Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Sipke Jan Bousema geeft Leeuwarden grote Friese regenboogvlag

Sipke Jan Bousema geeft Leeuwarden grote Friese regenboogvlag

LEEUWARDEN (ANP) - Presentator en ondernemer Sipke Jan Bousema gaat donderdag, samen met een grote groep Friese ouders, een enorme Friese regenboogvlag ophangen bij de Elfstedenhal in Leeuwarden. De 45-jarige Bousema wil hiermee de seksuele diversiteit in zijn provincie vieren.

Bousema zorgde er in het voorjaar van 2020 mede voor dat voortaan ook bij de Provinciale Staten van Friesland op lhbti-feestdagen de regenboogvlag wordt gehesen. Friesland was de laatste provincie van Nederland waar dit nog niet gebeurde. Bousema hield in het programma First Dates een emotioneel betoog over hoe dit hem en veel andere gays kwetste.

De televisiecoryfee werd na de aandacht voor deze zaak benaderd door veel Friese ouders van gays die hem steunden. Hieruit ontstond het initiatief Regenboogvlaggen voor Fryslân, een actie om in de week van Coming Out Dag zo veel mogelijk lhbti-vlaggen te laten wapperen in de provincie. Inmiddels hebben bijna 1100 mensen, organisaties, verenigingen en bedrijven kenbaar gemaakt hieraan mee te doen.

Niet alleen Friezen steunden het initiatief, maar ook mensen en organisaties buiten die provincie. Bousema heeft daarom ook de website Regenboogvlaggenvoornederland.nl in het leven geroepen. Coming Out Dag is in Nederland jaarlijks op 11 oktober. Behalve bij de provinciehuizen wappert de regenboogvlag dan ook bij enkele ministeries en gemeenten.

Meer uit Binnenland

Vulgraad gasopslagen blijft achter, staatsbedrijf EBN springt bij

DEN HAAG (ANP) - Energiebedrijven slaan tot nu toe "nauwelijks" gas op voor de komende winter. Dat schrijft klimaat- en energieminister Stientje van Veldhoven (D66) aan de Tweede Kamer. Staatsbedrijf EBN is op verzoek van de minister begonnen met bijvullen, maar dat kan de prijzen voor consumenten en ondernemers opdrijven, waarschuwt zij.

27 minuten geleden
Mbo-studenten kunnen uiterlijk in 2028 ook bestuursjaar doen

DEN HAAG (ANP) - Alle mbo-studenten kunnen uiterlijk in 2028 een bestuursjaar volgen, dus ook minderjarigen. Dat zei onderwijsminister Rianne Letschert (D66) donderdag tijdens een debat. Zo'n bestuursjaar is al mogelijk voor alle studenten aan een hogeschool of universiteit.

35 minuten geleden
Strand Zandvoort is veiligheidsrisicogebied na onrustig weekend

ZANDVOORT (ANP) - Het stationsgebied, de middenboulevard en het bijbehorende strand in Zandvoort zijn vanaf donderdag 14.00 uur uitgeroepen tot veiligheidsrisicogebied. Dat bevestigt een woordvoerder na een interview van het programma Nieuws van de Dag met de burgemeester van Zandvoort, David Moolenburgh.

2 uur geleden
Hof veroordeelt Raisa Blommestijn tot 30 uur taakstraf

DEN HAAG (ANP) - Raisa Blommestijn is in hoger beroep veroordeeld tot een taakstraf van dertig uur waarvan tien uur voorwaardelijk voor beledigende uitlatingen op X in mei 2023. De presentatrice van Ongehoord Nederland (ON!) gebruikte de term "negroïde primaten" bij een video waarop geweld te zien was.

3 uur geleden
Werkstraf geëist tegen PVV-Statenlid om aanrijden XR-activiste

SCHIPHOL (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft een werkstraf van 180 uur, een maand voorwaardelijke celstraf en een rijontzegging van twaalf maanden geëist tegen het Noord-Hollandse Statenlid Ronald van Tiggelen (PVV) wegens het aanrijden van een actievoerster bij het provinciehuis in Haarlem. Ze protesteerde op 3 maart vorig jaar met Extinction Rebellion (XR) tegen de vervuilende fabrieken van Tata Steel, voor de ingang van de parkeergarage.

4 uur geleden
28-jarige Hagenaar aangehouden na bommelding stadhuis

DEN HAAG (ANP) - De man die donderdagmiddag is aangehouden na een verdachte situatie in het stadhuis in Den Haag zei dat hij een bom bij zich had. Dat meldt de politie. Het gaat om een 28-jarige Hagenaar. Er zijn geen explosieven bij hem aangetroffen.

4 uur geleden
Europese Commissie: Nederland ontvangt proefmedicijn hantavirus

BRUSSEL (ANP) - Nederland krijgt de eerste doses van "een experimenteel, antiviraal middel" voor de behandeling van het hantavirus toegezonden. Dat maakte de Europese Commissie donderdag bekend. Er zijn nog geen goedgekeurde medicijnen of vaccins voor het behandelen of voorkomen van het virus, maar het Europees Geneesmiddelenbureau acht het middel Favipiravir geschikt voor gebruik in klinische proeven.

4 uur geleden