijg”, besluit Erik.
Meer informatie over Erik Scherpenisse en zijn nieuwe bedrijf is te vinden op www.catalinasup.nl
Meer uit Tholen
THOLEN - Het jaar 2025 is bijna afgelopen. Daarom blikt de Thoolse Bode in zes artikelen terug op de meest bijzondere en meest gelezen verhalen van dit jaar. Vandaag deel 1: januari en februari.
5 uur geledenSINT-MAARTENSDIJK - Een bestuurder van een bestelbusje is op Kerstavond zwaargewond geraakt bij een crash op de Vierde Dijk bij Sint Maartensdijk. Het slachtoffer is met spoed naar het Erasmus MC gebracht.
23 uur geledenTHOLEN - Voor een groot aantal kernen en buitengebieden in de gemeente Tholen wijzigt de Zeeuwse Reinigingsdienst (ZRD) vanaf 1 januari 2026 de inzameldag voor het ophalen van afval en grondstoffen. Het gaat om restafval, papier en karton, groente, fruit en tuinafval (GFT) en plastic, metalen en drankenkartons (PMD). Bekijk de nieuwe planning van de inzamelroutes in de ZRD app of op zrd.nl/wanneer.
1 dag geledenSINT-ANNALAND - Meekrap was eeuwenlang het meest winstgevende product van de Stallandse landbouw. In een meestoof werd de meekrap verwerkt tot rode kleurstof voor de textielindustrie. Aan het einde van de negentiende eeuw stortte de meekrapnijverheid in en verdween het gewas bijna helemaal uit de gemeente.
1 dag geledenZEELAND - Vanaf 20 december 2025 kan iedereen in Nederland stemmen op het beste Kern met Pit buurtinitiatief van de provincie. Tot 15 januari 2026 is de stembus geopend op kernmetpit.nl
2 dagen geledenZEELAND - Zeeland krijgt te maken met krapte op de arbeidsmarkt, nu en in de toekomst. Hoewel het aantal werklozen iets stijgt, is dat niet genoeg om de vele vacatures op te vullen. Vooral door de vergrijzing blijven er veel banen openstaan. Volgens het UWV-onderzoek Werkzoekenden 2025 willen werkzoekenden steeds makkelijker en directer contact met werkgevers.
2 dagen geledenZEELAND - De politie in Noord-Brabant, Zeeland en Limburg hield afgelopen jaar 21 extra actiedagen om te controleren op smartphonegebruik in het verkeer. In totaal werden er in Zuid-Nederland dit jaar maar liefst 40.000 boetes opgelegd voor telefoongebruik tijdens het rijden. "Deze cijfers laten opnieuw zien dat afleiding in het verkeer een groot probleem is voor de verkeersveiligheid", aldus de politie.
2 dagen geleden