Site Kamer van Koophandel moeilijker bereikbaar door ddos-aanval
DEN HAAG (ANP) - De website van de Kamer van Koophandel is donderdag moeilijker bereikbaar door een ddos-aanval. Daarbij worden de computersystemen bestookt met verkeer, totdat ze het niet meer aankunnen en bezwijken. De systemen zijn niet gehackt en er is geen vertrouwelijke informatie buitgemaakt, benadrukt de Kamer van Koophandel.
Door de aanval is het onder meer moeilijk om informatie op de site kvk.nl op te zoeken. Het inlogscherm dat bedrijven gebruiken om toegang te krijgen tot de dienst waar ze jaarrekeningen deponeren, deed het ook even niet. Bezoekers in Nederland kunnen inmiddels weer bij de pagina's. Verkeer uit het buitenland is vanwege de aanval tijdelijk geblokkeerd. Daardoor zijn de pagina's voorlopig ook nog ontoegankelijk voor ondernemers die in het buitenland zitten.
De Kamer van Koophandel verwacht niet dat bedrijven daardoor in de problemen komen. Het is niet bekend hoelang het duurt om de diensten weer bereikbaar te krijgen.
Verantwoordelijkheid aanval
De verantwoordelijkheid voor de aanval is nog niet opgeëist. Daardoor is het niet duidelijk of er een verband is met de aanvallen op de Bank Nederlandse Gemeenten, OV-NL en Maastricht Aachen Airport eerder deze week. Die zouden het werk zijn van de pro-Russische 'hacktivistische', groep NoName05716, die Nederlandse organisaties aanvalt uit vergelding voor steun aan Oekraïne in de oorlog met Rusland.
Eerder zou NoName05716 ook de websites van de Rechtspraak, de Eerste Kamer en meerdere Nederlandse havens hebben platgelegd. Die aanvallen hadden ook geen directe gevolgen voor het werk.
ddos-aanval
Bij een ddos-aanval wordt zoveel verkeer gestuurd naar een server dat die de toestroom niet aankan. De server bezwijkt onder de druk, waardoor de website onbereikbaar wordt. Zulke aanvallen zijn vrij eenvoudig uit te voeren, en online kunnen ze ook worden besteld, het vergt niet veel kennis.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP) - Venezuela blijft voor onbepaalde tijd olie leveren aan de Verenigde Staten en Amerikaanse sancties tegen het Zuid-Amerikaanse land worden afgebouwd. Dat meldt de Amerikaanse zakenzender CNBC op basis van ingewijden in regeringskringen.
25 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Hackers hebben vorig jaar voor 2,9 miljard dollar (ongeveer 2,5 miljard euro) aan cryptomunten gestolen. Dat meldt marktanalysebureau Finbold op basis van gegevens van cryptobeveiligingsbedrijf SlowMist.
1 uur geledenOIRSCHOT (ANP) - Ook pakketbezorger DPD ondervindt hinder van het winterse weer. De opgelopen achterstand is niet meteen verdwenen als de sneeuw weg is, zo waarschuwt een woordvoerder. Een extra bezorging op zondag moet dat wel versnellen.
1 uur geledenNÜRNBERG (ANP/DPA) - De Duitse werkloosheid is in december gestegen naar het hoogste niveau in vijftien jaar. Volgens het Bundesagentur für Arbeit (BA) in Nürnberg zaten er 2,9 miljoen Duitsers werkloos thuis. Dat waren er 23.000 meer dan in de voorgaande maand.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Verzekeraars krijgen meer schademeldingen binnen door het winterse weer. Het gaat bijvoorbeeld om auto's en bedrijfswagens die van de weg glijden. De verwachting is dat er ook meer meldingen van lekkages binnenkomen als de sneeuw smelt.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Eindhoven Airport waarschuwt reizigers nu ook voor annuleringen en eventuele vertragingen als gevolg van de winterse weersomstandigheden. Voor de rest van de dag is een maximum ingesteld van vier binnenkomende vluchten per uur. Het aantal annuleringen is nog op twee handen te tellen, maar dit aantal kan volgens een woordvoerder nog oplopen.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De snelheid waarmee PostNL woensdag bezorgt verschilt sterk per regio. "In sommige gebieden zijn wegen slecht begaanbaar of tijdelijk onbegaanbaar", stelt een woordvoerder.
2 uur geleden