
Slotviering St. Willibrordkapel in Domburg
DOMBURG - De slotviering in de Willibrord kapel in Domburg vindt aanstaande zaterdag 30 september plaats. De eucharistieviering begint om 9.00 uur in de kapel aan de Badhuisweg 4 in Domburg. Leden en oud/leden van het pastorale team gaan voor. Ieder die wil komen is van harte welkom.
Sluiting van de kapel is noodzakelijk gezien de teruglopende belangstelling van kerkbezoekers, de beschikbaarheid van voorgangers en de financiële situatie van het de H. Maria Parochie Walcheren. De Petrus en Pauluskerk in Middelburg en de toeristenkerk in Dishoek blijven open. In Vlissingen worden ook twee keer per maand viering verzorgd.
In Domburg organiseerde de werkgroep van de kapel vele jaren achtereen met veel inzet en grote zorgvuldigheid de voorgangers, koren en de liturgie voor de viering, het schoonmaken en onderhoud van de kerk en inventaris, de samenwerking met de H. Maria Parochie Walcheren. Zeer bedreven was de werkgroep in het alles zo goed mogelijk voor alle gasten voor elkaar te hebben. Daarnaast gaf de werkgroep een meerwaarde aan de kerk, door het gebouw voor culturele activiteiten op te stellen. In de kapel zijn reproductie van de kruiswegstaties van Jan Toororp, die begin van de vorige eeuw vaak in Domburg verbleef, te bezichtigen.
De Willibrordkapel heeft als toeristenkerk een belangrijke functie voor parochianen en zeker ook voor toeristen. Kenmerkend is het grote aandeel Duitse toeristen die de kerk tijdens hun vakantieverblijf bezochten. Vandaar dat ook priesters uit Duitsland voorgingen. Nederlandse voorgangers verzorgden de viering samen met de werkgroepleden deels in het Duits. Bijzonder waren de zeer druk bezochte Paasvieringen en Kerstvieringen, waarin de vaste bezoekers en toeristen elkaar weer ontmoeten en na afloop van de viering konden bijpraten. Het parochiebestuur buigt zich over de toekomst van het gebouw in overleg met bisdom Breda en gemeente Veere. Naar verwachting zal de procedure voor vervreemding begin 2024 worden ingezet.
Meer uit Middelburg
MIDDELBURG - Wat begon als een buitenplaats en bijna een parkeerplaats werd, groeide uit tot een groene oase: Speelhof Hoogerzael in Middelburg. Inmiddels al 15 jaar een plek waar kinderen doen wat op heel veel plekken niet meer kan: onbezorgd spelen, rennen, rommelen en ravotten. Het jubileum wordt op zaterdag 5 juli uitgebreid gevierd.
12 uur geledenSEROOSKERKE - De jaarlijkse Stroskerkse Dag op zaterdag 5 juli belooft ook dit jaar weer een dag te worden voor jong en oud. Het centrum van Serooskerke verandert in een bruisende ontmoetingsplek met muziek, marktkraampjes, kinderspelletjes en natuurlijk het traditionele ringrijden. Ramon Meijer, een van de vier leden van het organisatiecomité, vertelt enthousiast over het gevarieerde programma: "We willen er echt een topdag van maken voor het hele dorp én bezoekers van buitenaf."
17 uur geledenMIDDELBURG - Op de Beenhouwerssingel in Middelburg zijn donderdagochtend twee fietsers met elkaar in botsing gekomen. Bij het ongeval raakte een van de betrokkenen, een man op leeftijd, gewond. Hij is naar het ziekenhuis gebracht.
19 uur geledenMIDDELBURG/DOMBURG - Dit weekeinde gaat in de regio zuid de zomervakantie van start. Deze week is het volop zomer, maar het weerbeeld voor begin volgende week ziet er anders uit, voorspelt weerbureau Weeronline.
20 uur geledenMIDDELBURG - In de Koningin Julianastraat in Middelburg is woensdagavond een fietser in botsing gekomen met een auto. De fiets raakte hierbij beschadigd.
23 uur geledenDOMBURG - Op 12 juni nam Max Huiszoon afscheid als eerste kinderburgemeester van de gemeente Veere.
1 dag geledenWALCHEREN - Op 5 juli organiseert de Rotary Club Walcheren weer de gezellige fietstour over Walcheren. De route kan ook per brommer of auto worden gemaakt.
1 dag geleden