Sjachtar Donetsk verslaat Real Madrid ook in Oekraïne
KIEV (ANP) - Sjachtar Donetsk heeft zich in groep B van de Champions League ontpopt als de beul van Real Madrid. De kampioen van Oekraïne versloeg de Spaanse titelhouder voor de tweede keer. In Kiev eindigde het duel in 2-0. Sjachtar bleef op 21 oktober Real in Madrid ook al de baas (2-3). Dentinho en Manor Solomon kwamen in de return na de rust tot scoren.
Sjachtar staat nu op de tweede plek in de poule, met evenveel punten (7) als nummer 3 Real Madrid. Op basis van het onderlinge resultaat staat de club uit Donetsk er het beste voor. Borussia Mönchengladbach leidt met 8 punten en speelt dinsdagavond thuis tegen Internazionale (2 punten).
Real Madrid speelt in de laatste groepswedstrijd op 9 december thuis tegen Borussia Mönchengladbach. Sjachtar treedt in Milaan bij Inter aan.
Asensio op paal, Benzema op doelman
Real Madrid, zonder onder anderen Sergio Ramos en Eden Hazard (beiden geblesseerd), was in Kiev in de beginfase dicht bij een treffer. Marco Asensio schoot op de paal en Karim Benzema, terug van een blessure, stuitte op doelman Anatoli Troebin.
Na de rust profiteerde Dentinho van zwak verdedigingswerk bij Ferland Mendy en Raphaël Varane. Daarna liet het fletse Real Madrid nog wel enkele kansen op de gelijkmaker liggen. Invaller Solomon besliste het duel in de 82e minuut met een ferme uithaal.
Door de nieuwe nederlaag zal bij Real Madrid de druk op coach Zinédine Zidane weer toenemen. Uit de laatste drie competitieduels pakte de 'Koninklijke' slechts 1 punt.
Sjachtar is nu de vijfde club die in de groepsfase van de Champions League twee keer van Real Madrid heeft gewonnen. Ook Ajax slaagde daar ooit in (seizoen 1995-1996), evenals Bayern München (1999-2000), Juventus (2008-2009) en CSKA Moskou (2018-2019).
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft op overtuigende wijze de kwartfinale van de Champions League bereikt. Trainer Arne Slot zag zijn elftal op Anfield ruim winnen van Galatasaray: 4-0. Liverpool maakte daarmee de 1-0-nederlaag van vorige week in Istanbul meer dan goed.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur is er met Micky van de Ven en Xavi Simons niet in geslaagd de kwartfinales van de Champions League te bereiken. In Londen kon de ploeg van trainer Igor Tudor de 5-2-achterstand van de eerste wedstrijd in Madrid niet goedmaken. De Spurs wonnen wel, met 3-2, mede door twee treffers van Simons.
5 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft ten koste van Newcastle United de kwartfinale van de Champions League bereikt. Het elftal van trainer Hansi Flick won met liefst 7-2. Halverwege leidde Barcelona met 3-2. Het eerste duel in Newcastle was in 1-1 geëindigd.
6 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Paris Saint-Germain kan de komende weken niet beschikken over Bradley Barcola. De aanvaller heeft dinsdag aan de met 3-0 gewonnen uitwedstrijd tegen Chelsea in de Champions League een enkelblessure overgehouden.
8 uur geledenBRAGA (ANP) - SC Braga heeft zich als eerste ploeg gekwalificeerd voor de kwartfinale van de Europa League. De Portugezen wonnen in eigen stadion met 4-0 van de Hongaarse club Ferencváros, nadat zij donderdag het uitduel nog met 2-0 hadden verloren.
9 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Dennis te Kloese noemt bedreigingen die hij vanuit zijn eigen club krijgt "heel vervelend" en "moeilijk". Dat zei de algemeen directeur van Feyenoord in een gesprek met ESPN. "Het zou stoer zijn om te zeggen dat het me niks doet", aldus Te Kloese.
10 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie blijft hoe dan ook tot in ieder geval het einde van het seizoen trainer van Feyenoord. "Daar is geen enkele twijfel over", heeft algemeen directeur Dennis te Kloese verzekerd na de aanstelling van Dick Advocaat als adviseur woensdag.
12 uur geleden