Sjors Sportief en Sjors Creatief weer van start
THOLEN - Sjors Sportief en Sjors Creatief zijn al jaren een regelrechte hit onder de basisschooljeugd. Dankzij het Sjors-boekje maakten al meer dan 3500 basisschoolkinderen kennis met diverse sportieve en culturele activiteiten binnen de gemeente Tholen. Om die reden heeft de gemeente besloten om Sjors Creatief en Sjors Sportief ook dit schooljaar te laten draaien. De boekjes waar alle activiteiten in staan, zijn inmiddels uitgereikt. Door middel van het project kunnen basisschoolleerlingen zich oriënteren op het gebied van sport en cultuur in de gemeente Tholen.
Sjors Sportief en Sjors Creatief is een landelijk format van Sportstimulering Nederland. Mascotte Sjors stimuleert kinderen om deel te nemen aan een van de activiteiten. Sjors Sportief en Sjors Creatief wordt inmiddels in bijna honderd gemeenten ingezet. Kinderen krijgen hierbij een boekje met een enorm breed aanbod van allerlei sportieve en culturele activiteiten. Sommige activiteiten kunnen de kinderen gratis uitproberen, voor anderen wordt een kleine bijdrage gevraagd. Groot voordeel hierbij is dat kinderen niet eerst lid hoeven te worden om iets uit te kunnen proberen. Zo kan je kind verschillende sporten of hobby's uitproberen en later een keuze maken.
Tevredenheid
De gemeente Tholen doet ook dit jaar weer mee. Gemiddeld doen jaarlijks 600 basisschoolleerlingen mee. Dit tot grote tevredenheid van de gemeente en betrokken verenigingen. Alle kinderen uit het basisonderwijs in de gemeente Tholen hebben recent het Sjors Sportief/Creatief boekje ontvangen. De leerlingen uit groep 1 t/m 8 kunnen zich inschrijven vanaf 4 september. Dit gebeurt via sjorssportief.nl.
Keuze
"Kinderen kunnen kennismaken met meer dan 50 activiteiten zoals atletiek, badminton, dansen, lasergamen, paardrijden, turnen, scouting en tennis. Ook aan de creatievelingen is gedacht, denk hierbij aan muziek maken, tekenen en schilderen, taartjes maken en knutselen. Kortom keus genoeg! Kinderen mogen zich voor zoveel activiteiten inschrijven als zij zelf willen. Inschrijven kan het hele schooljaar door", zo vertelt de gemeente Tholen enthousiast. "Kinderen verbinden aan sport en cultuur is een van de speerpunten van het gemeentelijk sport- en cultuurbeleid. Sjors Sportief & Sjors Creatief zijn instrumenten die we hiervoor inzetten."
Meer uit Tholen
THOLEN - Stichting Tholen Sterk organiseert zaterdag 31 oktober de jaarlijkse lampionnen- en lichtjesoptocht in Tholen. Naar verwachting lopen ruim duizend deelnemers mee. De route wijkt dit jaar af wegens wegwerkzaamheden.
4 uur geledenZEELAND - Het waterschap roept bewoners van woningen in het buitengebied zonder rioolaansluiting op hun septic tank te vervangen. Vanaf 2028 gelden strengere regels voor huishoudelijk afvalwater. Veel bewoners moeten daarom investeren in een betere zuiveringsinstallatie.
8 uur geledenSCHERPENISSE - De Kunstkamer in Scherpenisse opent op zaterdag 31 oktober de expositie 'What Is Left' van kunstenaar Addy van Kempen. Haar werk bestaat grotendeels uit afgedankte materialen.
12 uur geledenTHOLEN - Een automobilist heeft woensdagochtend een flinke ravage veroorzaakt op de Oesterdam bij Tholen. De bestuurder schampte een andere wagen en raakte daarna meerdere geparkeerde voertuigen. Hij is met letsel naar het ziekenhuis gebracht.
1 dag geledenSINT PHILIPSLAND - De gemeente Tholen sluit het volledige perceel aan de Campweg in Sint Philipsland waar afgelopen zomer een grote brand woedde. In een loods werd toen een drugslab ontdekt. De sluiting voor zes maanden geldt voor de woning en de bijbehorende opstallen.
1 dag geledenSCHERPENISSE - Hans van Houdt presenteerde vorige week zaterdag zijn nieuwste boek 'Een Steen in je Hoofd'. Het boek vertelt het waargebeurde verhaal van Bertha van Houdt (1917-1944), een meisje uit Scherpenisse dat in Amsterdam belandde bij de eerste hersenchirurg van Nederland.
1 dag geledenSINT PHILIPSLAND - De leden van vrouwenvereniging Vrouwen voor Vrouwen Sint Philipsland kwamen woensdagavond bijeen in de Wimpel. Op het programma stond het versieren van twee grote eierkoeken met fondant.
2 dagen geleden