Smartphonemaker Xiaomi stijgt flink op beurs in Hongkong
TOKIO (ANP) - Smartphonemaker Xiaomi behoorde maandag tot de sterkste stijgers op de beurs in Hongkong. Beleggers reageerden verheugd op het nieuws dat een rechter in Washington de Amerikaanse handelsbeperkingen tegen het Chinese concern tijdelijk heeft opgeheven. De stemming op de Aziatische aandelenbeurzen was terughoudend, waarbij de technologiesector onder druk stond. Beleggers keken vooral uit naar de tweedaagse beleidsvergadering van de Amerikaanse Federal Reserve (Fed), die dinsdag begint.
De Hang Seng-index in Hongkong noteerde tussentijds 0,1 procent lager. Xiaomi dikte 8 procent aan. De op twee na grootste maker van smartphones ter wereld was door de voormalige president Donald Trump op een zwarte lijst gezet vanwege banden met het Chinese leger. Door de ingreep werd het Amerikanen verboden aandelen in het bedrijf te bezitten. Volgens de rechter is echter onvoldoende bewezen dat Xiaomi op de zwarte lijst hoort en dat het bedrijf een gevaar vormt voor de nationale veiligheid van de Verenigde Staten.
In Tokio eindigde de Nikkei 0,2 procent in de plus op 29.766,97 punten. Rakuten werd bijna een kwart meer waard. Het Japanse e-commercebedrijf wil 2,2 miljard dollar ophalen met de uitgifte van nieuwe aandelen. Japan Post Holdings zal naar verwachting een belang nemen van dik 8 procent in Rakuten. Het Chinese techconcern Tencent en de Amerikaanse supermarktketen Walmart kopen eveneens aandelen Rakuten en verwerven zo belangen van respectievelijk 3,6 en 0,9 procent. Tencent zakte 3,8 procent in Hongkong door de zorgen over de strengere aanpak van de grote Chinese techbedrijven door Peking.
De hoofdindex in Shanghai was een negatieve uitschieter met een verlies van 1,3 procent. Beleggers waren vooral in afwachting van het eerste hoge overleg tussen Washington en Peking later deze week. De verhoudingen tussen de twee economische grootmachten zijn sterk verslechterd door slepende handelsconflicten, de uitholling van de democratie in Hongkong en de onderdrukking van minderheden in China.
Meer uit Financieel
LOS GATOS (ANP/BLOOMBERG) - Streamingdienst Netflix schrapt wereldwijd ongeveer duizend banen. Dat melden verschillende media op basis van een e-mail die medetopmannen Greg Peters en Ted Sarandos woensdag naar het personeel hebben gestuurd. Netflix kampt met een afnemende groei.
26 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Uitkeringsinstantie UWV stopt met de verdere ontwikkeling en de implementatie van een nieuw digitaal systeem. De dienst heeft vijf jaar aan het project gewerkt en er is in totaal zo'n 55 miljoen euro aan uitgegeven. Het systeem moest werkgevers en werkzoekenden beter met elkaar gaan verbinden.
43 minuten geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De inflatie in de Verenigde Staten heeft de afgelopen maand de grootste groei in vijf maanden doorgemaakt door de flink gestegen brandstofprijzen. Daardoor blijven de budgetten van Amerikaanse huishoudens onder druk staan, in aanloop naar de tussentijdse verkiezingen in november.
1 uur geledenZWOLLE (ANP) - Het gerechtshof Arnhem-Leeuwarden gaat op verzoek van de verdediging drie getuigen horen in het hoger beroep van voormalig Jumbo-topman Frits van Eerd. Of een vierde getuige wordt gehoord, hangt af van nadere informatie, aldus het hof. Op eigen initiatief van het hof zal ook autohandelaar Theo E. worden gehoord in de zaak. Verder moet het Openbaar Ministerie binnen drie maanden een aantal stukken aan het dossier toevoegen.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn woensdag gemengd begonnen na de kleine verliezen een dag eerder. De aandacht ging opnieuw uit naar de bankensector, na resultaten van Bank of America. De op een na grootste bank van de Verenigde Staten zag de winst afgelopen kwartaal dalen door een boete van 1,2 miljard dollar vanwege het tekortschieten in de aanpak van witwaspraktijken. Ook de omzet viel lager uit dan verwacht. Het aandeel werd 7,5 procent lager gezet.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Unie voert gesprekken met China om vrijstelling te krijgen van sancties die het voortbestaan van het Duitse bedrijf Sindlhauser Materials bedreigen. Dat zeggen ingewijden die bekend zijn met de onderhandelingen tegen persbureau Bloomberg.
2 uur geledenLISSABON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Portugal heeft het Duitse Lufthansa gekozen voor een minderheidsbelang in de Portugese luchtvaartmaatschappij TAP. Dat heeft de Portugese premier Luís Montenegro bekendgemaakt op een persconferentie. Ook Air France-KLM had een bod gedaan voor een minderheidsbelang in de luchtvaartmaatschappij.
3 uur geleden