Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Smerdiek maakt zich op voor Jeugdland Speelmeerdaagse

Smerdiek maakt zich op voor Jeugdland Speelmeerdaagse

SINT MAARTENSDIJK - De Jeugdland Speelmeerdaagse komt eraan! Zo tegen het einde van de vakantie slaat de verveling toe en zijn menig ouder en kind weer blij dat de scholen weer gaan beginnen, maar niet de deelnemertjes van deze toffe speelmeerdaagse. Hen wacht aan het eind van de zomervakantie nog een bomvol programma waarbij ze zich heerlijk uit kunnen leven. Opgeven kan nog tot maandag 12 augustus 12.00 uur!

De Jeugdland Speelmeerdaagse van Sint-Maartensdijk kan niet meer weggedacht worden uit de evenementenkalender en wordt jaarlijks georganiseerd door Evenementen Comité Smalstad, de dorpstafel, Zwembad Haestinge en de Zondagsschool De Zaaier. Jaarlijks genieten tientallen kinderen van dit bijzondere initiatief dat haar sporen al lang en breed verdiend heeft op Smerdiek. Dit jaar strijkt de Jeugdland Speelmeerdaagse voor de achtste keer neer op het terrein van firma Weggemans.

Timmerdorp
Gemiddeld nemen ruim tweehonderd kinderen deel aan de speelmeerdaagse en iedere dag komen er zo'n 175 kinderen op af. Traditiegetrouw beginnen zij met twee dagen timmeren. De kinderen zorgen zelf voor een fijne hamer en door middel van en hoop sponsoren en individuele bijdragen kunnen zij aan de slag met duizenden en duizenden spijkers. Ook is er volop hout aanwezig, zodat de fanatieke deelnemers zich geen moment hoeve n te vervelen. Dit jaar gaat de speelmeerdaagse van start op woensdag 14 augustus om 10.00 uur. Tot 15.00 uur kan de jeugd gewapend met een hamer, spijkers en heel veel hout aan de slag om de mooiste kunstwerken te realiseren. Op donderdag 15 augustus krijgen de kinderen eveneens de kans om zich volledig uit te leven op het hout. Twee dagen timmeren gaat niet in de koude kleren zitten, daarom zorgt de organisatie ook voor afwisseling. Dit jaar is er een bmx-demonstratie en de dikke bandenrace terwijl ook de gemaakte hutten alvast kunnen worden bezichtigd. Op vrijdag wordt er niet getimmerd, dan is het tijd om te zwemmen! Die dag trekken de deelnemertjes massaal naar zwembad Haestinge voor waterspelletjes. Om 19.30 uur is er nog een afsluitende activiteit. Of dat weer een Vossenjacht is zoals vorig jaar, is nog een verrassing, maar het zal in ieder geval de moeite waard zijn!

Opgeven

KInderen tussen de zes en veertien jaar kunnen deelnemen. Voor drinken en boterhammen wordt gezorgd. Dankzij vele sponsoren en instanties is het deelnemen voor de kinderen helemaal gratis, maar een bijdrage in de witte melkbus wordt zeker gewaardeerd. De kinderen hoeven behalve een hamer, stevige schoenen en een goed humeur. niet mee te nemen. Opgeven tot 12 augustus 12.00 uur kan via [email protected] of middels een briefje met naam, adres, geboortedatum, telefoonnummer, zwemdiploma en mailadres in de brievenbus van het praathuisje te stoppen. Meldt je wel op tijd aan want het maximaal aantal deelnemers is 250. De organisatie nodigt ouders van harte uit om mee te helpen! Zij kunnen zich ook nog aanmelden. 

Meer uit Tholen

Hogere btw op logies raakt ook Tholen: ‘Niets doen en wel meer afdragen is geen optie’

THOLEN - Sinds 1 januari is de wereld van het overnachten in Nederland opgeschud. De btw op logies ging van 9 naar 21 procent. Deze maatregel moet jaarlijks 1,1 miljard euro opleveren voor de schatkist. De Koninklijke Horeca Nederland (KHN) rekende uit dat een weekendje weg in eigen land gemiddeld 11 procent duurder wordt. Bij de vakantieparken en B&B's op Tholen wordt de eerste balans langzaam zichtbaar.

16 uur geleden
Aan de keukentafel met Thijs van der Beek: ‘Ik begon met zeilen maken in de tuin’ [AAN DE KEUKENTAFEL]

SINT-ANNALAND - Ondernemers zijn vaak dag en nacht bezig met hun onderneming. Maar wat drijft hen? Wat is hun motivatie? En waar liggen zij 's nachts van wakker? In 'Aan de keukentafel met...' gaan we met hen in gesprek en gaan we op zoek naar het bijzondere verhaal dat zij te vertellen hebben. Deze week: Thijs van der Beek van Creek Sails & Service

19 uur geleden
Voor het eerst kunnen dames punten scoren bij de Ronde van Oud-Vossemeer

OUD-VOSSEMEER - De Zeeuwse wielercompetitie DFS Criterium Cup is dit jaar uitgebreid met een apart klassement voor dames. Naast de heren kunnen nu ook vrouwelijke wielrenners strijden om de leiderstrui. Bij de Ronde van Oud-Vossemeer in maart worden de eerste punten verdeeld.

2 dagen geleden
Historisch orgel in Grote Kerk klaar voor gebruik na ingrijpende restauratie

THOLEN - Het Van Dam-orgel uit 1832 in de Grote Kerk van Tholen staat aan de vooravond van een bijzonder moment. Na een jarenlange voorbereiding en een ingrijpende restauratie wordt het monumentale instrument op 20 maart om 19.30 uur feestelijk opnieuw in gebruik genomen. Daarmee sluit een omvangrijk project af dat niet alleen het orgel zelf, maar ook de historische ziel ervan nieuw leven heeft ingeblazen.

2 dagen geleden
Tanken over de grens: Zoveel bespaar je op je portemonnee vanuit Tholen

THOLEN - Hoewel de korting op de brandstofaccijns dit jaar niet volledig is afgeschaft, is tanken over de grens nog steeds voordeliger. Benzine werd hier ongeveer zes cent per liter duurder, diesel bijna vier cent. Daardoor bespaart een gemiddelde benzinerijder uit Tholen dit jaar zo'n 162 euro door in België te tanken. Dieselrijders besparen gemiddeld 16 euro.

3 dagen geleden
Bewoners Buitenhof vrezen gevolgen van minder snoeiwerk voor uitzicht en daglicht

THOLEN - De VVD in Tholen heeft schriftelijke vragen gesteld aan het college over het groenonderhoud bij wooncomplex Buitenhof. Aanleiding zijn signalen van bezorgde bewoners. Volgens hen is het snoeien van de omliggende beplanting teruggebracht van jaarlijks naar één keer per drie jaar.

3 dagen geleden
Bestuurder naar ziekenhuis na eenzijdig ongeval op Nieuwe Postweg

THOLEN - Een automobilist is woensdagmiddag gewond geraakt bij een eenzijdig ongeval op de Nieuwe Postweg in Tholen. Het slachtoffer is naar het ziekenhuis gebracht.

4 dagen geleden