Slikken van de Heen weer open voor publiek
SINT-PHILIPSLAND - Vanaf maandag 1 februari zijn de Slikken van de Heen weer toegankelijk voor het publiek en kan iedereen de Wisenten bewonderen. De twee wandelroutes in het gebied hebben een update gehad en zijn nu voorzien van symbolen. Er is een torenroute en een kijkschermroute, beide zijn voorzien van nieuwe en duidelijke bewegwijzering.
In het vroege voorjaar van 2019 zijn de eerste Wisenten naar de Slikken van de Heen gekomen. De dieren moesten eerst aan het gebied wennen en liepen daarom in een zogenaamd wengebied. Dat bleek allemaal goed te verlopen en er waren zelfs al kalfjes geboren. Het was tijd om ze kennis te laten maken met het hele gebied. In het najaar van 2020 werden de hekken rondom het wengebied weggehaald en kon de kudde, nu aangegroeid tot 14 dieren, de gehele Slikken gaan verkennen. Aan de hand van twee GPS-zenders waren de dieren goed te volgen. Verder werden de dieren nauwlettend in de gaten gehouden door onze medewerkers en medewerkers van FREE nature. Al snel bleek dat ze het hele terrein gebruikten en de kreken niet uit de weg gingen. Nu ze het gebied volledig hebben verkend en weten waar de voedselrijke plekken zijn, is het tijd om het gebied weer open te stellen voor publiek.
Gedragsregels
We vragen de bezoekers goed te letten op de gedragsregels omtrent de Wisenten en andere grazers. Houdt altijd minstens 50 meter afstand tot de dieren, ook als ze zelf jouw kant op komen. Mocht je een kudde tegen komen op de paden loop er dan met en grote boog omheen of draai om, doorkruis de kuddes niet. En niet geheel onbelangrijk; het is in deze tijd van het jaar erg nat en soms modderig in het gebied. Houd daarbij rekening met je schoeisel (wandelschoenen of laarzen).
Meer uit Tholen
THOLEN - Het participatieverslag over de tijdelijke noodopvang aan de Postweg in Tholen is beschikbaar. Het COA en de gemeente spraken vijf weken lang met inwoners en verzamelden de resultaten hiervan. In het verslag staat dat de opvang naar verwachting in april 2027 opengaat.
8 uur geledenTHOLEN - Meermaals wordt hun blond bier op het festivalterrein genoemd als eentje die je geproefd moet hebben. We hebben het over de Wolpha Blonde van brouwerij Wolpha Bier uit het Zeeuwse Wolphaartsdijk. Het biertje wordt gebrouwen door de broers Serge en Sebastiaan Poppe, naar recept van hun vader.
10 uur geledenSCHERPENISSE/SINT-MAARTENSDIJK - De boerderij aan de Hartogsweg 4 in Scherpenisse krijgt ruim vier ton van de Provincie Zeeland voor een grondige restauratie. Het rijksmonument verkeert in een slechte staat. In Sint-Maartensdijk is het nieuws minder positief: het raadhuis aan de Markt krijgt geen restauratiesubsidie.
14 uur geledenTHOLEN - De wedstrijd van de Zeeuwse ATB-wintercompetitie in Tholen gaat zaterdag 10 oktober niet door. De gemeente heeft het parcours bij de Oesterputten niet goedgekeurd, waarna de organisatie besloot de mountainbikewedstrijd af te gelasten.
1 dag geledenTHOLEN - Bier verbindt generaties, dat is iets wat geen geheim mag zijn. Floris mag dan tegenwoordig in Breda wonen, maar met zijn Fluplandse roots komt hij samen met zijn vader, schoonvader en schoonbroer proeven op het Thoolse Bierfestival.
1 dag geledenZEELAND - De dag begint dinsdag mistig in Zeeland. Regionaal is sprake van dichte mist met minder dan 200 meter zicht. Code geel geldt daarom tot 10:00 uur.
1 dag geledenTHOLEN - Jij op Tholen van de gemeente Tholen organiseert in de herfstvakantie sportieve, creatieve en gezellige activiteiten voor kinderen en jongeren. Er is knutselen, Dag van het Onbeperkt Sporten, een filmmiddag en Agent Factory. Aanmelden is verplicht en kan vanaf maandag 5 oktober.
2 dagen geleden