Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Sjachtar Donetsk verslaat Real Madrid ook in Oekraïne

Sjachtar Donetsk verslaat Real Madrid ook in Oekraïne

KIEV (ANP) - Sjachtar Donetsk heeft zich in groep B van de Champions League ontpopt als de beul van Real Madrid. De kampioen van Oekraïne versloeg de Spaanse titelhouder voor de tweede keer. In Kiev eindigde het duel in 2-0. Sjachtar bleef op 21 oktober Real in Madrid ook al de baas (2-3). Dentinho en Manor Solomon kwamen in de return na de rust tot scoren.

Sjachtar staat nu op de tweede plek in de poule, met evenveel punten (7) als nummer 3 Real Madrid. Op basis van het onderlinge resultaat staat de club uit Donetsk er het beste voor. Borussia Mönchengladbach leidt met 8 punten en speelt dinsdagavond thuis tegen Internazionale (2 punten).

Real Madrid speelt in de laatste groepswedstrijd op 9 december thuis tegen Borussia Mönchengladbach. Sjachtar treedt in Milaan bij Inter aan.

Asensio op paal, Benzema op doelman

Real Madrid, zonder onder anderen Sergio Ramos en Eden Hazard (beiden geblesseerd), was in Kiev in de beginfase dicht bij een treffer. Marco Asensio schoot op de paal en Karim Benzema, terug van een blessure, stuitte op doelman Anatoli Troebin.

Na de rust profiteerde Dentinho van zwak verdedigingswerk bij Ferland Mendy en Raphaël Varane. Daarna liet het fletse Real Madrid nog wel enkele kansen op de gelijkmaker liggen. Invaller Solomon besliste het duel in de 82e minuut met een ferme uithaal.

Door de nieuwe nederlaag zal bij Real Madrid de druk op coach Zinédine Zidane weer toenemen. Uit de laatste drie competitieduels pakte de 'Koninklijke' slechts 1 punt.

Sjachtar is nu de vijfde club die in de groepsfase van de Champions League twee keer van Real Madrid heeft gewonnen. Ook Ajax slaagde daar ooit in (seizoen 1995-1996), evenals Bayern München (1999-2000), Juventus (2008-2009) en CSKA Moskou (2018-2019).

Meer uit Voetbal

Japanse voetbalsters winnen veelbesproken Aziatisch kampioenschap

SYDNEY (ANP) - De Japanse voetbalsters zijn Aziatisch kampioen geworden. In Stadium Australia in Sydney was Japan met 1-0 te sterk voor gastland Australië. Het enige doelpunt van de wedstrijd werd gemaakt door Maika Hamano, die door haar club Chelsea wordt verhuurd aan Tottenham.

8 minuten geleden
SC Cambuur verliest en kan dit weekend nog niet promoveren

LEEUWARDEN (ANP) - SC Cambuur kan dit weekend nog niet promoveren naar de Eredivisie. In het eigen Kooi Stadion verloren de Leeuwarders met 4-3 van Jong AZ in een tumultueus duel dat meerdere keren werd stilgelegd.

14 uur geleden
Heracles Almelo kan thuis niet winnen van Excelsior: 1-1

ALMELO (ANP) - Heracles Almelo is er tegen Excelsior in de strijd om lijfsbehoud niet in geslaagd het gat met de concurrentie wat verder te dichten. In eigen huis bleef de ploeg van Ernest Faber steken op 1-1.

14 uur geleden
Napoli naar tweede plaats Serie A door zege op Cagliari

CAGLIARI (ANP) - Napoli is door een zege op Cagliari opgerukt naar de tweede plaats in de Serie A. De ploeg van trainer Antonio Conte won met 1-0 op Sardinië en kwam op 62 punten. Dat zijn er zes minder dan koploper Internazionale en twee meer dan AC Milan.

14 uur geleden
Zawada mist na operatie rest van seizoen bij FC Groningen

GRONINGEN (ANP) - Aanvaller Oskar Zawada komt dit seizoen niet meer in actie voor FC Groningen. Trainer Dick Lukkien heeft bekendgemaakt dat de Pool is geopereerd aan zijn schouder. "Dit betekent wel einde seizoen voor hem", zegt de coach op de clubwebsite.

18 uur geleden
Ronaldo mist oefeninterlands Portugal door hamstringblessure

LISSABON (ANP/AFP) - Cristiano Ronaldo is wegens een hamstringblessure niet opgeroepen voor de oefeninterlands van het Portugese voetbalelftal. De vedette van het Portugese voetbal miste door de blessure de laatste twee competitiewedstrijden voor zijn Saudische club Al-Nassr.

21 uur geleden
Feyenoorder Nieuwkoop mist door blessure rest van het seizoen

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoorder Bart Nieuwkoop komt dit seizoen niet meer in actie. De rechtervleugelverdediger liep zondag in de thuiswedstrijd tegen Excelsior als invaller een blessure op en die blessure houdt hem in ieder geval de laatste zeven competitiewedstrijden aan de kant.

21 uur geleden