Sinterklaas over intocht Sint-Annaland: ‘Prachtig om alle kinderen weer te zien’
SINT-ANNALAND - Het is zaterdagmiddag als alle kinderen van Sint-Annaland met hun ouders uitlopen voor het leukste feestje van het jaar. De sint en zijn pieten meren namelijk aan in het dorp. Eerder op de dag kwam Sinterklaas al langs in Tholen-stad.
Het havenplateau was het startpunt voor de intocht van Sinterklaas. “Daar stonden alle kindjes en het paard klaar”, vertelt de Sint vrolijk. “Toen we de boot afkwamen zijn we als eerst op de foto gegaan met de kindjes die stonden te wachten. Ook hier en daar een boks of een high-five, mocht niet ontbreken.” De pieten deelden bergen met pepernoten uit aan alle kinderen die geduldig stonden te wachten op de aankomst van de pakjesboot. “Ik vond het prachtig om alle kinderen weer te zien en alle tekeningen die ze hebben gemaakt. Dat is toch bijzonder. Dat al deze kinderen op mij en de pieten staan te wachten”, vertelt Sinterklaas.
Hij denkt dat door de ‘Spaanse temperaturen’ in Sint-Annaland extra veel kindjes dit jaar zijn komen zwaaien bij de haven. Ook de Hoofdpiet was er weer bij. “Ik vind het geweldig om aan de zijde van de sint te lopen.” Hoofdpiet vond het dit keer wel heel erg spannend. Alle kindjes hebben namelijk een brief gekregen van de wethouder. Hij wist dat er iets niet klopte. Tijdens de intocht heeft hij nog geprobeerd wat informatie over de brief los te krijgen bij de kinderen, maar dat is niet gelukt. In het dorpshuis werd het voor Hoofdpiet duidelijk; Hier kreeg hij een onderscheiding! Namelijk een lintje voor zijn 20 jaar trouwe dienst aan Sinterklaas. Op zijn lintje staat een S en een anker. Sint vertelt dat de ‘S’ staat voor Sinterklaas en het anker als symbool voor alle trouwe jaren.
Meer uit Tholen
SINT-MAARTENSDIJK - Ondernemers zijn vaak dag en nacht bezig met hun onderneming. Maar wat drijft hen? Wat is hun motivatie? En waar liggen zij 's nachts van wakker? In 'Aan de keukentafel met...' gaan we met hen in gesprek en gaan we op zoek naar het bijzondere verhaal dat zij te vertellen hebben. Deze week: Tony en Jannie van Chastelet,Fitnesscentrum Bodyzone.
1 uur geledenTHOLEN - Elke week prijkt er op de ontspanningspagina van de wekelijkse Thoolse Bode een lezersfoto. Dit keer was het een foto van Cees van 't Hof die de spotlight mocht vangen.
4 uur geledenTHOLEN - Op maandag 27 april viert heel het land Koningsdag met vrijmarkten, muziek en oranjefeesten. In Tholen-stad pakken de organisatoren het net als vorig jaar aan: het ringrijden keert terug op de Markt en de dag wordt afgesloten met een vuurwerkshow bij de Oesterputten.
21 uur geledenTHOLEN - De Zero Waste Week komt van 18 tot en met 24 april voor het eerst naar Tholen. Tijdens deze week leren inwoners hoe ze afval kunnen verminderen. Er zijn workshops, een wandeltocht en een handwerkcafé.
1 dag geledenTHOLEN - Tijdens voorbereidende schoonmaakwerkzaamheden bij buitenzwembad De Spetter in Tholen is schade aan het tegelwerk geconstateerd. Plaatselijk laten het tegelwerk en de glazuurlaag los, wat zeer scherpe randen veroorzaakt. Dit zorgt voor een veiligheidsrisico en dat de geplande openingsdatum in mei niet haalbaar zal zijn.
1 dag geledenTHOLEN / RIJSBERGEN / BREDA - Het Openbaar Ministerie (OM) heeft donderdag een gevangenisstraf van 5,5 jaar geëist tegen een 61-jarige man uit Tholen. De man is eigenaar van een Nederlandse zeeschip, waarmee twee cocaïnetransporten vanuit Zuid-Amerika en Afrika waren gepland. Tegen een 48-jarige man uit Rijsbergen eiste het OM een gevangenisstraf van 3,5 jaar voor zijn aandeel in de zaak. Een vrouw van 49 uit Breda wordt verdacht van schuldwitwassen van crimineel geld. Tegen haar werd een taakstraf geëist.
1 dag geledenTHOLEN - Voor walstroom in de Thoolse haven krijgt de gemeente steeds nul op het rekest bij Rijkswaterstaat. Dat zegt het college op schriftelijke vragen van PvdA-GroenLinks. Het onderwerp wordt wel steeds aangekaart, maar geld en netcongestie staan het plan in de weg.
2 dagen geleden