Slachtoffers spreken in rechtbank over misbruik in dansschool
GRONINGEN (ANP) - Op de tweede dag van het strafproces tegen de 38-jarige dansschoolhouder uit Groningen die wordt verdacht van zedenmisdrijven, komen de slachtoffers aan het woord. Na de ongeveer twaalf slachtofferverklaringen houdt de officier van justitie het requisitoir met daarin de strafeis.
A. staat terecht voor verkrachting of aanranding van dertien personen sinds 2015. De zedendelicten zouden onder meer hebben plaatsgevonden tijdens privé-stretchoefeningen, waarbij A. de slachtoffers assisteerde bij een split of spagaat. Ook zou A. zedendelicten hebben gepleegd met medewerkers van Groningen Dance Center, de school die A. meer dan vijftien jaar runde.
Slachtoffers hadden de indruk dat ze dankzij A. konden doorbreken als danser, bijvoorbeeld bij een demoteam of in Amerika, bleek maandag op de eerste zittingsdag. In de rechtbank ontkende A. aanvankelijk seksuele handelingen te hebben verricht met leerlingen en docenten. Volgens hem was sprake van een heksenjacht nadat zijn gedrag in 2017 ter discussie was komen te staan. Zo zou hij bij massages te ver gaan en oneerbare voorstellen hebben gedaan. Volgens A. werden zaken verkeerd geïnterpreteerd en verdraaid.
Gedurende de rechtszaak gaf A. toe dat hij in 2020 seks had met een van zijn leerlingen. Het meisje was destijds 17 jaar oud. A. vertelde de rechter dat hij het meisje tijdens een intiem gesprek na een les eenmaal had gevraagd hem oraal te bevredigen. Het meisje heeft verklaard dat het vaker is gebeurd.
Meer uit Binnenland
HAAKSBERGEN (ANP) - Een meerderheid van de Haaksbergse gemeenteraad heeft er vertrouwen in dat het asielreferendum in de Twentse gemeente rechtmatig is verlopen en stemt in met een lijst criteria die gaat gelden bij de locatiekeuze voor asielopvang.
4 uur geledenROERMOND (ANP) - In Roermond is afgelopen vrijdag een gedetineerde ontsnapt aan zijn begeleiders na een ziekenhuisbezoek. Dat bevestigt een woordvoerder van de Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI) na berichtgeving door het AD. De man is nog voortvluchtig.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet kan nog niet zeggen wanneer het maatregelen treft om de economische gevolgen van de oorlog in Iran, vooral op het gebied van energie, te verlichten. Dat zei minister Heleen Herbert (Economische Zaken, CDA) aan het begin van de beantwoording van het kabinet tijdens een debat daarover.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Partijen van coalitie en oppositie vallen Kamerlid Ralf Dekker (Forum voor Democratie) aan op zijn houding naar Rusland en Iran. De uiterst rechtse partij stelde in een debat over hoge energieprijzen dat Nederland weer moet beginnen met gas afnemen van Rusland, ondanks de oorlog in Oekraïne.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Sjoerd Sjoerdsma (Buitenlandse Handel en Ontwikkelingssamenwerking, D66) gaat binnenkort op handelsmissie naar China. Dat laat hij weten na een gesprek met de Chinese minister Wang Wentao van Handel. Sjoerdsma staat in China op een sanctielijst, waardoor het onduidelijk was of hij welkom was in het land.
6 uur geledenUTRECHT (ANP) - Huisartsenvereniging LHV is kritisch over een nieuwe website voor abortuszorg, thuisabortus.nl. Via de site kunnen mensen die kort zwanger zijn, maar dat niet willen, een recept krijgen voor de abortuspil. De Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) benadrukt dat het online verstrekken van medicatie in principe toegestaan is. Wel onderzoekt de inspectie of de site zich aan de wet- en regelgeving houdt.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Dilan Yeşilgöz (Defensie, VVD) heeft de nabestaanden van een Nederlands bombardement op de Noord-Iraakse stad Mosul in 2016 excuses aangeboden. "Daarnaast heb ik, gelet op de uitzonderlijke omstandigheden van dit specifieke geval, besloten de nabestaanden een vrijwillige financiële tegemoetkoming aan te bieden", schrijft ze aan de Tweede Kamer.
8 uur geleden