Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Site: hackers stelen gegevens meeste klanten Allianz Life in VS

Site: hackers stelen gegevens meeste klanten Allianz Life in VS

MINNEAPOLIS (ANP) - De Amerikaanse verzekeraar Allianz Life is slachtoffer geworden van een hack waarbij de gegevens van een "meerderheid" van zijn klanten en werknemers zijn gestolen. Dit bevestigde de onderneming aan nieuwswebsite TechCrunch. Het bedrijf maakte het datalek zaterdag bekend in een wettelijk verplichte melding, maar gaf niet onmiddellijk aan hoeveel klanten precies getroffen zijn.

Volgens Allianz Life slaagden hackers er op 16 juli in toegang te krijgen tot een extern systeem met klantinformatie in de cloud. Een woordvoerder wilde niet zeggen of de hackers bijvoorbeeld losgeld hebben gevraagd. Ook wilde hij het lek niet toeschrijven aan een specifieke hackersgroep.

Allianz Life heeft de FBI al ingelicht. Er zou "geen bewijs" zijn dat andere systemen zijn gecompromitteerd. Allianz Life telt 1,4 miljoen klanten. Moederbedrijf Allianz heeft wereldwijd meer dan 125 miljoen klanten. Het bedrijf begint rond 1 augustus met het informeren van getroffen klanten.

Hacks verzekeringssector

Volgens TechCrunch is de laatste tijd sprake van een golf aan hacks gericht op de verzekeringssector in de Verenigde Staten. Zo was er ook al een hack bij Aflac, een grote aanbieder van aanvullende ziektekostenverzekeringen. Experts bij Google zeiden in juni dat ze "op de hoogte waren van meerdere inbraken" in de verzekeringssector die werden toegeschreven aan hackersgroep Scattered Spider.

Hackers die bij dat collectief zijn aangesloten, richtten zich eerder op de Britse detailhandel, evenals de luchtvaart- en transportsector. Ze staan ook bekend om hun zogenoemde social engineering-methoden, zoals het bedrieglijk bellen en misleiden van helpdesks om toegang te krijgen tot het netwerk van een bedrijf.

Meer uit Financieel

Weinig beweging op Damrak na stevige winstbeurt

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak liet vrijdag weinig beweging zien. Beleggers deden het rustig aan na de stevige winstbeurt een dag eerder en kauwden nog na op het rentebesluit van de Europese Centrale Bank (ECB). Die hield donderdag de leenkosten onveranderd en verhoogde de groeiverwachtingen voor de economie van het eurogebied.

1 uur geleden
Hogere kosten drukken opnieuw op winst bouwmarktketen Hornbach

HOUTEN (ANP) - Bouwmarktketen Hornbach heeft de afgelopen maanden opnieuw minder winst geboekt door hogere kosten aan onder meer personeel. Klanten gaven wel weer meer geld uit bij de van oorsprong Duitse doe-het-zelver, onder meer dankzij de opening van nieuwe vestigingen en meer onlinebestedingen.

3 uur geleden
Bank of Japan verhoogt rente naar hoogste niveau in 30 jaar

TOKIO (ANP/BLOOMBERG) - De Bank of Japan heeft het belangrijkste rentetarief in het land verhoogd naar het hoogste niveau in dertig jaar. Met de hogere leenkosten wil de centrale bank de inflatie bestrijden. Ook geeft de Bank of Japan aan dat er meer verhogingen in het verschiet liggen als de omstandigheden dit toelaten.

3 uur geleden
Vertrouwen van consumenten blijft gelijk in december

DEN HAAG (ANP) - Het vertrouwen van consumenten is in december onveranderd gebleven ten opzichte van een maand eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). De index voor het vertrouwen blijft staan op min 21. In november liet het vertrouwen nog de grootste verbetering zien in bijna 4,5 jaar.

4 uur geleden
Herstelplan Nike-topman Elliott Hill oogt succesvol

BEAVERTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Sportkledingfabrikant Nike profiteert van een aanhoudende vraag naar zijn hardloopschoenen. Daarmee lijkt het herstelplan van topman Elliott Hill vruchten af te werpen. Nike voert onder meer een grote marketingcampagne om de felle concurrentie van opkomende merken in Noord-Amerika af te weren.

12 uur geleden
Beurswaarde Trump Media stijgt zo'n 42 procent na kernfusiedeal

NEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Trump Media & Technology was donderdag een grote winnaar op de beurs in New York. Beleggers zetten het bedrijf achter Donald Trumps socialemediabedrijf Truth Social zo'n 42 procent hoger na aankondiging van een miljardenfusie met TAE Technologies. Dat bedrijf is bezig met de ontwikkeling van kernfusietechnologie.

12 uur geleden
Boete dreigt voor Gelders woningpark om gebrekkig stroomnet

DEN HAAG (ANP) - Voor Park Residence Tergouw in het Gelderse Oosterhout dreigt een forse boete. De Autoriteit Consument & Markt (ACM) heeft een last onder dwangsom opgelegd van 300.000 euro om de gebrekkige administratie van het voormalige vakantiepark waar tegenwoordig mensen wonen. De waakhond wil ook dat Tergouw gaat voldoen aan alle andere eisen die gelden voor netbeheerders en energieleveranciers. Wanneer Tergouw geen orde op zaken stelt, kan de ACM een boete opleggen van maximaal 900.000 euro.

14 uur geleden