Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Sint-Pietersplein loopt vol in aanloop naar zwarte of witte rook

Sint-Pietersplein loopt vol in aanloop naar zwarte of witte rook

VATICAANSTAD (ANP) - Op het Sint-Pietersplein in Vaticaanstad staan gelovigen en andere belangstellenden klaar om te zien of de eerste stemronde van het conclaaf een nieuwe paus heeft opgeleverd. Vanaf het plein is de schoorsteen te zien waar in de loop van de avond zwarte of witte rook uit komt. Witte rook betekent dat er een paus is gekozen, zwarte rook dat de kardinalen morgen opnieuw samenkomen.

Het is dit jaar druk in Vaticaanstad vanwege het jubeljaar. Zo'n jaar komt niet vaak voor, voor het laatst in 2000. Na het overlijden van de paus zijn er nog meer mensen naar de stad gekomen. Op en rond het Sint-Pietersplein is de beveiliging daarom streng.

Het plein was in de ochtend nog nagenoeg leeg, maar is in de loop van de dag geleidelijk volgelopen. De meeste ogen zullen gericht zijn op een onopvallende schoorsteen op de Sixtijnse Kapel. Die schoorsteen geeft het eerste signaal over het verloop van de stemming. Ergens aan het begin van de avond wordt de eerste rook van dit conclaaf verwacht.

Meer uit Buitenland

Reisadviezen voor India en Pakistan aangescherpt om spanningen

DEN HAAG (ANP) - De reisadviezen voor Nederlanders die naar India of Pakistan willen, zijn aangescherpt. Op de website waar de reisadviezen worden toegelicht schrijft het ministerie van Buitenlandse Zaken over de huidige spanningen in het gebied. In Pakistan was voor sommige plekken het reisadvies nog geel, nu is alles oranje of rood.

11 minuten geleden
Sint-Pietersplein loopt weer vol voor dag twee van het conclaaf

VATICAANSTAD (ANP) - Op de tweede dag van het conclaaf verzamelen zich weer toeschouwers op het Sint-Pietersplein in afwachting van een nieuwe paus. Gelovigen en belangstellenden hopen witte rook te zien uit de kleine, tijdelijke schoorsteen op de Sixtijnse Kapel. Dat zou betekenen dat een nieuwe paus gekozen is.

32 minuten geleden
Pakistan haalt Indiase drones neer die luchtruim binnendringen

ISLAMABAD (ANP/RTR/AFP) - Het Pakistaanse leger zegt dat India drones blijft sturen naar het Pakistaanse luchtruim. In de afgelopen nacht zou Pakistan twaalf drones hebben neergehaald.

48 minuten geleden
Ruim zeventig arrestaties bij protest op Columbia University

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG/DPA) - De politie in New York heeft zeker zeventig arrestaties verricht tijdens een pro-Palestijnse demonstratie op Columbia University. Betogers bezetten de bibliotheek van de universiteit. Ze scandeerden "Free Palestine" en riepen op tot de vrijlating van de gedetineerde student Mahmoud Khalil.

3 uur geleden
Beschietingen tussen Indiase en Pakistaanse militairen in Kasjmir

SRINAGAR (ANP/AFP) - Pakistaanse en Indiase soldaten hebben in de nacht van woensdag op donderdag schoten uitgewisseld in de regio Kasjmir. In de nacht ervoor voerde India aanvallen uit op Pakistan, waarbij volgens het Pakistaanse leger meer dan dertig mensen omkwamen.

3 uur geleden
Oekraïne: Russische aanval op Soemy ondanks eenzijdig bestand

KYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense luchtmacht meldt dat Rusland geleide bommen heeft ingezet tijdens een aanval op de regio Soemy. Die zou hebben plaatsgevonden enkele uren na de start van het staakt-het-vuren dat Rusland eenzijdig uitriep.

4 uur geleden
Auto rijdt in op voetbalfans na Champions League-duel in Parijs

PARIJS (ANP) - Zeker drie mensen zijn gewond geraakt toen in Parijs een auto inreed op voetbalfans die de overwinning vierden van Paris Saint-Germain in de halve finale van de Champions League. Dat meldt de Franse krant Le Figaro.

5 uur geleden