Smerdiek maakt zich op voor een nieuwe lampionnenoptocht
SINT-MAARTENSDIJK - Geen carnaval op 11-11 in Smerdiek, maar wel een nieuwe editie van de lampionnenoptocht. Het Evenementen Comité Smalstad (ECS) organiseert morgen opnieuw een wandeling met lichtjes door de stad. De lokale muziekvereniging Euterpe zorgt voor de melodie.
De traditionele optocht begint om 19.00 uur op de Markt, maar de deelnemers volgen geen vaste route. De route hangt af van het weer. Volgens de weersvoorspellingen blijft het droog.
Meestal lopen ze langs woonzorgcentrum Maartenshof om de ouderen te begroeten. Tijdens de optocht krijgen alle deelnemers warme chocolademelk, ranja en speculaas.
Oekraïense aankondigingDe aankondiging van de lampionnenoptocht is ook in het Oekraïens gedeeld in Smerdiek. Zo weten ook de vluchtelingen uit het Oost-Europese land dat ze van harte welkom zijn om mee te lopen.
Deze optocht is al jarenlang een traditie in Sint-Maartensdijk en is een vast onderdeel op de kalender. Eind oktober was de laatste lampionnenoptocht in de gemeente. Toen liepen ruim duizend mensen met lichtjes door Tholen.
Ruim duizend deelnemers wandelen de lampionnenoptocht door Tholen
Meer uit Tholen
GRÔÔT PESÔÔT - Al wekenlang was onder de Vosmeerse jeugd de spanning voelbaar. Wie zouden de nieuwe jeugdprinses, jeugdnar, jeugdboer of jeugdpolitie worden en de komende Woaidaehen hand in hand lopen met Prins Leroy, Nar Silla, Boer Pot en Pliessie Witte? En of het zo zou moeten zijn: er waren precies elf aanmeldingen van Vosmeerse Luusjes. In uitzendingen van Luuze TV was te zien dat de hofhouding het dit jaar eerst zonder jeugdgevolg wilde proberen, maar dit bleek geen optie, zo blikt Prins Leroy terug.
3 uur geledenHALSTEREN/THOLEN - Rijkswaterstaat begint vanavond met het verwijderen van roest op de Thoolse brug. Door de werkzaamheden is de brug tussen Halsteren en Tholen tien avonden en nachten dicht. Van 20.00 tot 06.00 uur is de hoofdrijbaan volledig afgesloten voor weggebruikers.
5 uur geledenSINT-MAARTENSDIJK - Wie kan er mooier vertellen over zijn vak dan degene die er dagelijks mee bezig is. Waar komt zijn of haar liefde voor het vak vandaan? Waarom hebben ze voor dit beroep gekozen? Wat is er nou zo mooi aan het vak? En hoe ziet een werkdag er eigenlijk uit? Deze week: bestuurslid Thana Kammeijer en vrijwilliger Saar van Keulen van Stichting Goed Ontmoet.
1 dag geledenWEST-BRABANT- Het landelijke servicenummer van de politie, 0900-8844, heeft een groot aantal meldingen ontvangen van mensen die een e-mail van Europol en de Nationale Politie hebben ontvangen. Ze worden beschuldigd van het in bezit hebben en verspreiden van kinderporno. Deze e-mail, waaronder de naam van Korpschef Janny Knol staat, is nep. De politie adviseert met klem om de mail te negeren.
1 dag geledenTHOLEN - Elke week prijkt er op de ontspanningspagina van de wekelijkse Thoolse Bode een lezersfoto. Dit keer was het een foto van Cees van 't Hof die de spotlight mocht vangen.
2 dagen geledenWOENSDRECHT- Na uitgebreid rechercheonderzoek en een goede samenwerking met de vier districten van de eenheid Zeeland-West-Brabant en het cyberteam van de Dienst Regionale Recherche, is het gelukt om een verdachte uit de gemeente Woensdrecht aan te houden. De 22-jarige man wordt ervan verdacht minderjarigen als nepagent aan te sturen en daarmee mensen op te lichten.
2 dagen geledenWEST-BRABANT/ZEELAND - De Rotterdamse recherche heeft bij twaalf verdachten meer dan honderd sieraden in beslag genomen. De groep deed zich voor als agenten en beroofde zo tientallen mensen van geld en waardevolle spullen. De slachtoffers zitten verspreid over het hele land, mogelijk ook in West-Brabant en Zeeland. De politie zoekt nu de rechtmatige eigenaren van de gevonden sieraden.
2 dagen geleden