Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Slikken van de Heen weer open voor publiek

Slikken van de Heen weer open voor publiek

SINT-PHILIPSLAND - Vanaf maandag 1 februari zijn de Slikken van de Heen weer toegankelijk voor het publiek en kan iedereen de Wisenten bewonderen. De twee wandelroutes in het gebied hebben een update gehad en zijn nu voorzien van symbolen. Er is een torenroute en een kijkschermroute, beide zijn voorzien van nieuwe en duidelijke bewegwijzering.

In het vroege voorjaar van 2019 zijn de eerste Wisenten naar de Slikken van de Heen gekomen. De dieren moesten eerst aan het gebied wennen en liepen daarom in een zogenaamd wengebied. Dat bleek allemaal goed te verlopen en er waren zelfs al kalfjes geboren. Het was tijd om ze kennis te laten maken met het hele gebied. In het najaar van 2020 werden de hekken rondom het wengebied weggehaald en kon de kudde, nu aangegroeid tot 14 dieren, de gehele Slikken gaan verkennen. Aan de hand van twee GPS-zenders waren de dieren goed te volgen. Verder werden de dieren nauwlettend in de gaten gehouden door onze medewerkers en medewerkers van FREE nature. Al snel bleek dat ze het hele terrein gebruikten en de kreken niet uit de weg gingen. Nu ze het gebied volledig hebben verkend en weten waar de voedselrijke plekken zijn, is het tijd om het gebied weer open te stellen voor publiek.

Gedragsregels
We vragen de bezoekers goed te letten op de gedragsregels omtrent de Wisenten en andere grazers. Houdt altijd minstens 50 meter afstand tot de dieren, ook als ze zelf jouw kant op komen. Mocht je een kudde tegen komen op de paden loop er dan met en grote boog omheen of draai om, doorkruis de kuddes niet. En niet geheel onbelangrijk; het is in deze tijd van het jaar erg nat en soms modderig in het gebied. Houd daarbij rekening met je schoeisel (wandelschoenen of laarzen).

Meer uit Tholen

Blijf ook na de zonsverduistering omhoog kijken, want anders mis je dit spektakel

THOLEN - Vanavond gebeurt er iets bijzonders boven Tholen. De maan schuift voor de zon en het wordt daardoor tijdelijk donkerder. Maar wie na de zonsverduistering naar binnen gaat, mist misschien wel het mooiste deel. Want later in de nacht schieten tientallen vallende sterren voorbij.

8 uur geleden
Jeugdland bereidt zich weer voor op speelmeerdaagse in Sint-Maartensdijk

SINT-MAARTENSDIJK - Omdat het nog steeds een groot succes is, wordt er dit jaar weer de speelmeerdaagse georganiseerd. Dit jaar gebeurt dit in samenwerking met Jij op Tholen van de gemeente en dan vooral op vrijdag in het zwembad. Ben je tussen de 6 en 14 jaar? Schrijf je dan in om hieraan mee te doen.

11 uur geleden
Gratis valpreventiecursus voor 55-plussers in zeven kernen van Tholen

THOLEN - Bang om te vallen of merk je dat je wat minder stevig op je benen staat? In september starten in zeven kernen van de gemeente Tholen gratis valpreventiecursussen voor zelfstandig wonende inwoners van 55 jaar en ouder.

15 uur geleden
Grootste zonsverduistering sinds 1999 is woensdag ook boven Tholen te zien

THOLEN - Wie op woensdagavond 12 augustus de hemel in de gaten houdt, maakt een bijzonder schouwspel mee. Boven Nederland vindt dan de grootste gedeeltelijke zonsverduistering in decennia plaats: de maan bedekt op het hoogtepunt zo'n 88 tot 90 procent van de zon. Een dergelijk groot deel van de zon verdween voor het laatst tijdens de bekende zonsverduistering van 11 augustus 1999.

1 dag geleden
Hans en Kees fietsen 230 kilometer voor ernstig zieke familielid en het goede doel

POORTVLIET - Wie zaterdag een koopje scoort op de jaarlijkse rommelmarkt in Poortvliet, draagt daarmee ook bij aan een bijzonder doel. Een deel van de opbrengst gaat naar Hans Slager en zijn oom Kees van der Maas, die fietsen voor KWF Kankerbestrijding. Hans heeft daar een bijzondere reden voor: zijn zus Ruth is ongeneeslijk ziek door kanker.

1 dag geleden
Opnieuw is een regionale hittegolf in aantocht: ‘Lokaal kans op 35 graden’ [WEERBERICHT]

THOLEN - In het begin van de week is het zomers met temperaturen rond de 25 graden. Maar vanaf woensdag volgt opnieuw een reeks zeer warme dagen en is de kans op een regionale hittegolf groot. "Donderdag en vrijdag loopt de temperatuur op tot 30 à lokaal 35 graden, terwijl deze week geen regen wordt verwacht en het neerslagtekort richting 300 millimeter gaat", laat meteoroloog Floris Lafeber weten.

1 dag geleden
Na bruiloft kijkt Geraldine Kemper haar ogen uit bij Poortvliet: ‘Zo cool’

BERGEN OP ZOOM/POORTVLIET - Een bruiloft bracht presentatrice Geraldine Kemper naar Bergen op Zoom, maar tijdens haar bezoek belandde ze ook op Tholen. Nabij Poortvliet ging ze met haar familie de dijk op, waar het gezelschap tot hun verrassing bruinvissen spotte. "Zo cool", schrijft Kemper op sociale media.

2 dagen geleden