Sint Philipsland gaat ploggen!
THOLEN - Leerlingen uit groep 7 en 8 van de basisscholen Koningin Juliana en de Luyster in Sint Philipsland gaan vandaag ‘ploggen’: dit is joggen terwijl men onderweg allerlei afval opruimt en meeneemt. Burgemeester Marleen Sijbers en wethouder Frank Hommel helpen deze ochtend een handje mee.
De leerlingen stuurden een brief naar de gemeente met een aantal wensen voor hun kern. Daarin spraken ze hun zorg uit over het afval dat in de natuur werd gegooid. Wethouder Hommel ging in gesprek met de leerlingen en samen ontstond het plan om te ploggen op Sint Philipsland.
Programma
De leerlingen startten met een warming up onder leiding van een buurtsportcoach, waarbij ook de wethouder en de burgemeester aanwezig was. Daarna gingen de leerlingen in verschillende groepjes door het dorp om te ploggen. De afvalzakken werden daarna overhandigd aan de medewerkers van de Betho en de buitendienstmedewerkers van de gemeente Tholen. Vanwege ‘de Week van de Afvalhelden’ worden deze afvalhelden, die het hele jaar door de kernen schoonmaken, door de leerlingen bedankt voor hun inzet voor een schone omgeving.
Meer uit Tholen
SINT-ANNALAND - De medewerker die eerder op non-actief was gesteld door Schutse Zorg na mogelijk seksueel wangedrag bij bewoners, is op staande voet ontslagen. Volgens een onafhankelijk onderzoek heeft hij 'professionele en persoonlijke grenzen' overschreden.
9 uur geledenTHOLEN - Een veilige en betaalbare oplossing voor Thoolse feestvierders die met Vastenavond de oversteek maken naar Bergen op Zoom. Dat is waar Christian Taalman uit Tholen zich deze dagen voor inzet. Hij pleit voor de terugkeer van de Leutbus: een nachtbus die elke carnavalsavond het eiland Tholen met de Brabantse stad verbindt.
10 uur geledenTHOLEN - Wat gebeurde er zaterdag 24 januari allemaal in het amateurvoetbal? In dit overzicht zetten we de uitslagen en programma's van de Thoolse voetbalclubs op een rijtje. Dit is een samenvatting van speelronde 14 in de Derde Klasse en speelronde 12 in de Vierde en Vijfde Klasse.
14 uur geledenTHOLEN - Forum voor Democratie (FvD) heeft maandag haar kandidatenlijst voor Tholen bekendgemaakt. In maart staat de partij hier voor het eerst op de kieslijst. Aan het roer staat een bekend gezicht: Liesje Heuseveldt-van der Zande.
1 dag geledenHALSTEREN/THOLEN - De onderhoudswerkzaamheden aan de Thoolse brug zijn in de nacht van maandag op dinsdag afgerond. Daardoor hoeft de brug de komende dagen niet meer dicht, bevestigt een woordvoerder van Rijkswaterstaat.
1 dag geledenSINT-ANNALAND - In meerdere woningen aan de Schoolstraat in Sint-Annaland is dinsdagochtend een sterke gaslucht geroken. De penetrante geur blijkt uit het rioolstelsel te komen. De oorzaak van de lucht is nog onbekend.
1 dag geledenSTAVENISSE - Een paard is zondagochtend door de brandweer uit een sloot bij Stavenisse geholpen. Het dier was om onbekende reden in de sloot langs de weg terechtgekomen. Met behulp van een hulpverleningsvoertuig van de Stallandse brandweer kregen de brandweerlieden het paard weer op het droge.
2 dagen geleden