
Slechtvalk kruipt uit ei in Lange Jan
MIDDELBURG - Het eerste ei van het paar slechtvalken, dat een nest heeft gemaakt in de Lange Jan in Middelburg, is uitgekomen.
'Het jong is ongeveer twaalf dagen oud', laat de gemeente Middelburg woensdag weten. Volgende week voorzien vrijwilligers van de Werkgroep Roofvogels Zeeland de vogel van een kleurring. Hiermee kan de jonge slechtvalk gevolgd worden als hij het nest verlaat.
In het nest in de toren lagen oorspronkelijk nog drie eieren. 'Eén zal er niet meer uitkomen en twee andere eieren zijn verdwenen.'
Vlaggen
Om de broedende slechtvalken niet te storen, vlagt de gemeente Middelburg momenteel niet vanaf de Lange Jan. De afgelopen jaren hebben slechtvalken vaker nesten gehad in de Lange Jan, maar voordat de eieren uitkwamen, verlieten zij steeds het nest. Vorig jaar was het leven in het nest ook via een camera te volgen. 'Die camera leerde dat het ophangen en weghalen van vlaggen de vogels dusdanig stoorde dat de ouders soms urenlang het nest verlieten. De eieren kwamen vervolgens nooit uit.'
Maatregel
Hoewel de slechtvalk, met ongeveer tweehonderd broedparen in heel Nederland, volgens de gemeente niet meer zeldzaam is, komt een broedend stel binnen stadsgrenzen nog altijd weinig voor. Na dit broedseizoen wordt bekeken of de maatregel met het tijdelijk stoppen met vlaggen effectief was en hoe de gemeente daarmee dan de komende jaren moet omgaan.
Meer uit Middelburg
MIDDELBURG - Zondag (4 mei) om 21.00 uur presenteert Theater Na de Dam ruim 140 voorstellingen over de Tweede Wereldoorlog in heel Nederland. Een belangrijk onderdeel van deze landelijke traditie zijn de jongerenprojecten. In Zeeland werkt Jeugdtheaterschool Zeeland voor de negende keer mee en brengt dit jaar de voorstelling 'Flink zijn' bij het oude stadhuis op de Markt in Middelburg.
11 uur geledenScholieren in het voortgezet onderwijs (vmbo, havo, vwo, vso of vavo) hebben vanaf het kwartaal na hun 18e verjaardag recht op geld van de Dienst Uitvoering Onderwijs (DUO); de tegemoetkoming scholieren. 'Veel scholieren en hun ouders zijn hier niet van op de hoogte', meldt DUO woensdag in een persbericht.
16 uur geledenMIDDELBURG - Op zondag 4 mei verandert historisch Middelburg weer in een bruisend podium voor kunst en creativiteit tijdens de maandelijkse Kunst- en Cultuurroute Middelburg. Van 13.00 tot 17.00 uur openen tientallen kunstenaars, galerieën en creatieve werkplaatsen hun deuren voor het publiek - gratis toegankelijk én altijd verrassend.
1 dag geledenMIDDELBURG - Oud-Katholiek Zeeland vormt een kleine, levendige Oud-Katholieke gemeenschap, die bij elkaar komt in de Sint Augustinuskerk in Middelburg. De leden en gastleden komen vanuit de hele provincie en zelfs daarbuiten.
1 dag geledenDOMBURG - In het wandelpark Land van Vliedduin in Domburg wordt op 28 mei de nieuwe beeldengroep onthuld van de bekende Schotse kunstenaar Charles Avery. Zijn werk 'Henge #2' is geïnspireerd op ronde en ovale bouwwerken uit de steentijd, zoals die in Stonehenge in Engeland.
1 dag geledenMIDDELBURG/VLISSINGEN - Vanaf donderdag (1 mei) rijdt de ZBBUZZ van de bibliotheek volgens een nieuw schema, met langere stops per dorp. Vanaf juni zijn er extra stops bij Orionis in Vlissingen en bij de Voedselbank Walcheren in Middelburg. De ZBBUZZ is een rijdend informatiepunt en bedoeld voor mensen die moeite hebben met het vinden van overheidsinformatie. 'Je kunt er ook terecht voor taalhulp en ondersteuning voor je laptop, smartphone of tablet', legt de bibliotheek uit in een persbericht. 'De hulp is gratis en iedereen is welkom.'
1 dag geledenMIDDELBURG - De 13-jarige Job fietst deze dagen langs alle provinciehoofdsteden om geld in te zamelen voor het goede doel. Zo bezocht hij woensdag 23 april Middelburg en het Leger des Heils in deze stad. Bij aankomst werd hij ontvangen met een groot applaus door de vrijwilligers van het Leger des Heils.Job doet dit om geld in te zamelen voor kinderen en gezinnen in de Filipijnen die te maken hebben met onrecht en armoede. En dat sprak Gert Kraaijveld van het Leger des Heils op Walcheren zo aan dat zij een overnachtingsplaats voor hem regelden en tijdens de zondagmorgen samenkomst een extra collecte voor Job hielden. Een cheque met daarop de opbrengst van deze collecte werd Job voor de deur van het gebouw overhandigd en daar was hij zichtbaar blij mee.
2 dagen geleden