Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Site Kamer van Koophandel moeilijker bereikbaar door ddos-aanval

Site Kamer van Koophandel moeilijker bereikbaar door ddos-aanval

DEN HAAG (ANP) - De website van de Kamer van Koophandel is donderdag moeilijker bereikbaar door een ddos-aanval. Daarbij worden de computersystemen bestookt met verkeer, totdat ze het niet meer aankunnen en bezwijken. De systemen zijn niet gehackt en er is geen vertrouwelijke informatie buitgemaakt, benadrukt de Kamer van Koophandel.

Door de aanval is het onder meer moeilijk om informatie op de site kvk.nl op te zoeken. Het inlogscherm dat bedrijven gebruiken om toegang te krijgen tot de dienst waar ze jaarrekeningen deponeren, deed het ook even niet. Bezoekers in Nederland kunnen inmiddels weer bij de pagina's. Verkeer uit het buitenland is vanwege de aanval tijdelijk geblokkeerd. Daardoor zijn de pagina's voorlopig ook nog ontoegankelijk voor ondernemers die in het buitenland zitten.

De Kamer van Koophandel verwacht niet dat bedrijven daardoor in de problemen komen. Het is niet bekend hoelang het duurt om de diensten weer bereikbaar te krijgen.

Verantwoordelijkheid aanval

De verantwoordelijkheid voor de aanval is nog niet opgeëist. Daardoor is het niet duidelijk of er een verband is met de aanvallen op de Bank Nederlandse Gemeenten, OV-NL en Maastricht Aachen Airport eerder deze week. Die zouden het werk zijn van de pro-Russische 'hacktivistische', groep NoName05716, die Nederlandse organisaties aanvalt uit vergelding voor steun aan Oekraïne in de oorlog met Rusland.

Eerder zou NoName05716 ook de websites van de Rechtspraak, de Eerste Kamer en meerdere Nederlandse havens hebben platgelegd. Die aanvallen hadden ook geen directe gevolgen voor het werk.

ddos-aanval

Bij een ddos-aanval wordt zoveel verkeer gestuurd naar een server dat die de toestroom niet aankan. De server bezwijkt onder de druk, waardoor de website onbereikbaar wordt. Zulke aanvallen zijn vrij eenvoudig uit te voeren, en online kunnen ze ook worden besteld, het vergt niet veel kennis.

Meer uit Financieel

Gemengd beeld op beurzen New York, Oracle hard omlaag

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met een gemengd beeld gesloten. Een tegenvallend kwartaalbericht van softwareconcern Oracle leidde tot zorgen over hoge kosten en waarderingen in de AI-sector. Beleggers weken uit naar aandelen in andere sectoren, die daardoor aan waarde wonnen.

4 uur geleden
Ingenieursbureau Arcadis benoemt Amerikaanse tot topvrouw

AMSTERDAM (ANP) - Advies- en ingenieursbureau Arcadis heeft een nieuwe topbestuurder aangekondigd. De Amerikaanse Heather Polinsky wordt vanaf 1 maart de nieuwe bestuursvoorzitter van het Nederlandse bedrijf. De huidige topman Alan Brookes vertrekt na drie jaar leiding te hebben gegeven aan Arcadis.

7 uur geleden
Griekse minister van Financiën nieuwe voorzitter Eurogroep

BRUSSEL (ANP) - De Griekse minister Kyriakos Pierrakakis is gekozen tot nieuwe voorzitter van de Eurogroep. De ministers van Financiën van de eurolanden verkozen hem boven de andere kandidaat, de Belgische minister Vincent Van Peteghem (Begroting).

8 uur geleden
Aandelenbeurs in Amsterdam sluit met winst, tech onder druk

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met winst geëindigd. Beleggers verwerkten het besluit van de Federal Reserve in de Verenigde Staten om voor de derde keer op rij de rente te verlagen, wat eerder al voor opluchting zorgde op Wall Street. Tegelijkertijd drukte een tegenvallend kwartaalbericht van het Amerikaanse softwarebedrijf Oracle op techaandelen op het Damrak.

9 uur geleden
Weber in Bild: geen volledig EU-verbod verbrandingsmotor per 2035

BRUSSEL (ANP) - Er komt geen volledig verbod op de verbrandingsmotor in auto's, zegt de voorzitter van de grootste partij in het Europees Parlement EVP, Manfred Weber, tegen de Duitse krant Bild. Eerder is afgesproken dat per 2035 nieuw gemaakte auto's in de EU geen CO2 meer mogen uitstoten. Weber zegt dat dat nu is teruggebracht naar 90 procent. Die aanpassing zou volgende week bekendgemaakt worden door de Europese Commissie.

9 uur geleden
Handtekening EU onder Mercosur-verdrag lijkt nog niet zeker

BRUSSEL (ANP) - Dat de Europese Unie akkoord gaat met het vrijhandelsverdrag met de Mercosur-landen Argentinië, Brazilië, Paraguay en Uruguay lijkt nog niet zeker. Hiervoor is een ruime meerderheid van de EU-lidstaten nodig, en het is nog niet zeker dat die er is, laat een hooggeplaatste EU-bron weten.

9 uur geleden
Sanderink voerde wanbeleid bij Centric, stellen rechters vast

AMSTERDAM (ANP) - De ondernemingskamer van het gerechtshof in Amsterdam heeft vastgesteld dat Gerard Sanderink wanbeleid voerde bij zijn ict-bedrijf Centric. Hij was ook verantwoordelijk voor wanbeleid bij Strukton-moederbedrijf Oranjewoud, stellen de rechters vast.

9 uur geleden