Sinterklaas over intocht Sint-Annaland: ‘Prachtig om alle kinderen weer te zien’
SINT-ANNALAND - Het is zaterdagmiddag als alle kinderen van Sint-Annaland met hun ouders uitlopen voor het leukste feestje van het jaar. De sint en zijn pieten meren namelijk aan in het dorp. Eerder op de dag kwam Sinterklaas al langs in Tholen-stad.
Het havenplateau was het startpunt voor de intocht van Sinterklaas. “Daar stonden alle kindjes en het paard klaar”, vertelt de Sint vrolijk. “Toen we de boot afkwamen zijn we als eerst op de foto gegaan met de kindjes die stonden te wachten. Ook hier en daar een boks of een high-five, mocht niet ontbreken.” De pieten deelden bergen met pepernoten uit aan alle kinderen die geduldig stonden te wachten op de aankomst van de pakjesboot. “Ik vond het prachtig om alle kinderen weer te zien en alle tekeningen die ze hebben gemaakt. Dat is toch bijzonder. Dat al deze kinderen op mij en de pieten staan te wachten”, vertelt Sinterklaas.
Hij denkt dat door de ‘Spaanse temperaturen’ in Sint-Annaland extra veel kindjes dit jaar zijn komen zwaaien bij de haven. Ook de Hoofdpiet was er weer bij. “Ik vind het geweldig om aan de zijde van de sint te lopen.” Hoofdpiet vond het dit keer wel heel erg spannend. Alle kindjes hebben namelijk een brief gekregen van de wethouder. Hij wist dat er iets niet klopte. Tijdens de intocht heeft hij nog geprobeerd wat informatie over de brief los te krijgen bij de kinderen, maar dat is niet gelukt. In het dorpshuis werd het voor Hoofdpiet duidelijk; Hier kreeg hij een onderscheiding! Namelijk een lintje voor zijn 20 jaar trouwe dienst aan Sinterklaas. Op zijn lintje staat een S en een anker. Sint vertelt dat de ‘S’ staat voor Sinterklaas en het anker als symbool voor alle trouwe jaren.
Meer uit Tholen
POORTVLIET- Vanaf 6 maart rijdt er driemaal per dag een extra ambulance naar de ambulancepost in Poortvliet. Dit is besloten na overleg tussen de gemeente Tholen en het Witte Kruis. De extra ambulance wordt ingezet tijdens de wisselmomenten van het ambulancepersoneel.
16 uur geledenSINT-MAARTENSDIJK - Honderden vrijwilligers gaan op zaterdag 14 maart weer de handen uit de mouwen steken om zwerfafval op te ruimen langs de dijken en strandjes van de Ooster- en Westerschelde. In de gemeente Tholen is er die dag een actie langs de Oosterschelde bij Sint-Maartensdijk. Vrijwilligers kunnen zich aanmelden om mee te helpen.
18 uur geledenTHOLEN- Op de Nieuwe Postweg zijn vrijdagavond twee personenauto's met elkaar in botsing gekomen. Meerdere hulpdiensten gingen met spoed ter plaatse. Medisch personeel van de ambulancedienst controleerde de betrokkenen op verwondingen maar vervoer naar het ziekenhuis bleek niet nodig. Het ongeval ontstond vermoedelijk door een keeractie van één van de bestuurders.
21 uur geledenZEELAND - Gemiddeld is 45 procent van de vacatures moeilijk vervulbaar, blijkt uit een recent onderzoek van UWV onder 3.550 werkgevers. Volgens werkgevers komt dit vooral doordat sollicitanten niet altijd beschikken over de juiste vaardigheden, kennis of werkervaring. Ruim de helft van de werkgevers (52 procent) neemt daarom vaker mensen aan die nog opgeleid moeten worden.
22 uur geledenTHOLEN - Veel ouderen op Tholen zijn actief bezig met hun gezondheid, maar er is nog ruimte voor verbetering. Dat blijkt uit onderzoek van de gemeente Tholen in samenwerking met SportZeeland, waaraan ruim 600 senioren deelnamen.
1 dag geledenTHOLEN - Het enige stembureau in de gemeente waar de toegankelijkheid extra aandacht verdient, is in 't Ouwe Raed'uus in Poortvliet. Dat antwoordt het college op schriftelijke vragen van Aron Beurkens (SGP) in aanloop naar de verkiezingen op 18 maart. Andere stembureaus zijn wel goed toegankelijk.
1 dag geledenTHOLEN - Op 2 maart heeft Carbid Stichting Tholen twee cheques uitgereikt aan De Zonnebloem en Tholen Sterk. Met de donaties ondersteunt de stichting opnieuw twee lokale initiatieven met een sociaal-maatschappelijk karakter.
2 dagen geleden