Slot en Kökcü zien groot verschil bij Feyenoord voor en na rust
ROTTERDAM (ANP) - Een wereld van verschil, zo noemde aanvoerder Orkun Kökcü het optreden van Feyenoord voor rust en na de rust tegen Fortuna Sittard. De Rotterdammers voetbalden in de eerste helft zonder overtuiging en in traag tempo. Met drie wissels na rust creëerde Feyenoord in de tweede 45 minuten veel meer kansen, al kwam de thuisclub niet verder dan 1-1.
"Ik schaam me wel een beetje als ik zie hoe we de eerste helft speelden", zei Kökcü. "Het was heel statisch. We speelden zonder ideeën en waren niet scherp in de duels. Maar dan de tweede helft, dat was een wereld van verschil. Als we echt bovenin willen meedoen, dan mag dit sowieso niet gebeuren."
Feyenoord keek halverwege tegen een achterstand aan, maar kwam in de tweede helft al na een halve minuut op gelijke hoogte. "De eerste helft was heel matig", zei trainer Arne Slot. "Na rust was het heel, heel, heel veel beter. Hoe dat kan? Het is een mix tussen een beetje boosheid in de rust en de wissels. De tweede helft was tien keer zo goed als de eerste. Het maakt me achteraf des te kwader dat we maar 45 minuten hebben gebruikt om deze wedstrijd te winnen. Het is niet zo dat we in de eerste helft dronken zijn gespeeld door Fortuna. Dat zou ook helemaal lachwekkend zijn geweest. Maar we voetbalden wel met te weinig tempo en zonder intensiteit."
Meer uit Voetbal
ALMELO (ANP) - Heracles Almelo heeft de eerste periode in de eerste divisie gewonnen. De club van trainer Vincent Heilmann won met 3-0 van RKC Waalwijk en stelde daarmee de periodetitel veilig.
25 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft de eerste competitiewedstrijd na de interlandbreak met 2-0 gewonnen van sc Heerenveen. De landskampioen won in Eindhoven dankzij een treffer van Guus Til en een eigen doelpunt van Marcus Linday, een opsteker na de nederlaag in het vorige Eredivisieduel met FC Twente.
31 minuten geledenFELCSÚT (ANP) - De voetbalsters van Oranje zijn een stap dichter bij een ticket voor het WK voetbal van volgend jaar. Nederland boekte in de eerste van twee play-offwedstrijden tegen Hongarije de grootste overwinning onder bondscoach Arjan Veurink: 0-8. In de Pancho Aréna in het Hongaarse Felcsút was het klasseverschil groot; bij rust was het al 0-4.
34 minuten geledenNYON (ANP/RTR) - Het nationale voetbalelftal van Servië moet de volgende thuiswedstrijd spelen zonder publiek. De Europese voetbalbond UEFA bestraft het land vanwege "racistisch en/of discriminerend" gedrag van Servische supporters tijdens de Nations League-wedstrijden tegen het Nederlands elftal en Griekenland. Ook moet de Servische voetbalbond FFS om die reden een boete van 50.000 euro betalen, meldt de UEFA vrijdag.
1 uur geledenFELCSÚT (ANP) - Daniëlle van de Donk speelt tegen Hongarije haar 175e wedstrijd in het shirt van het Nederlands elftal. De 35-jarige middenveldster begint het duel in de play-offs voor WK-kwalificatie in de basis. Van de Donk maakte in december 2010 haar debuut voor Oranje.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz begint de eerste competitiewedstrijd na de lange interlandbreak tegen sc Heerenveen zonder Ivan Perišić. De Kroatische aanvaller begint op de bank. Esmir Bajraktarević is zijn vervanger.
2 uur geledenISTANBUL (ANP/AFP) - De Italiaan Vincenzo Montella is ontslagen als bondscoach van het Turkse voetbalelftal. "Er is besloten niet verder te gaan met onze hoofdtrainer", meldt de Turkse voetbalbond (TFF) in een bericht op X. Turkije leed vier nederlagen in de afgelopen reeks wedstrijden in de Nations League.
4 uur geleden