Situatie Midden-Oosten blijft stemming op Wall Street drukken
NEW YORK (ANP) - De beurzen op Wall Street noteerden dinsdag opnieuw verliezen. Beleggers wachten de ontwikkelingen in het Midden-Oosten af, waar het vredesakkoord tussen de Verenigde Staten en Iran verder uit zicht raakt.
De Dow-Jonesindex eindigde 0,2 procent lager op 53.343,40 punten. De breder samengestelde S&P 500-index sloot met een verlies van 0,7 procent op 7691,76 punten en techgraadmeter Nasdaq zakte 1,3 procent tot 26.289,71 punten. Maandag sloten de beurzen in New York al met verliezen tot 0,5 procent.
De vrees dat de hogere olie- en gasprijzen door het aanhoudende conflict de inflatie verder zullen opdrijven, zorgde voor een stijging van de rentes op de obligatiemarkten. Zo steeg de rente op Amerikaanse staatsleningen met een looptijd van dertig jaar tot het hoogste niveau sinds 2007. Ook de zorgen over de Amerikaanse begroting en de grote staatsschuld joegen de rentes omhoog.
Techbedrijven
De hogere rentes op obligaties dreigen de leenkosten voor bedrijven te verhogen, wat slecht nieuws is voor de techbedrijven die fors investeren in AI. Chipbedrijven als Micron Technology, Marvell Technology, Advanced Micro Devices (AMD) en Intel zakten daardoor tot 7,8 procent. Bedrijven als SanDisk en Western Digital, die actief zijn in dataopslag, daalden 9 en 7,4 procent. Nvidia, het grootste chipbedrijf ter wereld, daalde 2,3 procent.
Aandelen van Meta, het moederbedrijf van Facebook, daalden 4,4 procent. De rechtszaak tussen het bedrijf en tientallen Amerikaanse staten ging dinsdag van start met de openingsverklaringen van de partijen. Volgens Meta's eigen berekeningen zou het, als het de rechtszaak verliest, boetes kunnen krijgen van maar liefst 1,4 biljoen (1000 miljard) dollar, een bedrag dat bijna gelijk is aan de marktwaarde van het bedrijf.
Klarna
Klarna verloor 22,8 procent. De achterafbetaaldienst maakte de resultaten bekend en kwam met een omzetwaarschuwing. Het Zweedse bedrijf rekent nu op een jaaromzet van 4,1 miljard tot 4,2 miljard dollar, waar eerder nog van 4,3 miljard werd uitgegaan.
Home Depot daalde 0,1 procent in New York. De keten van bouwmarkten boekte afgelopen kwartaal meer omzet en winst dan verwacht. De financieel directeur vertelde wel dat de "bevroren huizenmarkt" ertoe heeft geleid dat Home Depot de jaarverwachtingen heeft bevestigd in plaats van verhoogd.
Meer uit Financieel
OAKLAND (ANP/AFP) - Meta wist dat sommige gebruikers negatief werden beïnvloed door Facebook en Instagram, maar heeft geprobeerd de risico's te verminderen. Dat zei de advocaat van het bedrijf in de Californische rechtbank bij het begin van een proces aangespannen door tientallen Amerikaanse staten.
53 minuten geledenSAN FRANCISCO (ANP/RTR) - OpenAI gaat het tempo van de ontwikkeling van zijn AI-modellen vertragen. De maker van ChatGPT kijkt ook opnieuw naar zijn onderzoeks- en trainingssystemen, nadat een AI-agent van het bedrijf vorige maand tijdens een test wist in te breken bij een ander AI-bedrijf, Hugging Face.
1 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - De Franse regering gaat aanbieders van kunstmatige intelligentie (AI) inhuren om cyberaanvallen te identificeren. Dat zegt de Franse minister David Amiel naar aanleiding van de hack bij de Franse belastingdienst die vorige week werd bekendgemaakt.
3 uur geledenALMERE (ANP) - Alfen, producent van laadpalen en andere systemen voor het elektriciteitsnet, heeft in het tweede kwartaal meer omzet geboekt. Het bedrijf groeide in het eerste kwartaal ook al. Wel blijven de verkopen van oplaadsystemen voor elektrische auto's, net als in de vorige periode, verder omlaaggaan.
3 uur geledenOAKLAND (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Amerikaanse staten zijn in de rechtbank in het Californische Oakland begonnen met het uiteenzetten van hun zaak tegen Meta. Een groep staten heeft het grote techbedrijf aangeklaagd, omdat de socialemediaplatforms Facebook en Instagram zo zouden zijn ontworpen dat ze de geestelijke gezondheid van jonge gebruikers schaden.
4 uur geledenOTTAWA (ANP/RTR/AFP) - De Canadese premier Mark Carney heeft met de Amerikaanse president Donald Trump gesproken in aanloop naar nieuwe Amerikaanse importheffingen van 50 procent die woensdag dreigen in te gaan. Canada probeert op het laatste moment om een akkoord te sluiten om nieuwe heffingen te voorkomen.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is dinsdag lager gesloten, vooral door zware verliezen van de chipbedrijven. ASMI, Besi en ASML verloren tot 6,7 procent. Daarnaast kijken beleggers naar de ontwikkelingen in het Midden-Oosten. Het staakt-het-vuren tussen de Verenigde Staten en Iran is afgelopen. De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd niet in gesprek te zijn met Iran en daar ook geen plannen voor te hebben.
5 uur geleden