Slachtoffers spreken in rechtbank over misbruik in dansschool
GRONINGEN (ANP) - Op de tweede dag van het strafproces tegen de 38-jarige dansschoolhouder uit Groningen die wordt verdacht van zedenmisdrijven, komen de slachtoffers aan het woord. Na de ongeveer twaalf slachtofferverklaringen houdt de officier van justitie het requisitoir met daarin de strafeis.
A. staat terecht voor verkrachting of aanranding van dertien personen sinds 2015. De zedendelicten zouden onder meer hebben plaatsgevonden tijdens privé-stretchoefeningen, waarbij A. de slachtoffers assisteerde bij een split of spagaat. Ook zou A. zedendelicten hebben gepleegd met medewerkers van Groningen Dance Center, de school die A. meer dan vijftien jaar runde.
Slachtoffers hadden de indruk dat ze dankzij A. konden doorbreken als danser, bijvoorbeeld bij een demoteam of in Amerika, bleek maandag op de eerste zittingsdag. In de rechtbank ontkende A. aanvankelijk seksuele handelingen te hebben verricht met leerlingen en docenten. Volgens hem was sprake van een heksenjacht nadat zijn gedrag in 2017 ter discussie was komen te staan. Zo zou hij bij massages te ver gaan en oneerbare voorstellen hebben gedaan. Volgens A. werden zaken verkeerd geïnterpreteerd en verdraaid.
Gedurende de rechtszaak gaf A. toe dat hij in 2020 seks had met een van zijn leerlingen. Het meisje was destijds 17 jaar oud. A. vertelde de rechter dat hij het meisje tijdens een intiem gesprek na een les eenmaal had gevraagd hem oraal te bevredigen. Het meisje heeft verklaard dat het vaker is gebeurd.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - De Stichting Reclame Code (SRC) ontving in 2025 de meeste klachten over een reclamespotje van pretpark Walibi voor hun jaarlijkse Fright Nights. Over het spotje kwamen 889 klachten binnen. In totaal kreeg de stichting vorig jaar 6611 klachten.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Jan B., de verdachte in een zedenzaak met zeker vier kinderen, wordt opgenomen in het Pieter Baan Centrum. Dat bleek dinsdag in de rechtbank in Amsterdam.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het zou de Nederlandse rechtspraktijk ten goede komen als er een heldere juridische definitie van femicide komt. Dat stelt het Wetenschappelijk Onderzoek- en Datacentrum (WODC), op basis van een onderzoek dat Maastricht University voor hen deed. Hierdoor zouden femicidezaken consistenter berecht worden en signalen van gendergerelateerd geweld sneller herkend worden.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De haven van Rotterdam moet fossiele activiteiten zo snel mogelijk afbouwen en klimaatneutraal zijn in 2050. Die eisen heeft de juridische non-profitorganisatie Advocates for the Future (AftF) neergelegd bij het Havenbedrijf Rotterdam. Het is de eerste officiële stap in een klimaatzaak rond de grootste haven van Europa.
5 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Het terughalen van zes passagiers van de m/v Hondius naar Australië na aankomst in Eindhoven dinsdagochtend vroeg is "moeilijk, gezien de afstand tussen Nederland en Australië", zegt de Australische minister van Volksgezondheid Mark Butler. In een interview met het Australische ABC News zei Butler dat het zestal "maximaal 48 uur in Nederland mag zijn".
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Amerikaanse bedrijf achter onderwijsplatform Canvas heeft een akkoord gesloten met de hackers die de software vorige week wisten binnen te dringen. Dat houdt in dat de gestolen data aan het bedrijf Instructure is teruggegeven en alle data die de hackers wisten te ontfutselen door hen vernietigd is. Het bedrijf meldt niet of en zo ja hoeveel losgeld met het akkoord gemoeid was.
8 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Twee vliegtuigen met opvarenden van het Nederlandse cruiseschip Hondius zijn rond 00.30 uur in de nacht van maandag op dinsdag geland op het vliegveld van Eindhoven. Dat ziet een ANP-verslaggever. De vliegtuigen waren rond 20.45 uur Nederlandse tijd vertrokken vanaf Tenerife.
10 uur geleden