
Sinterklaas komt zaterdag naar Oost-Souburg
OOST-SOUBURG - Ook brengt Sinterklaas een bezoekje aan de kinderen in Oost-Souburg. Op zaterdag 19 november meert de pakjesboot aan langs de loskade. Stichting Activiteiten Souburg organiseert elk jaar de intocht. Voorzitter Mariella Suurmond duimt voor een druk bezochte middag.
Om 12.30 uur verwelkomt presentatrice Ramona van Zweden het publiek. Zij warmt de bezoekers op met sinterklaasliedjes. Rond 13 uur meert de pakjesboot af aan de Loskade in Oost-Souburg. Hierna volgt er een optocht en delen de Pieten strooigoed uit. ‘’De bezoekers kunnen zelfs op de foto met Sinterklaas’’, vertelt voorzitter Mariëlla Suurmond van Stichting Activiteiten Souburg. ‘’Elk jaar krijgen wij positieve reacties over de intocht. We zorgen ervoor dat Sinterklaas en de Pieten toegankelijk zijn. Dat de kinderen niet alleen maar gedrukt tegen een hek staan. De bezoekers kunnen dichtbij komen. Ons Sinterklaasfeest is hierdoor ontzettend geliefd. De kinderen worden er blij van en daar organiseer je het voor.’’
Om 13.30 uur vertrekt de optocht naar het dorp. Deze begint in de Kanaalstraat en eindigt in de speeltuin. Hier zal het feest zich voortzetten. In de speeltuin worden spellen gespeeld en kunnen de kinderen Sinterklaas en zijn Pieten ontmoeten. Verder wil Suurmond de activiteiten nog niet in detail onthullen.
Het leukste evenement
Stichting Activiteiten Souburg organiseert de intocht al sinds de jaren ‘60. Ze zijn nog niet van plan om hier mee te stoppen. Suurmond vertelt: ‘’Het is een van de leukste evenementen om te organiseren. Voor de zomervakantie weten wij de datum van de intocht al. En vanaf dan plannen wij het verder. Wij zijn er dus het hele jaar mee bezig, het loopt door. In de tijd van de coronapandemie is het een lastige tijd geweest. Wij hebben, in het eerste jaar van corona, video’s moeten maken om toch wat voor de kinderen te doen. En in het tweede jaar hebben wij een beperkte intocht moeten houden. Daarom is het fijn dat we weer activiteiten kunnen organiseren. Dit jaar verwachten wij meer bezoekers en hopen op een vrolijke intocht.’’
Meer uit Vlissingen
VLISSINGEN - Een ritje met de auto over Boulevard de Ruyter blijft in het seizoen verboden in de weekeinden en op feestdagen. Vanaf 2026 is een autorondje over het Keizersbolwerk wél mogelijk.
15 uur geledenVLISSINGEN - Pieter Jan Mersie, fractievoorzitter van ChristenUnie Vlissingen, staat op plek 41 op de CU-kandidatenlijst voor de komende Tweede Kamerverkiezingen.
19 uur geledenVLISSINGEN - Het sectorlicht is teruggeplaatst op het Keizersbolwerk in Vlissingen en het rode, stalen bouwwerk kan meteen alweer op veel belangstelling rekenen.
1 dag geledenVLISSINGEN - De boulevard van Vlissingen vormt op donderdag 21 augustus opnieuw het decor voor de Langste Mosseltafel. Tussen 16.00 en 20.00 uur kunnen bezoekers aanschuiven voor een bord verse Zeeuwse mossels, een drankje en live muziek met uitzicht op zee. De opbrengst gaat naar Stichting ALS Nederland.
3 dagen geledenVLISSINGEN - Vorige week donderdag ontplooide zich op de boulevard en het Badstrand van Vlissingen een indrukwekkend spektakel: Rescue Zeeland 2025 - het grootste hulpverleningsevenement van Nederland - trok volgens de organisatie zo'n 50.000 bezoekers.
3 dagen geledenVLISSINGEN- Meerdere hulpdiensten werden vrijdagavond opgeroepen om te zoeken naar een persoon die mogelijk ter hoogte van Boulevard Bankert te water was geraakt. Reddingsboten, de kustwacht- en traumahelikoper, Rijkswaterstaat, de strandwacht, het Loodswezen, twee ambulances en de politie waren ter plaatse om hulp te verlenen. Toen er na 45 minuten geen verdere aanwijzingen waren dat er daadwerkelijk iemand in de problemen was gekomen werd de zoekactie beëindigd. De hulpdiensten gaan uit van loos alarm.
5 dagen geledenVLISSINGEN - De dertiende editie van Rescue Zeeland, het grootste hulpverleningsevenement van Nederland, is een groot succes. In totaal waren er rond de 50.000 bezoekers, meldt Rescue-woordvoerder Dennis Castel.Gedurende de dag werden er op verschillende locaties demonstraties gehouden. Dit jaar was dat niet alleen op en voor de Boulevard, ook op het parkeerterrein 'P-Cinema' bij de Kenau Hasselaarstraat waren demonstraties. Daarnaast waren er op het Bellamypark allerlei (kinder)activiteiten.Grote demonstraties vonden met name plaats op de Westerschelde. Op het Badstrand gaven de goed getrainde specialisten van de Dienst Speciale Interventies (DSI) een spectaculaire demonstratie. Verder waren er diverse kraampjes te bezoeken en natuurlijk konden bezoekers ook een kijkje nemen bij tal van hulpverleningsvoertuigen uit binnen- en buitenland.Om 17.30 uur startte de gebruikelijke vlootschouw ter afsluiting van het evenement. Alle aanwezige (hulpverlenings)vaartuigen voeren nog één keer langs de boulevard. Daarmee kwam een einde aan een succesvolle dag. De verwachting van de organisatie dat tienduizenden mensen Rescue zouden bezoeken, lijkt in ieder geval uitgekomen. Volgens woordvoerder Dennis Castel kwamen rond de 50.000 mensen op het evenement af.
6 dagen geleden