Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Slob: eerder honderden dan tientjes erbij voor leraar basisschool

Slob: eerder honderden dan tientjes erbij voor leraar basisschool

DEN HAAG (ANP) - Leraren, schoolleiders en ondersteunend personeel in het basisonderwijs gaan er volgend jaar per maand "merkbaar" op vooruit nu de Tweede Kamer er 500 miljoen euro extra voor wil vrijmaken. Onderwijsminister Arie Slob denkt eerder aan "honderden dan tientjes bruto per maand erbij". "Mensen gaan dit echt wel merken", zei hij vrijdag na afloop van de ministerraad. Hoe de loonstijging precies uitpakt, wordt de komende maanden berekend.

Slob is er blij mee, maar het is volgens hem niet zo dat hierdoor de loonkloof met leraren in het voortgezet onderwijs helemaal gedicht is. De Kamer is erop gebrand om de salarissen meer gelijk te trekken, om gelijke waardering uit te drukken voor het werk van juffen en meesters op de basisscholen. Ook is hun werkdruk vaak niet minder hoog dan in het voortgezet onderwijs.

Slob wees erop dat in de afgelopen kabinetsperiode de leraren op basisscholen al structureel 14 procent meer zijn gaan verdienen. Daarnaast zijn er ook incidentele bedragen naar deze sector gegaan. Dat was volgens de minister ook nodig, omdat ze er recht op hadden dat hun salarissen verder konden doorgroeien.

Maar hij verwacht niet dat met het extra salaris het personeelstekort wordt opgelost. "Was het maar zo", zei Slob. Een hoger salaris is volgens hem wel belangrijk voor het aantrekkelijk maken van het beroep, mensen in het onderwijs te behouden en aan te trekken van buiten. "Maar er is meer voor nodig en daar zullen we mee moeten doorgaan", aldus de minister.

Meer uit Binnenland

Brandweer: brand in duinen Wassenaar onder controle

WASSENAAR (ANP) - De brand in de duinen bij Wassenaar is onder controle, meldt de brandweer Haaglanden. Die houdt het gebied in de gaten om opkomende hotspots te bestrijden. Dat zijn kleine brandhaardjes die door de wind oplaaien.

13 minuten geleden
Hotel in duinen bij Wassenaar ontruimd om natuurbrand

WASSENAAR (ANP) - Een hotel in de duinen bij Wassenaar wordt woensdag ontruimd, omdat er in de omgeving een brand woedt. De evacuatie van Fletcher Hotel Duinoord gebeurt uit voorzorg, meldt de Veiligheidsregio Haaglanden. De bezoekers worden ergens anders opgevangen. Het is niet bekend om hoeveel mensen het gaat.

1 uur geleden
Natuurbrand in Limburgse Boschhuizerbergen onder controle

OOSTRUM (ANP) - De natuurbrand die sinds maandag in het Limburgse gebied Boschhuizerbergen bij Oostrum woedde, is onder controle. Dat meldt de veiligheidsregio woensdagmiddag. Het vuur is nog niet volledig uit. De brandweer blijft dan ook nog in het gebied, zodat eventuele oplaaiingen snel ontdekt en gestopt kunnen worden, aldus de veiligheidsregio.

1 uur geleden
Waterschappen zijn door droogtemaatregelen heen: de rek is eruit

DEN HAAG (ANP) - Enkele waterschappen in het zuiden en oosten van Nederland hebben geen maatregelen meer achter de hand om de droogte te bestrijden. Onder meer Brabantse Delta en Drents Overijsselse Delta zeggen alle mogelijke maatregelen te hebben genomen om het water op peil te houden.

3 uur geleden
Glastuinbouw teleurgesteld door uitblijven oplossing sproeiverbod

ZOETERMEER (ANP) - Glastuinbouw Nederland is "diep teleurgesteld" dat er voorlopig geen oplossing komt voor de telers die getroffen worden door het sproeiverbod. De ondernemersorganisatie zegt dat het Hoogheemraadschap van Delfland niet wil meewerken aan alternatieven die de sector heeft aangedragen. Zoals gezuiverd rioolwater niet afvoeren naar de zee, maar toevoegen aan de sloten zodat de telers daarmee hun gewassen kunnen besproeien.

4 uur geleden
Actie met 150 trekkers in Deurningen, dicht bij oprit A1

DEURNINGEN (ANP) - In het Twentse Deurningen is woensdag een boerenprotestactie met trekkers tegen stikstofplannen van het kabinet. Volgens een gemeentewoordvoerder gaat het om zo'n honderdvijftig voertuigen die op de Vliegveldstraat verzameld staan. De brug over de A1 is daarmee geblokkeerd, maar eventuele fietsers en hulpdiensten zouden er wel langs kunnen, aldus de woordvoerder.

4 uur geleden
Zout water rukt steeds verder op in rivierengebied door droogte

TIEL (ANP) - Door de aanhoudende droogte rukt zout water vanuit het westen steeds verder landinwaarts op. In het rivierengebied in Midden-Nederland gebeurt dat met name via de Lek, de Nieuwe Merwede en de rivier de Noord tussen Dordrecht en Kinderdijk. Doordat er nu veel minder zoet water door de rivieren stroomt, wordt het zoute water minder goed teruggedrongen naar de Noordzee, meldt waterschap Rivierenland

5 uur geleden