Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Slikken van de Heen weer open voor publiek

Slikken van de Heen weer open voor publiek

SINT-PHILIPSLAND - Vanaf maandag 1 februari zijn de Slikken van de Heen weer toegankelijk voor het publiek en kan iedereen de Wisenten bewonderen. De twee wandelroutes in het gebied hebben een update gehad en zijn nu voorzien van symbolen. Er is een torenroute en een kijkschermroute, beide zijn voorzien van nieuwe en duidelijke bewegwijzering.

In het vroege voorjaar van 2019 zijn de eerste Wisenten naar de Slikken van de Heen gekomen. De dieren moesten eerst aan het gebied wennen en liepen daarom in een zogenaamd wengebied. Dat bleek allemaal goed te verlopen en er waren zelfs al kalfjes geboren. Het was tijd om ze kennis te laten maken met het hele gebied. In het najaar van 2020 werden de hekken rondom het wengebied weggehaald en kon de kudde, nu aangegroeid tot 14 dieren, de gehele Slikken gaan verkennen. Aan de hand van twee GPS-zenders waren de dieren goed te volgen. Verder werden de dieren nauwlettend in de gaten gehouden door onze medewerkers en medewerkers van FREE nature. Al snel bleek dat ze het hele terrein gebruikten en de kreken niet uit de weg gingen. Nu ze het gebied volledig hebben verkend en weten waar de voedselrijke plekken zijn, is het tijd om het gebied weer open te stellen voor publiek.

Gedragsregels
We vragen de bezoekers goed te letten op de gedragsregels omtrent de Wisenten en andere grazers. Houdt altijd minstens 50 meter afstand tot de dieren, ook als ze zelf jouw kant op komen. Mocht je een kudde tegen komen op de paden loop er dan met en grote boog omheen of draai om, doorkruis de kuddes niet. En niet geheel onbelangrijk; het is in deze tijd van het jaar erg nat en soms modderig in het gebied. Houd daarbij rekening met je schoeisel (wandelschoenen of laarzen).

Meer uit Tholen

Weemoed bij de pieten tijdens het vertrek uit Sint-Annaland [FOTOALBUM]

SINT-ANNALAND - Een klein traantje bij sommige kinderen en weemoed bij de pieten zaterdagavond tijdens het vertrek uit Sint-Annaland. Na drie weken op zijn logeeradres streekmuseum De Meestoof, was het toch echt tijd om met de stoomboot weer koers te zetten richting Spanje.

2 uur geleden
Lia ziet drukte bij snerttocht: ‘Slecht weer bestaat niet, alleen slechte kleding’

SINT-MAARTENSDIJK - "Wandelen zit weer in de lift. Na enkele jaren van afname zien we gelukkig steeds meer animo voor de wandelsport. Niet enkel individueel maar ook in clubverband", zo vertelt Lia van Akkeren. Ondanks de regen stonden zaterdag bijna tweehonderd wandelaars aan het vertrek voor de 14e Snerttocht van wandelsportvereniging Oosterscheldestappers. Deelnemers konden kiezen uit vier afstanden, maar één afstand sprong erbovenuit: de 15 kilometer.

6 uur geleden
Auto botst frontaal op boom bij Poortvliet, bestuurder naar ziekenhuis

POORTVLIET - Op de Polderdijk bij Poortvliet is zondagavond een automobilist frontaal tegen een boom gereden. Hulpdiensten troffen een beschadigde auto aan die tegen een knotwilg tot stilstand was gekomen. De bestuurder is naar het ziekenhuis gebracht.

10 uur geleden
GGD start campagne tegen schimmels in huis

BRABANT - Met de nieuwe campagne 'Schimmels? Niet in mijn huis!' gaat de GGD de strijd aan met vochtproblemen in Nederlandse woningen. Dat blijkt hard nodig: naar schatting kampt één op de vijf huishoudens met schimmelvorming. In huurwoningen ligt dat aantal met één op de drie zelfs nog aanzienlijk hoger.

1 dag geleden
Aan de keukentafel met Arjan Oerlemans: ‘Chauffeur zijn is nog steeds een mooi beroep’ [AAN DE KEUKENTAFEL]

HOOGERHEIDE/THOLEN - Ondernemers zijn vaak dag en nacht bezig met hun onderneming. Maar wat drijft hen? Wat is hun motivatie? En waar liggen zij 's nachts van wakker? In 'Aan de keukentafel met...' gaan we met hen in gesprek en gaan we op zoek naar het bijzondere verhaal dat zij te vertellen hebben. Deze week: Arjan Oerlemans, Fa. Oerlemans en Zn. in Hoogerheide.

1 dag geleden
Thoolse lezersfoto van de week: ‘Het gemeentehuis van Tholen’

THOLEN - Elke week prijkt er op de ontspanningspagina van de wekelijkse Thoolse Bode een lezersfoto. Dit keer was het een foto van Karin van den Houten die de spotlight mocht vangen.

1 dag geleden
Zo’n 150 muzikanten bij het finaleconcert ‘Er gaat niets boven Sint-Annaland’

SINT-ANNALAND - Wat eerst bedoeld was als één van de vele activiteiten binnen het jubileumprogramma rond 550 jaar Sint-Annaland, groeit nu uit tot de muzikale apotheose van het feestjaar. Op zaterdag 13 december verzorgen Accelerando, Kir Royal en het Schorrekoor twee grootse finaleconcerten in sportcomplex De Wellevaete. "Dit wil je niet missen."

2 dagen geleden