
Skiër Pinturault nieuwe leider algemene wereldbeker
HINTERSTODER (ANP) - De Franse skiër Alexis Pinturault heeft met zijn zege op de reuzenslalom in het Oostenrijkse Hinterstoder de leiding genomen in de algemene wereldbeker. Hij staat op 1148 punten. De Noor Aleksander Aamodt Kilde is de nummer twee met 1122 punten en zijn landgenoot Henrik Kristoffersen is derde met 1041 punten.
Het trio strijdt in de slotfase van het skiseizoen om de erfenis van de gestopte Marcel Hirscher, de Oostenrijker die de afgelopen acht jaar de algemene wereldbeker won. In dat klassement tellen alle disciplines mee: afdaling, super-G, slalom, reuzenslalom en combinatie. Het seizoen eindigt half maart in het Italiaanse Cortina d'Ampezzo.
Pinturault gleed maandag als snelste naar beneden van de piste in Hinterstoden. Hij klokte over twee manches 2.41,96. De Kroaat Filip Zubcic werd tweede op 0,45 seconden. Kristoffersen eindigde als derde op 0,72.
Meer uit Sport
PAL (ANP) - Wielrenner Jay Vine heeft de zesde etappe van de Ronde van Spanje gewonnen. De Australiër van UAE Team Emirates loste op de voorlaatste klim zijn negen medevluchters en kwam solo over de finish in Pal.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Hellen Obiri doet op 21 september mee aan de 39e editie van de Dam tot Damloop. De Keniaanse won de marathons van Boston en New York. Ze werd tweemaal wereldkampioene op de 5000 meter en pakte ook twee keer zilver op die afstand op de Olympische Spelen.
3 uur geledenNEW YORK (ANP/DPA) - De Russische tennisser Daniil Medvedev heeft een forse boete overgehouden aan zijn kortstondige deelname aan de US Open. De Russische nummer 13 van de wereldranglijst werd in de eerste ronde uitgeschakeld door de Fransman Benjamin Bonzi en kreeg voor zijn woede-uitbarstingen een boete van 42.500 dollar (ongeveer 36.500 euro).
7 uur geledenNEW YORK (ANP) - Tennissers Aryna Sabalenka en Carlos Alcaraz hebben de derde ronde bereikt van de US Open. De als eerste geplaatste Sabalenka versloeg in twee sets Polina Koedermetova uit Rusland: 7-6 (4) 6-2. Alcaraz, de nummer twee van de plaatsingslijst bij de mannen, liet in drie sets Mattia Bellucci uit Italië kansloos: 6-1 6-0 6-3.
9 uur geledenNEW YORK (ANP) - Suzan Lamens komt donderdag op de US Open in actie in het Arthur Ashe Stadium, het grootste tennisstadion ter wereld. De Nederlandse en de Poolse Iga Swiatek zijn ingedeeld in de eerste partij van de dag, die om 17.30 uur Nederlandse tijd begint.
22 uur geledenNEW YORK (ANP) - Novak Djokovic staat op de US Open in de derde ronde. De 38-jarige Serviër verloor de eerste set in een tiebreak van de Amerikaan Zachary Svajda, maar trok de partij daarna alsnog naar zich toe: 6-7 (5) 6-3 6-3 6-1. In de eerste ronde had Djokovic ook afgerekend met een Amerikaan, Learner Tien.
22 uur geledenZÜRICH (ANP) - Kogelstootster Jessica Schilder heeft de finale van de Diamond League in Zürich gewonnen. De 26-jarige Volendamse noteerde 20,26 meter als beste afstand en eindigde daarmee als tweede achter Sarah Mitton. De Canadese, die tot 20,67 meter kwam, bleek bij haar winnende stoot buiten de ring te zijn gekomen voordat de kogel de grond raakte. Dat is niet toegestaan.
23 uur geleden