Slot had 'moeilijk gesprek' met Kökcü over weigeren regenboogband
ALKMAAR (ANP) - Feyenoord-trainer Arne Slot noemt het gesprek dat hij met Orkun Kökcü heeft gevoerd over het niet dragen van de regenboog-aanvoerdersband 'moeilijk'. Voor de coach werd in het gesprek, dat plaatsvond nadat de Turkse middenvelder begin deze week had aangegeven de band niet te willen dragen uit geloofsovertuiging, al snel duidelijk dat Kökcü niet van een ander standpunt te overtuigen was.
"Als iemand zo sterk is in zijn geloofsovertuiging kun je argumenten inbrengen, maar dan is het ook geen gesprek dat heel lang duurt. Het is voor hem duidelijk hoe hij ermee wil omgaan. Hij heeft meerdere keren gezegd dat hij respect heeft voor iedereen in de lhbti+-samenleving, maar dat hij het met zijn geloof niet kan uitdragen", aldus Slot voorafgaand aan het duel met AZ tegen ESPN.
"Je ziet dat ik de boodschap wel uitdraag met mijn regenboogspeldje, ik heb een ander geloof. Als club willen we het ook wel uitdragen, en daarom hebben we Gernot Trauner deze wedstrijd aanvoerder gemaakt." Kökcü is volgens Slot in de volgende wedstrijd wel weer aanvoerder.
Alle aanvoerders in het betaalde voetbal hadden de speciale regenboogband de afgelopen jaren ook al om naar aanleiding van International Coming Out Day.
Meer uit Voetbal
ZÜRICH (ANP) - De FIFA gaat bij het komende wereldkampioenschap voetbal de individuele prestaties van spelers meten en presenteren. Het systeem 'FIFA Power Rankings' is ontwikkeld door voetbalexperts die onder leiding staan van de Franse oud-trainer Arsène Wenger, hoofd voetbalontwikkeling bij de wereldvoetbalbond.
35 minuten geledenISTANBUL (ANP/AFP/RTR) - José Mourinho heeft een zaak aangespannen bij het Europees Hof voor de Rechten van de Mens (EHRM) over disciplinaire sancties tijdens zijn periode als trainer bij de Turkse club Fenerbahçe, blijkt uit rechtbankdocumenten die het Franse persbureau AFP heeft ingezien. De sancties werden in november 2024 opgelegd door de Turkse voetbalbond TFF.
44 minuten geledenSCHIPHOL (ANP) - Het Nederlands voetbalelftal is onderweg naar de Verenigde Staten. Het KLM-vliegtuig vertrok even na 16.30 uur, iets later dan gepland, vanaf Schiphol naar New York. Volgende week begint het wereldkampioenschap in de VS, Canada en Mexico.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/DPA/BELGA) - Alle leden van het Iraanse voetbalteam hebben hun visum gekregen om Mexico binnen te komen. Dat heeft de Iraanse voetbalbond FFIRI donderdag bekendgemaakt.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Mats Wieffer stapt donderdagmiddag als een van de 26 Oranje-internationals in het vliegtuig richting de Verenigde Staten voor zijn eerste wereldkampioenschap. De 26-jarige speler van Brighton & Hove Albion had lange tijd geen rekening gehouden met een uitnodiging, maar speelde zich in de slotfase van het seizoen toch nog in de kijker van bondscoach Ronald Koeman.
11 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Ronald Koeman was teleurgesteld na de nederlaag van het Nederlands elftal in de oefenwedstrijd tegen Algerije (0-1). "Ik kan gewoon niet tegen mijn verlies", zei de bondscoach in de perskamer van De Kuip. "Het was ook ongelooflijk dat we na twintig minuten niet met 2-0 voorstonden, maar na rust werd het minder. Ik wil niet de schuld geven aan de wissels, maar we werden wel slordiger en creëerden minder dan in de eerste helft."
14 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Frenkie de Jong heeft ondanks de verrassende nederlaag in een oefenwedstrijd tegen Algerije (0-1) nog altijd "heel veel vertrouwen" in een goed wereldkampioenschap met het Nederlands elftal. Dat zei de reserveaanvoerder van Oranje in De Kuip.
18 uur geleden