Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Sinterklaas over intocht Sint-Annaland: ‘Prachtig om alle kinderen weer te zien’

Sinterklaas over intocht Sint-Annaland: ‘Prachtig om alle kinderen weer te zien’

SINT-ANNALAND - Het is zaterdagmiddag als alle kinderen van Sint-Annaland met hun ouders uitlopen voor het leukste feestje van het jaar. De sint en zijn pieten meren namelijk aan in het dorp. Eerder op de dag kwam Sinterklaas al langs in Tholen-stad. 

Het havenplateau was het startpunt voor de intocht van Sinterklaas. “Daar stonden alle kindjes en het paard klaar”, vertelt de Sint vrolijk. “Toen we de boot afkwamen zijn we als eerst op de foto gegaan met de kindjes die stonden te wachten. Ook hier en daar een boks of een high-five, mocht niet ontbreken.” De pieten deelden bergen met pepernoten uit aan alle kinderen die geduldig stonden te wachten op de aankomst van de pakjesboot. “Ik vond het prachtig om alle kinderen weer te zien en alle tekeningen die ze hebben gemaakt. Dat is toch bijzonder. Dat al deze kinderen op mij en de pieten staan te wachten”, vertelt Sinterklaas.

Hij denkt dat door de ‘Spaanse temperaturen’ in Sint-Annaland extra veel kindjes dit jaar zijn komen zwaaien bij de haven. Ook de Hoofdpiet was er weer bij. “Ik vind het geweldig om aan de zijde van de sint te lopen.” Hoofdpiet vond het dit keer wel heel erg spannend. Alle kindjes hebben namelijk een brief gekregen van de wethouder. Hij wist dat er iets niet klopte. Tijdens de intocht heeft hij nog geprobeerd wat informatie over de brief los te krijgen bij de kinderen, maar dat is niet gelukt. In het dorpshuis werd het voor Hoofdpiet duidelijk; Hier kreeg hij een onderscheiding! Namelijk een lintje voor zijn 20 jaar trouwe dienst aan Sinterklaas. Op zijn lintje staat een S en een anker. Sint vertelt dat de ‘S’ staat voor Sinterklaas en het anker als symbool voor alle trouwe jaren.

Meer uit Tholen

Ds. L. Blok (1942-2026) was een vader, docent en emeritus predikant [IN MEMORIAM]

SCHELLUINEN/SCHERPENISSE - Dominee L. Blok, emeritus predikant van de Gereformeerde Gemeenten, is op 14 januari in zijn woonplaats Schelluinen overleden. Hij werd 83 jaar. Blok stond tot op hoge leeftijd in de eredienst en leidde onder meer de bevestigingsdienst van zijn zoon in Scherpenisse.

10 uur geleden
Zien: Dit is het nieuwe jeugdgevolg voor de Woaidaehen in Grôôt Pesôôt [FOTOALBUM]

GRÔÔT PESÔÔT - Al wekenlang was onder de Vosmeerse jeugd de spanning voelbaar. Wie zouden de nieuwe jeugdprinses, jeugdnar, jeugdboer of jeugdpolitie worden en de komende Woaidaehen hand in hand lopen met Prins Leroy, Nar Silla, Boer Pot en Pliessie Witte? En of het zo zou moeten zijn: er waren precies elf aanmeldingen van Vosmeerse Luusjes. In uitzendingen van Luuze TV was te zien dat de hofhouding het dit jaar eerst zonder jeugdgevolg wilde proberen, maar dit bleek geen optie, zo blikt Prins Leroy terug.

14 uur geleden
Opgelet: Vanavond is de eerste van de tien afsluitingen van de Thoolse brug

HALSTEREN/THOLEN - Rijkswaterstaat begint vanavond met het verwijderen van roest op de Thoolse brug. Door de werkzaamheden is de brug tussen Halsteren en Tholen tien avonden en nachten dicht. Van 20.00 tot 06.00 uur is de hoofdrijbaan volledig afgesloten voor weggebruikers.

16 uur geleden
Op de werkvloer bij Voedselbank Goed Ontmoet: ‘Blij dat ik iets kan bijdragen’ [OP DE WERKVLOER]

SINT-MAARTENSDIJK - Wie kan er mooier vertellen over zijn vak dan degene die er dagelijks mee bezig is. Waar komt zijn of haar liefde voor het vak vandaan? Waarom hebben ze voor dit beroep gekozen? Wat is er nou zo mooi aan het vak? En hoe ziet een werkdag er eigenlijk uit? Deze week: bestuurslid Thana Kammeijer en vrijwilliger Saar van Keulen van Stichting Goed Ontmoet.

1 dag geleden
Politie waarschuwt burger: ‘Pas op voor phishingmail’

WEST-BRABANT- Het landelijke servicenummer van de politie, 0900-8844, heeft een groot aantal meldingen ontvangen van mensen die een e-mail van Europol en de Nationale Politie hebben ontvangen. Ze worden beschuldigd van het in bezit hebben en verspreiden van kinderporno. Deze e-mail, waaronder de naam van Korpschef Janny Knol staat, is nep. De politie adviseert met klem om de mail te negeren.

1 dag geleden
Thoolse lezersfoto van de week: ‘Stilte bij het haventje van Strijenham’

THOLEN - Elke week prijkt er op de ontspanningspagina van de wekelijkse Thoolse Bode een lezersfoto. Dit keer was het een foto van Cees van 't Hof die de spotlight mocht vangen.

2 dagen geleden
Man uit Woensdrecht aangehouden in onderzoek naar ronselen nepagenten

WOENSDRECHT- Na uitgebreid rechercheonderzoek en een goede samenwerking met de vier districten van de eenheid Zeeland-West-Brabant en het cyberteam van de Dienst Regionale Recherche, is het gelukt om een verdachte uit de gemeente Woensdrecht aan te houden. De 22-jarige man wordt ervan verdacht minderjarigen als nepagent aan te sturen en daarmee mensen op te lichten.

2 dagen geleden