Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Sjors Sportief en Sjors Creatief weer van start

Sjors Sportief en Sjors Creatief weer van start

THOLEN - Sjors Sportief en Sjors Creatief zijn al jaren een regelrechte hit onder de basisschooljeugd. Dankzij het Sjors-boekje maakten al meer dan 3500 basisschoolkinderen kennis met diverse sportieve en culturele activiteiten binnen de gemeente Tholen. Om die reden heeft de gemeente besloten om Sjors Creatief en Sjors Sportief ook dit schooljaar te laten draaien. De boekjes waar alle activiteiten in staan, zijn inmiddels uitgereikt. Door middel van het project kunnen basisschoolleerlingen zich oriënteren op het gebied van sport en cultuur in de gemeente Tholen.

Sjors Sportief en Sjors Creatief is een landelijk format van Sportstimulering Nederland. Mascotte Sjors stimuleert kinderen om deel te nemen aan een van de activiteiten. Sjors Sportief en Sjors Creatief wordt inmiddels in bijna honderd gemeenten ingezet. Kinderen krijgen hierbij een boekje met een enorm breed aanbod van allerlei sportieve en culturele activiteiten. Sommige activiteiten kunnen de kinderen gratis uitproberen, voor anderen wordt een kleine bijdrage gevraagd. Groot voordeel hierbij is dat kinderen niet eerst lid hoeven te worden om iets uit te kunnen proberen. Zo kan je kind verschillende sporten of hobby's uitproberen en later een keuze maken.

Tevredenheid

De gemeente Tholen doet ook dit jaar weer mee. Gemiddeld doen jaarlijks 600 basisschoolleerlingen mee. Dit tot grote tevredenheid van de gemeente en betrokken verenigingen. Alle kinderen uit het basisonderwijs in de gemeente Tholen hebben recent het Sjors Sportief/Creatief boekje ontvangen. De leerlingen uit groep 1 t/m 8 kunnen zich inschrijven vanaf 4 september. Dit gebeurt via sjorssportief.nl.

Keuze

"Kinderen kunnen kennismaken met meer dan 50 activiteiten zoals atletiek, badminton, dansen, lasergamen, paardrijden, turnen, scouting en tennis. Ook aan de creatievelingen is gedacht, denk hierbij aan muziek maken, tekenen en schilderen, taartjes maken en knutselen. Kortom keus genoeg! Kinderen mogen zich voor zoveel activiteiten inschrijven als zij zelf willen. Inschrijven kan het hele schooljaar door", zo vertelt de gemeente Tholen enthousiast. "Kinderen verbinden aan sport en cultuur is een van de speerpunten van het gemeentelijk sport- en cultuurbeleid. Sjors Sportief & Sjors Creatief zijn instrumenten die we hiervoor inzetten." 

Meer uit Tholen

Tholen trekt de wandelschoenen aan: Avond4Daagse gaat voor 31e keer van start

THOLEN - Tholen maakt zich op voor een nieuwe editie van de Avond4Daagse. Van maandag 7 tot en met donderdag 10 september kunnen wandelaars vier avonden lang op pad door Tholen Stad. Het is alweer de 31e keer dat Stichting Tholen Sterk het evenement organiseert.

11 uur geleden
Na zeven jaar plannen gaat bouw nieuw Bravis beginnen: dit staat er te gebeuren

ROOSENDAAL - Na jaren van plannen komt de bouw van het nieuwe Bravis ziekenhuis op De Bulkenaar steeds dichterbij. In oktober wordt begonnen met de inrichting van de bouwplaats. Wie alvast wil zien hoe het ziekenhuis en het omliggende landschapspark eruit komen te zien, kan zaterdag 26 september terecht op een informatiemarkt in Roosendaal.

14 uur geleden
A4 tussen België en Bergen op Zoom heel weekend dicht: zo moet je omrijden

BERGEN OP ZOOM - Wie in het weekend van 11 tot en met 14 september over de A4 tussen België en Bergen op Zoom moet, doet er goed aan vooraf de route te checken. Door werkzaamheden gaat de snelweg een heel weekend dicht richting Bergen op Zoom en zijn ook andere verbindingen afgesloten.

1 dag geleden
Ontdek gezond bewegen, sport en spel op het Leefstijlevent in Sint-Annaland

SINT-ANNALAND - Basisschoolkinderen van 4 tot en met 12 jaar kunnen op donderdag 17 september van 18.00 tot 20.00 uur gratis meedoen met het Leefstijlevent op het parkeerterrein van de tennisclub, Stoofweg 3, in Sint-Annaland. Tijdens deze gezellige en actieve avond staan samen spelen, bewegen en kennismaken met lokale organisaties en verenigingen centraal. Graag vooraf aanmelden via jijoptholen.nl.

1 dag geleden
Thoolse zwemmer Van Bentum negende op Europees kampioenschap

SINT-MAARTENSDIJK - Zes zwemmers van zwemvereniging Hieronymus uit Roosendaal, onder wie Sander van Bentum uit Sint-Maartensdijk, kwamen van 18 tot en met 24 augustus in actie tijdens het Europees kampioenschap Masters in het Slowaakse Šamorín. De ploeg keerde huiswaarts met maar liefst tien medailles en een flink aantal top-10-klasseringen.

2 dagen geleden
Historische gitaar krijgt nieuw thuis in Oude Stadhuis

THOLEN - Een bijzonder instrument klinkt zaterdag 5 september niet alleen tijdens het Stadhuisconcert in Tholen, maar krijgt daarna ook een nieuw thuis. Gitarist Dik de Koning schenkt een historische gitaar uit de eerste helft van de negentiende eeuw aan de Stichting Anthonie Keldermans Concerten.

2 dagen geleden
Gratis aardappelen rooien kan ook dit jaar weer in Sint-Annaland

SINT-ANNALAND - Het is weer bijna tijd voor de Nationale Aardappelrooidag. Door heel het land steken mensen hun handen uit de mouwen en gaan het land op om aardappels uit de grond te trekken. Op zaterdag 5 september kunnen bezoekers hiervoor ook terecht in de gemeente Tholen.

2 dagen geleden