Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Slachtoffers Weinstein maken bezwaar tegen miljoenenschikking

Slachtoffers Weinstein maken bezwaar tegen miljoenenschikking

NEW YORK (ANP/RTR) - Zes vrouwen die zeggen te zijn misbruikt door Harvey Weinstein, hebben bij een rechtbank in New York bezwaar gemaakt tegen een miljoenenschikking. Die moet slachtoffers van de gevallen filmproducent het recht geven duizenden dollars aan compensatie te claimen.

De deal is bedoeld om rechtszaken af te kopen, maar volgens de advocaten van de zes komen veel slachtoffers er bekaaid vanaf. Ze schrijven in een bezwaarschrift dat weliswaar wordt gesproken over compensatie tot 750.000 dollar per persoon, maar dat is volgens hen onderdeel van een "wrede grap". In de praktijk krijgen de meeste vrouwen waarschijnlijk hooguit 10.000 tot 20.000 dollar, schrijven ze.

De "voornaamste winnaars" zijn volgens de advocaten de 68-jarige Weinstein, zijn broer Robert en andere "extreem rijke" topfiguren van hun voormalige bedrijf The Weinstein Company. Die zouden zo worden gevrijwaard van juridische aansprakelijkheid en hoeven zelf niet mee te betalen, aldus de juristen. Ze roepen de rechtbank op de deal af te wijzen.

De advocaten hebben eerder ook al geklaagd dat de schikking Weinstein niet dwingt om verantwoordelijkheid te nemen voor zijn daden. Tientallen vrouwen hebben de voormalige filmproducent beschuldigd van seksueel wangedrag. Hij is door een rechtbank in New York al veroordeeld tot een gevangenisstraf van 23 jaar voor seksueel misbruik en verkrachting en wordt ook nog vervolgd in Los Angeles.

Meer uit Buitenland

Iran wijst onderhandelingen met VS van de hand

TEHERAN (ANP) - Iran zal niet onderhandelen met de Verenigde Staten. Dat zei de Iraanse hoogste veiligheidsfunctionaris Ali Larijani maandag op X.

20 minuten geleden
Milei wil alliantie met VS verankeren als nationaal beleid

BUENOS AIRES (ANP/AFP) - De Argentijnse president Javier Milei wil de "strategische alliantie" met de Verenigde Staten onder bondgenoot Donald Trump in "nationaal beleid" verankeren. Dat zei hij zondag in zijn jaarlijkse rede voor het parlement.

31 minuten geleden
Trump: drie kandidaten op het oog voor nieuw leiderschap Iran

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt drie kandidaten op het oog te hebben voor het leiderschap van Iran na de dood van de opperste leider ayatollah Ali Khamenei. Wie dat zijn, wil hij nog niet zeggen. "Laten we eerst de klus afmaken", zei hij zondag in een telefonisch interview met The New York Times, zo'n 36 uur na het begin van het Amerikaans-Israëlische offensief tegen Iran.

34 minuten geleden
Britse basis op Cyprus getroffen door droneaanval

LONDEN (ANP/RTR) - De Britse luchtmachtbasis RAF Akrotiri op Cyprus is in de nacht van zondag op maandag getroffen door een droneaanval, heeft het Britse ministerie van Defensie laten weten. Een Cypriotische regeringswoordvoerder heeft via X laten weten dat de schade beperkt is gebleven.

36 minuten geleden
Israël valt doelwitten van Hezbollah over heel Libanon aan

JERUZALEM (ANP/RTR/AFP) - Het Israëlische leger is begonnen met aanvallen op doelen van Hezbollah in heel Libanon. In de zuidelijke voorsteden van de Libanese hoofdstad Beiroet, een bolwerk van de militie, waren explosies te horen.

40 minuten geleden
Frankrijk, Duitsland en VK bereid tot defensieve actie tegen Iran

BERLIJN/LONDEN/PARIJS (ANP/AFP) - De leiders van Duitsland, Frankrijk en Groot-Brittannië hebben verklaard bereid te zijn "noodzakelijke en proportionele defensieve acties" te ondernemen als reactie op Iraanse vergeldingsaanvallen, met als doel de militaire capaciteiten van Teheran "bij de bron te vernietigen". Dat schrijven de landen, ook bekend als E3, in een gezamenlijke verklaring.

7 uur geleden
Starmer: VS mogen Britse bases gebruiken tegen raketten Iran

LONDEN (ANP/RTR) - De Britse premier Keir Starmer heeft een verzoek van de Verenigde Staten geaccepteerd om Britse bases te gebruiken voor defensieve aanvallen op Iraanse raketten in opslagdepots of lanceerinstallaties.

7 uur geleden