Sjachtar Donetsk verslaat Real Madrid ook in Oekraïne
KIEV (ANP) - Sjachtar Donetsk heeft zich in groep B van de Champions League ontpopt als de beul van Real Madrid. De kampioen van Oekraïne versloeg de Spaanse titelhouder voor de tweede keer. In Kiev eindigde het duel in 2-0. Sjachtar bleef op 21 oktober Real in Madrid ook al de baas (2-3). Dentinho en Manor Solomon kwamen in de return na de rust tot scoren.
Sjachtar staat nu op de tweede plek in de poule, met evenveel punten (7) als nummer 3 Real Madrid. Op basis van het onderlinge resultaat staat de club uit Donetsk er het beste voor. Borussia Mönchengladbach leidt met 8 punten en speelt dinsdagavond thuis tegen Internazionale (2 punten).
Real Madrid speelt in de laatste groepswedstrijd op 9 december thuis tegen Borussia Mönchengladbach. Sjachtar treedt in Milaan bij Inter aan.
Asensio op paal, Benzema op doelman
Real Madrid, zonder onder anderen Sergio Ramos en Eden Hazard (beiden geblesseerd), was in Kiev in de beginfase dicht bij een treffer. Marco Asensio schoot op de paal en Karim Benzema, terug van een blessure, stuitte op doelman Anatoli Troebin.
Na de rust profiteerde Dentinho van zwak verdedigingswerk bij Ferland Mendy en Raphaël Varane. Daarna liet het fletse Real Madrid nog wel enkele kansen op de gelijkmaker liggen. Invaller Solomon besliste het duel in de 82e minuut met een ferme uithaal.
Door de nieuwe nederlaag zal bij Real Madrid de druk op coach Zinédine Zidane weer toenemen. Uit de laatste drie competitieduels pakte de 'Koninklijke' slechts 1 punt.
Sjachtar is nu de vijfde club die in de groepsfase van de Champions League twee keer van Real Madrid heeft gewonnen. Ook Ajax slaagde daar ooit in (seizoen 1995-1996), evenals Bayern München (1999-2000), Juventus (2008-2009) en CSKA Moskou (2018-2019).
Meer uit Voetbal
SASSUOLO (ANP) - Juventus is in de Italiaanse voetbalcompetitie naar de vierde plaats gestegen. Het elftal van trainer Luciano Spalletti won ruim bij Sassuolo: 0-3.
10 uur geledenMARRAKESH (ANP) - Ivoorkust heeft zich als achtste en laatste land geplaatst voor de kwartfinales van de Afrika Cup. De titelverdediger won in Marrakesh met 3-0 van Burkina Faso.
10 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - Real Madrid reist zonder Kylian Mbappé naar Saudi-Arabië voor de Spaanse Supercup. De 27-jarige aanvaller is nog niet hersteld van een knieblessure en ontbreekt in de selectie van trainer Xabi Alonso. Mbappé kon door zijn blessure zondag ook al niet meedoen in de met 5-1 gewonnen competitiewedstrijd tegen Real Betis.
12 uur geledenRABAT (ANP) - Feyenoord begint zondag zonder Anis Hadj Moussa aan de hervatting van de Eredivisie. De Algerijn plaatste zich dinsdagavond samen met Ramiz Zerrouki van FC Twente voor de kwartfinales van de Afrika Cup. Algerije won in Rabat na verlenging met 1-0 van de Democratische Republiek Congo en treft Nigeria in de strijd om een plek bij de laatste vier. Hadj Moussa mist dat duel door een schorsing.
13 uur geledenZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle heeft het tot de zomer lopende contract van aanvaller Braydon Manu ontbonden. De 28-jarige Duitser met Ghanese roots maakte al enkele maanden geen deel meer uit van de selectie.
13 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Erik ten Hag keert terug bij FC Twente. De 55-jarige oud-trainer van onder meer Ajax, Manchester United en Bayer Leverkusen gaat bij de Enschedeërs aan de slag als technisch directeur. Ten Hag ondertekent een contract tot de zomer van 2028.
14 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord-doelman Plamen Andreev maakt het seizoen af bij Lech Poznan. De Poolse club huurt de 21-jarige Bulgaar en heeft daarna de optie om hem te kopen. Dat meldt Lech Poznan op de clubwebsite.
14 uur geleden