Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Site openbaarvervoerderskoepel OV-NL doet het weer na ddos-aanval

Site openbaarvervoerderskoepel OV-NL doet het weer na ddos-aanval

DEN HAAG (ANP) - De website van koepelvereniging OV-NL werkt weer nadat het twee weken geleden werd getroffen door een ddos-aanval. Pro-Russische 'hacktivisten' claimden de verantwoordelijkheid. De aanval zou een vergelding zijn voor het besluit van Nederland om marineschepen aan Oekraïne te leveren.

OV-NL is de website van de vereniging van openbaarvervoerbedrijven. Treinen, trams, bussen en metro's bleven gewoon rijden tijdens de ddos-aanval. De website heeft "geen operationele waarde", meldde de koepelvereniging eerder.

De pro-Russische hackersgroep NoName0571 zou de aanval hebben uitgevoerd. Eerder legden zij onder meer de websites van Maastricht Aachen Airport, meerdere havens, de Rechtspraak en de Eerste Kamer plat. Ook die aanvallen hadden geen directe gevolgen voor het werk.

Bij een ddos-aanval krijgt een server zoveel verkeer op zich af dat die de toestroom niet aankan en bezwijkt onder de druk. De site wordt daardoor onbereikbaar. Zulke aanvallen zijn redelijk eenvoudig uit te voeren.

Meer uit Financieel

Wall Street sluit licht lager in afwachting van rentebesluit Fed

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag iets lager gesloten. Beleggers kijken met name uit naar het rentebesluit van de Federal Reserve. De verwachting is dat de Amerikaanse koepel van centrale banken woensdag de leenkosten in de grootste economie ter wereld voor het eerst dit jaar gaat verlagen.

3 uur geleden
Microsoft gaat tientallen miljarden investeren in VK

LONDEN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Microsoft gaat de komende vier jaar 30 miljard dollar (meer dan 25 miljard euro) investeren in het Verenigd Koninkrijk, onder meer in infrastructuur voor kunstmatige intelligentie (AI). Dat is de grootste financiële toezegging die het Amerikaanse softwareconcern ooit in het VK heeft gedaan.

3 uur geleden
Youforce: nettomaandsalaris Jan Modaal stijgt met ruim 38 euro

AMERSFOORT (ANP) - Werkende Nederlanders met een modaal inkomen gaan er volgend jaar maandelijks netto 38,50 euro op vooruit. Dat volgt uit doorrekeningen van hr-dienstverlener Youforce, voorheen Visma Raet, na de bekendmaking van de rijksbegroting op Prinsjesdag.

4 uur geleden
Witte Huis verlengt uitstel van TikTok-verbod tot medio december

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Het Witte Huis schuift de deadline voor de verkoop van de Amerikaanse onderdelen van TikTok verder op, tot 16 december. Eigenlijk moest het Chinese moederbedrijf ByteDance de populaire app voor woensdag verkopen, op straffe van een verbod in de Verenigde Staten.

5 uur geleden
Voorzitter Nestlé treedt af enkele weken na ontslag topman

VEVEY (ANP/BLOOMBERG) - Voorzitter van het Zwitserse voedingsmiddelenconcern Nestlé Paul Bulcke treedt vervroegd af. Dit komt enkele weken nadat topman Laurent Freixe werd ontslagen vanwege een romantische relatie met een directe ondergeschikte.

6 uur geleden
Amsterdamse AEX-index sluit lager op Prinsjesdag

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is op Prinsjesdag lager geëindigd. Beleggers namen wat gas terug na de flinke winst van de Amsterdamse hoofdindex een dag eerder en hadden daarnaast oog voor de begrotingsplannen van het kabinet die zijn gepresenteerd. Verder ging de aandacht vooral uit naar de Verenigde Staten, waar de Amerikaanse Federal Reserve begint aan zijn tweedaagse rentevergadering. De verwachting dat de centrale bank woensdag de leenkosten in de grootste economie ter wereld gaat verlagen, zorgde maandag voor nieuwe recordstanden op Wall Street.

8 uur geleden
KLM: stakingen grondpersoneel brengen toekomst in gevaar

SCHIPHOL (ANP) - De stakingen van FNV en CNV bij KLM brengen de toekomst van de luchtvaartmaatschappij in gevaar. Dat laat een woordvoerster van KLM weten nadat de vakbonden dinsdag nieuwe, langere stakingen hadden aangekondigd van het grondpersoneel. De nieuwe stakingen noemt KLM "onnodig en onverantwoord".

8 uur geleden