Sint-Maartensdijk krijgt eigen medisch centrum
SINT MAARTENSDIJK - Er komt een medisch centrum in Sint Maartensdijk. Er wordt een compleet nieuw gebouw gerealiseerd waar de huisartsen Disseldorp, Jahangir en Kuijlen hun krachten gaan bundelen. Dokter Kuijlen neemt per 1 januari 2020 de praktijk van dokter Brussen over. Het pand komt aan de Rädda Barnenstraat, tegenover het regiokantoor van Allévo. Ook in Poortvliet wordt door de huisartsenpraktijk zorg verleend.
"Het centrum biedt plaats aan vier huisartsen en een centrale apotheek. Daarnaast is er plaats voor fysiotherapie met gymzaal, osteopathie, een priklaboratorium, logopedist, verloskundige, diëtiste, podotherapeut en psycholoog", zo laat men weten. Opvallend is dat het straks 24/7 mogelijk is om medicijnen in het centrum af te halen. Ook biedt het centrum zorg aan huis voor kwetsbare ouderen en wordt er een avondspreekuur gehouden.
Opleidingsplaatsen
De bouw van het centrum gaat in de tweede week van 2020 van start. Men gaat ervan uit dat het medisch centrum vervolgens in het najaar in gebruik genomen kan worden. De reden van deze samenwerking is volgens de betrokken partijen duidelijk: "Eerstelijnszorg is de afgelopen jaren ingewikkelder geworden. Voor alleen werkende huisartsen is het steeds moeilijker om aan de gestelde wettelijke eisen te voldoen. Samenwerken is daarom noodzakelijk, maar biedt ook kansen om de zorg verder te verbeteren. Om de huisartsenzorg op het eiland Tholen ook in de toekomst te continueren, investeert het centrum in opleidingsplaatsen voor huisartsen, praktijkondersteuners en apothekers- en doktersassistenten. Door de krachten te bundelen, zijn de huisartsen in staat om de juiste kwaliteit en voldoende beschikbaarheid van de zorg te bieden", leggen de partijen uit.
Kuilen
De huisartsen die op termijn aan de slag gaan in het nieuwe medisch centrum van Smerdiek, onderschrijven het belang van de samenwerking. Zo laat dokter Kuijlen weten: "Ik werk sinds een jaar met veel plezier als waarnemend huisarts in Poortvliet. Het is een prachtige plek! De inwoners zijn vriendelijk en hebben een nuchtere mentaliteit, waardoor ik met veel plezier mijn werk kan doen. Deze samenwerking biedt mij nu een kans om ook op lange termijn goede zorg te bieden."
Disseldorp
Dokter Disseldorp ziet ook de meerwaarde in van de intensieve samenwerking: "Door ontwikkelingen in de ggz en jeugdzorg en de vergrijzing is het runnen van een praktijk als alleenstaand arts op de lange termijn steeds moeilijker haalbaar. Als groepspraktijk zijn we minder kwetsbaar en blijft de huisarts goed bereikbaar."
Jahangir
Dokter Jahangir vult aan: "Ik verwacht met deze samenwerking, in belang van onze patiënten, kwalitatieve medische en farmaceutische zorg te kunnen leveren en hoop hiermee vooruit te lopen in de ontwikkelingen binnen de regio."
Meer uit Tholen
THOLEN - Op zaterdagochtend 23 mei klinkt weer het geronk van motoren door Tholen. Oude trekkers, glimmend opgepoetst of juist trots gedragen door jaren werk op het land, verzamelen zich voor de jaarlijkse rondrit van de Oldtimer Trekker Vereniging OTMMZ. Rond half tien staan de eerste deelnemers al klaar bij de Bergse Diepsluis voor koffie en een Zeeuwse bolus, terwijl langs de dijk langzaam een stoet van zo'n tachtig oldtimer trekkers groeit.
3 uur geleden[Advertorial] - BERGEN OP ZOOM/PUTTE - Wereldwijd wordt tijdens de Week van de Tandprotheticus aandacht gevraagd voor een bijzonder beroep dat voor veel mensen van grote betekenis is, maar waarvan niet iedereen precies weet wat het inhoudt. Een mooi moment om stil te staan bij het vak van tandprotheticus. Want wat doet een tandprotheticus eigenlijk? Wanneer kunt u er terecht? En hoe wordt een kunstgebit tegenwoordig gemaakt?
7 uur geledenSINT-ANNALAND - De Koninklijke Fanfare Accelerando bestaat 145 jaar en viert dit bijzondere jubileum met een feestelijke reünie op vrijdag 12 juni 2026. Oud-leden, leerlingen en iedereen die zich betrokken voelt bij de vereniging zijn van harte uitgenodigd om dit moment samen te beleven. Met deze hoge leeftijd is het de oudste muziekvereniging in de gemeente Tholen. Echter nog piepjong wat betreft uitstraling, muzikaliteit en organisatietalent. Zo ook voor het de te organiseren reünie voor de honderden (oud-)muzikanten die actief zijn geweest bij onze vereniging.
1 dag geledenTHOLEN - De Thoolse Floraroute wordt op vrijdag 22 mei tijdens de Dag van de Biodiversiteit officieel geopend op de Landtong in Tholen, langs de Schelde-Rijnweg richting De Punt, ter hoogte van het keermiddel. De opening vindt plaats om 14.00 uur en is vrij toegankelijk voor belangstellenden.
1 dag geledenPOORTVLIET - Ella de Rooij-van de Vreede (53) uit Poortvliet is tijdens de lintjesregen op 24 april benoemd tot Lid in de Orde van Oranje-Nassau. Zij zet zich al jarenlang in als mantelzorger en vrijwilliger bij De Schutse, maar is ook organisator van de Truckersrit Tholen. De onderscheiding kwam volledig onverwacht voor haar.
2 dagen geledenSINT-ANNALAND - "Gelukkig spelen we in de competitie beter dan de afgelopen dagen in het toernooi. Meedoen is belangrijker dan winnen. Het zijn nu ook wel hele goede internationale teams waar we tegen moeten spelen. Op één wedstrijd na hebben we helaas alles verloren", zo vertellen Liam Borst en Finn van der Graaf.
2 dagen geledenSINT-ANNALAND - Op zaterdag 23 mei starten meer dan tweehonderd teams aan de Roparun. Dag en nacht leggen zij kilometers af om geld in te zamelen voor palliatieve zorg voor mensen met kanker. Teamcaptain Mustafa Khuder reist dit weekend met zijn team Vrienden van Siem naar Frankrijk voor de estafetteloop. Het team uit Tholen deed vorig jaar voor het eerst mee en had de smaak meteen te pakken.
3 dagen geleden