Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Sjors Sportief en Sjors Creatief weer van start

Sjors Sportief en Sjors Creatief weer van start

THOLEN - Sjors Sportief en Sjors Creatief zijn al jaren een regelrechte hit onder de basisschooljeugd. Dankzij het Sjors-boekje maakten al meer dan 3500 basisschoolkinderen kennis met diverse sportieve en culturele activiteiten binnen de gemeente Tholen. Om die reden heeft de gemeente besloten om Sjors Creatief en Sjors Sportief ook dit schooljaar te laten draaien. De boekjes waar alle activiteiten in staan, zijn inmiddels uitgereikt. Door middel van het project kunnen basisschoolleerlingen zich oriënteren op het gebied van sport en cultuur in de gemeente Tholen.

Sjors Sportief en Sjors Creatief is een landelijk format van Sportstimulering Nederland. Mascotte Sjors stimuleert kinderen om deel te nemen aan een van de activiteiten. Sjors Sportief en Sjors Creatief wordt inmiddels in bijna honderd gemeenten ingezet. Kinderen krijgen hierbij een boekje met een enorm breed aanbod van allerlei sportieve en culturele activiteiten. Sommige activiteiten kunnen de kinderen gratis uitproberen, voor anderen wordt een kleine bijdrage gevraagd. Groot voordeel hierbij is dat kinderen niet eerst lid hoeven te worden om iets uit te kunnen proberen. Zo kan je kind verschillende sporten of hobby's uitproberen en later een keuze maken.

Tevredenheid

De gemeente Tholen doet ook dit jaar weer mee. Gemiddeld doen jaarlijks 600 basisschoolleerlingen mee. Dit tot grote tevredenheid van de gemeente en betrokken verenigingen. Alle kinderen uit het basisonderwijs in de gemeente Tholen hebben recent het Sjors Sportief/Creatief boekje ontvangen. De leerlingen uit groep 1 t/m 8 kunnen zich inschrijven vanaf 4 september. Dit gebeurt via sjorssportief.nl.

Keuze

"Kinderen kunnen kennismaken met meer dan 50 activiteiten zoals atletiek, badminton, dansen, lasergamen, paardrijden, turnen, scouting en tennis. Ook aan de creatievelingen is gedacht, denk hierbij aan muziek maken, tekenen en schilderen, taartjes maken en knutselen. Kortom keus genoeg! Kinderen mogen zich voor zoveel activiteiten inschrijven als zij zelf willen. Inschrijven kan het hele schooljaar door", zo vertelt de gemeente Tholen enthousiast. "Kinderen verbinden aan sport en cultuur is een van de speerpunten van het gemeentelijk sport- en cultuurbeleid. Sjors Sportief & Sjors Creatief zijn instrumenten die we hiervoor inzetten." 

Meer uit Tholen

Hier sprint de winnaar straks over de streep: Finishplek ZLM Tour gemarkeerd

BERGEN OP ZOOM/THOLEN - De finish van de ZLM Tour komt steeds dichterbij. Om inwoners alvast warm te maken voor de internationale wielerwedstrijd zijn maandag twee wielerzuilen geplaatst aan de Gertrudisboulevard in Bergen op Zoom, de plek waar op vrijdag 4 september de derde etappe eindigt.

14 uur geleden
KNMI geeft code geel af: ‘Vanaf zaterdagochtend opnieuw Nationaal Hitteplan van kracht’

NOORD-BRABANT - Het KNMI heeft vanaf zaterdagochtend 08:00 uur voor het midden en zuiden van het land het Nationaal Hitteplan van het RIVM geactiveerd, dit valt samen met een code geel.Dit weekeinde wordt het in de zuidelijke helft van het land op veel plaatsen tropisch warm, in het noorden wordt het beduidend minder warm. "De aanhoudende hitte kan met name voor ouderen en mensen met een kwetsbare gezondheid gevaarlijk zijn", waarschuwt het KNMI.

16 uur geleden
Zomervakantie op Tholen begint tropisch: ‘Lokaal kan het 30 graden worden’

THOLEN - De zomervakantie begint voor scholieren in Regio Zuid met volop zon en tropische temperaturen. Vrijdag, wanneer de scholen de deuren sluiten, kan het kwik in het zuiden lokaal oplopen tot 30 graden. Ook de dagen daarna blijft het warm, al neemt later volgende week de kans op een regen- of onweersbui toe.

22 uur geleden
Auto raakt van de weg en belandt in sloot langs de Lorentzweg in Tholen

THOLEN - Een personenauto is donderdagochtend door een onbekende oorzaak in een sloot langs de Lorentzweg in Tholen beland. Niemand raakte gewond bij het ongeluk. Dat meldt HVZeeland.

1 dag geleden
Stavenisse maakt zich op voor Havendag vol muziek, kraampjes en gezelligheid

STAVENISSE - Stavenisse maakt zich op voor een dag vol muziek, activiteiten en ontmoeting. Op zaterdag 11 juli vindt de vierde editie van de Havendag plaats, een evenement dat in korte tijd is uitgegroeid tot een vaste zomerse traditie in het dorp. De Havendag wordt georganiseerd door Joke van der Pol, voormalig beheerster van dorpshuis De Stove, samen met Cor Grijs van 't Packhuys.

1 dag geleden
Ada Pérez en Tim Veldman vullen het oude stadhuis met Europese muziek

THOLEN - Ada Pérez en Tim Veldman zullen op zaterdag 11 juli om 15.30 uur de bezoekers laten dromen over Europa. In het oude stadhuis van Tholen spelen zij op flauto traverso en clavecimbel muziek van de Italiaan Locatelli, de Duitser Telemann, de Brit Purcell en de Fransman Hotteterre.

1 dag geleden
Overleden jongeman (19) in Scherpenisse was op weg naar huis van een feestje

HALSTEREN/SCHERPENISSE - De 19-jarige jongeman uit Halsteren die afgelopen weekend om het leven kwam bij een eenzijdig ongeval in Scherpenisse, was onderweg naar huis na een feestje in Sint-Maartensdijk. Dat bevestigt een woordvoerder van de politie.

2 dagen geleden