Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Sjors Sportief en Sjors Creatief weer van start

Sjors Sportief en Sjors Creatief weer van start

THOLEN - Sjors Sportief en Sjors Creatief zijn al jaren een regelrechte hit onder de basisschooljeugd. Dankzij het Sjors-boekje maakten al meer dan 3500 basisschoolkinderen kennis met diverse sportieve en culturele activiteiten binnen de gemeente Tholen. Om die reden heeft de gemeente besloten om Sjors Creatief en Sjors Sportief ook dit schooljaar te laten draaien. De boekjes waar alle activiteiten in staan, zijn inmiddels uitgereikt. Door middel van het project kunnen basisschoolleerlingen zich oriënteren op het gebied van sport en cultuur in de gemeente Tholen.

Sjors Sportief en Sjors Creatief is een landelijk format van Sportstimulering Nederland. Mascotte Sjors stimuleert kinderen om deel te nemen aan een van de activiteiten. Sjors Sportief en Sjors Creatief wordt inmiddels in bijna honderd gemeenten ingezet. Kinderen krijgen hierbij een boekje met een enorm breed aanbod van allerlei sportieve en culturele activiteiten. Sommige activiteiten kunnen de kinderen gratis uitproberen, voor anderen wordt een kleine bijdrage gevraagd. Groot voordeel hierbij is dat kinderen niet eerst lid hoeven te worden om iets uit te kunnen proberen. Zo kan je kind verschillende sporten of hobby's uitproberen en later een keuze maken.

Tevredenheid

De gemeente Tholen doet ook dit jaar weer mee. Gemiddeld doen jaarlijks 600 basisschoolleerlingen mee. Dit tot grote tevredenheid van de gemeente en betrokken verenigingen. Alle kinderen uit het basisonderwijs in de gemeente Tholen hebben recent het Sjors Sportief/Creatief boekje ontvangen. De leerlingen uit groep 1 t/m 8 kunnen zich inschrijven vanaf 4 september. Dit gebeurt via sjorssportief.nl.

Keuze

"Kinderen kunnen kennismaken met meer dan 50 activiteiten zoals atletiek, badminton, dansen, lasergamen, paardrijden, turnen, scouting en tennis. Ook aan de creatievelingen is gedacht, denk hierbij aan muziek maken, tekenen en schilderen, taartjes maken en knutselen. Kortom keus genoeg! Kinderen mogen zich voor zoveel activiteiten inschrijven als zij zelf willen. Inschrijven kan het hele schooljaar door", zo vertelt de gemeente Tholen enthousiast. "Kinderen verbinden aan sport en cultuur is een van de speerpunten van het gemeentelijk sport- en cultuurbeleid. Sjors Sportief & Sjors Creatief zijn instrumenten die we hiervoor inzetten." 

Meer uit Tholen

Thools Bierfestival maakt zich op voor nieuwe editie met regionale brouwers

THOLEN - Het Thools Bierfestival brengt dit weekend weer regionale brouwerijen samen voor een nieuwe editie. In de tuin van de Gasthuiskapel laten vijf brouwers bezoekers kennismaken met zo'n vijftig verschillende speciaalbieren.

2 uur geleden
ProRail werkt aan Zeeuwse Lijn: geen treinen tussen Bergen op Zoom en Goes

WEST-BRABANT/ZEELAND - ProRail voert van vrijdag 2 oktober tot maandag 5 oktober werkzaamheden uit aan de Zeeuwse Lijn. Op verschillende locaties in Zeeland wordt aan het spoor gewerkt. Daardoor rijden er tijdelijk geen treinen tussen Bergen op Zoom en Goes.

6 uur geleden
Nieuw Bravis trekt honderden bezoekers, maar vertrek uit Bergen op Zoom blijft gevoelig

WEST-BRABANT/THOLEN - Hoe bereikbaar wordt het nieuwe Bravis ziekenhuis en waar kunnen bezoekers straks parkeren? Dat waren zaterdag veelgestelde vragen tijdens een informatiemarkt over de nieuwbouw. Volgens Bravis kwamen enkele honderden belangstellenden naar de polikliniek in Roosendaal. In Bergen op Zoom en omstreken klinkt intussen ook teleurstelling over het verdwijnen van het ziekenhuis uit de stad.

9 uur geleden
Sint-Maartensdijk zingt opnieuw voor het goede doel in de Maartenskerk

SINT-MAARTENSDIJK - In de Maartenskerk in Sint-Maartensdijk wordt vrijdag 2 oktober voor de derde keer een samenzangavond gehouden. Tijdens de avond wordt geld ingezameld voor een goed doel.

1 dag geleden
Vier woningen in Oud-Vossemeer worden klaargemaakt voor Oekraïense vluchtelingen

OUD-VOSSEMEER - De vier woningen die momenteel leegstaan in de Prins Willem Alexanderstraat in Oud-Vossemeer worden door de gemeente gehuurd en klaargemaakt voor de opvang van Oekraïense vluchtelingen. Dat blijkt uit de beantwoording van schriftelijke vragen van Liesje Heuseveldt-van der Zande (FvD) over de leegstand en de leefbaarheid in de straat.

1 dag geleden
80-jarige man raakt bekneld nadat auto tegen boom botst en over de kop slaat

THOLEN - Een 80-jarige man uit Tholen is maandagmiddag gewond geraakt nadat zijn auto op de Postweg tegen een boom botste en over de kop sloeg. De bestuurder raakte bekneld en moest door de brandweer uit het zwaar beschadigde voertuig worden bevrijd.

1 dag geleden
Minder managers, meer woningen: Stadlander reorganiseert voor grote bouwopgave

BERGEN OP ZOOM/THOLEN - Minder managers, minder ondersteunende functies en een goedkopere manier van werken. Woningcorporatie Stadlander grijpt in de eigen organisatie in om de komende tien jaar 2.000 woningen te bouwen en 2.700 huizen te verduurzamen. De nieuwe formatie telt 155 voltijdsbanen. "We mogen de rekening niet alleen bij de huurder neerleggen", zegt bestuurder Paul Huijsdens.

2 dagen geleden