Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Slob: werkdruk basisscholen neemt af

Slob: werkdruk basisscholen neemt af

DEN HAAG (ANP) - De werkdruk op basisscholen daalt, schrijft demissionair onderwijsminister in een brief aan de Tweede Kamer. Volgens ongeveer vier op de tien leraren is hun eigen werkdruk vorig jaar enigszins gedaald ten opzichte van het jaar ervoor, blijkt uit onderzoek.

Daarnaast is het percentage dat vaak hard of extra hard moet werken, met 8 procentpunt gedaald ten opzichte van 2017. De onderzoekers benadrukken dat de effecten pas na langere tijd zichtbaar worden. Volgens ongeveer 11 procent was de werkdruk vorig jaar hoger dan in 2019.

Uit het onderzoek blijkt dat vooral kinderen die extra ondersteuning nodig hebben zorgen voor een hogere werkdruk, schrijft Slob. Ook ervaren leraren vaak meer werkdruk door administratie. Nederlandse leraren zijn hier internationaal gezien relatief veel tijd aan kwijt. Het geven van vakken waar leraren minder affiniteit mee hebben, zoals muziek of gym, draagt bovendien bij aan de werkdruk.

In de periode 2017-2019 zijn er meer banen gekomen in het primair onderwijs. Zo nam het aantal voltijdsbanen voor leraren toe met 1400 en het aantal banen voor ondersteunend personeel met 4900. Dit jaar trekt het kabinet 380 miljoen euro uit tegen werkdruk op scholen. De komende twee jaar is dat 333 miljoen euro en in het schooljaar 2024-2025 is het 430 miljoen euro.

Slob vindt het positief dat leraren minder emotionele belasting voelen en meer lucht ervaren op hun werk, dankzij de aanpak van de werkdruk. Wel erkent hij dat nog niet iedere leraar de lagere werkdruk voelt. Sommigen zien dat het op hun school minder druk is, maar dat zij daar zelf niet direct wat van merken. Extra werkkrachten verlichten niet de werkdruk voor iedereen, bijvoorbeeld omdat een leraar in groep 8 niet de effecten merkt van meer ondersteuning in groep 3.

Meer uit Politiek

Jetten hoopt met EU-druk op Sierra Leone op uitlevering Bolle Jos

BRUSSEL (ANP) - Premier Rob Jetten is "heel blij" dat de EU-regeringsleiders vrijdag hebben afgesproken gezamenlijk meer te doen om illegale drugshandel tegen te gaan en ook strenger te zijn op landen die drugscriminelen faciliteren. Nederland heeft daarop aangedrongen, mede omdat Sierra Leone de veroordeelde Nederlandse drugscrimineel Bolle Jos weigert uit te leveren. Jetten is ervan overtuigd dat als Nederland en andere EU-landen steun aan het West-Afrikaanse land stopzetten, de druk wordt opgevoerd om hem uit te leveren.

3 uur geleden
Volgende week coronaverhoren met twee oud-onderwijsministers

DEN HAAG (ANP) - Voormalig onderwijsministers Ingrid van Engelshoven en Arie Slob worden volgende week verhoord door de parlementaire enquêtecommissie over het coronavirus. De verhoorweek staat in het teken van het effect van de coronamaatregelen op het onderwijs.

3 uur geleden
Eemshaven blijft mogelijke locatie kerncentrales, Terneuzen ook

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet houdt de optie open om nieuwe kerncentrales te bouwen in de buurt van de Eemshaven in Groningen. Daar zijn twee mogelijke locaties. Ook het Zeeuwse Terneuzen staat nog op de lijst. Staatssecretaris Jo-Annes de Bat benadrukt dat er nog geen besluit is genomen.

4 uur geleden
Jetten: EU hoopt op stabieler Iran zonder naïef te zijn

BRUSSEL (ANP) - Bij de EU-regeringsleiders overheerst het gevoel van hoop op een stabielere situatie in Iran "zonder naïef te zijn", zei premier Rob Jetten na afloop van de EU-top vrijdag. "Maar wel in de wetenschap dat het Iraanse regime nog steeds in positie zit, wat slecht nieuws is voor de Iraanse bevolking."

4 uur geleden
Kabinet snijdt in infrastructuur, 'HSL en spoorbeveiliging nodig'

DEN HAAG (ANP) - De reparaties aan de hogesnelheidslijn tussen Amsterdam en Rotterdam en de invoering van een nieuw Europees systeem voor spoorbeveiliging zijn "echt nodig", zegt staatssecretaris Annet Bertram (Infrastructuur, CDA). Later dit jaar moet ze zich buigen over mogelijke bezuinigingen op infrastructuur.

4 uur geleden
Van Weel wil steunen terroristische organisatie strafbaar maken

DEN HAAG (ANP) - Het openlijk steunen van een terroristische organisatie moet strafbaar worden, als het aan justitieminister David van Weel ligt. Het "loven en prijzen" van terroristische daden, bijvoorbeeld door beelden daarvan op het internet te delen, kan dan dus bestraft worden. Onder het voorstel valt ook het publiekelijk steunen van terroristen met symbolen. "Denk daarbij aan het zwaaien van een vlag van een verboden terroristische organisatie", legt Van Weel uit.

6 uur geleden
Nederland wijst Reaper-drones toe aan NAVO ter vervanging VS

DEN HAAG (ANP) - Nederland stelt Reaper-verkenningsdrones beschikbaar aan de NAVO om afgezegde Amerikaanse drones te vervangen, zegt defensieminister Dilan Yeşilgöz. Ze staan voortaan klaar voor het geval de NAVO ze nodig heeft om Europa te verdedigen tegen bijvoorbeeld een aanval van Rusland. De NAVO had om de MQ-9-drones gevraagd omdat de VS die niet langer voor Europa achter de hand willen houden.

6 uur geleden