Sint-Maartensdijk krijgt eigen medisch centrum
SINT MAARTENSDIJK - Er komt een medisch centrum in Sint Maartensdijk. Er wordt een compleet nieuw gebouw gerealiseerd waar de huisartsen Disseldorp, Jahangir en Kuijlen hun krachten gaan bundelen. Dokter Kuijlen neemt per 1 januari 2020 de praktijk van dokter Brussen over. Het pand komt aan de Rädda Barnenstraat, tegenover het regiokantoor van Allévo. Ook in Poortvliet wordt door de huisartsenpraktijk zorg verleend.
"Het centrum biedt plaats aan vier huisartsen en een centrale apotheek. Daarnaast is er plaats voor fysiotherapie met gymzaal, osteopathie, een priklaboratorium, logopedist, verloskundige, diëtiste, podotherapeut en psycholoog", zo laat men weten. Opvallend is dat het straks 24/7 mogelijk is om medicijnen in het centrum af te halen. Ook biedt het centrum zorg aan huis voor kwetsbare ouderen en wordt er een avondspreekuur gehouden.
Opleidingsplaatsen
De bouw van het centrum gaat in de tweede week van 2020 van start. Men gaat ervan uit dat het medisch centrum vervolgens in het najaar in gebruik genomen kan worden. De reden van deze samenwerking is volgens de betrokken partijen duidelijk: "Eerstelijnszorg is de afgelopen jaren ingewikkelder geworden. Voor alleen werkende huisartsen is het steeds moeilijker om aan de gestelde wettelijke eisen te voldoen. Samenwerken is daarom noodzakelijk, maar biedt ook kansen om de zorg verder te verbeteren. Om de huisartsenzorg op het eiland Tholen ook in de toekomst te continueren, investeert het centrum in opleidingsplaatsen voor huisartsen, praktijkondersteuners en apothekers- en doktersassistenten. Door de krachten te bundelen, zijn de huisartsen in staat om de juiste kwaliteit en voldoende beschikbaarheid van de zorg te bieden", leggen de partijen uit.
Kuilen
De huisartsen die op termijn aan de slag gaan in het nieuwe medisch centrum van Smerdiek, onderschrijven het belang van de samenwerking. Zo laat dokter Kuijlen weten: "Ik werk sinds een jaar met veel plezier als waarnemend huisarts in Poortvliet. Het is een prachtige plek! De inwoners zijn vriendelijk en hebben een nuchtere mentaliteit, waardoor ik met veel plezier mijn werk kan doen. Deze samenwerking biedt mij nu een kans om ook op lange termijn goede zorg te bieden."
Disseldorp
Dokter Disseldorp ziet ook de meerwaarde in van de intensieve samenwerking: "Door ontwikkelingen in de ggz en jeugdzorg en de vergrijzing is het runnen van een praktijk als alleenstaand arts op de lange termijn steeds moeilijker haalbaar. Als groepspraktijk zijn we minder kwetsbaar en blijft de huisarts goed bereikbaar."
Jahangir
Dokter Jahangir vult aan: "Ik verwacht met deze samenwerking, in belang van onze patiënten, kwalitatieve medische en farmaceutische zorg te kunnen leveren en hoop hiermee vooruit te lopen in de ontwikkelingen binnen de regio."
Meer uit Tholen
THOLEN - Forum voor Democratie (FvD) heeft maandag haar kandidatenlijst voor Tholen bekendgemaakt. In maart staat de partij hier voor het eerst op de kieslijst. Aan het roer staat een bekend gezicht: Liesje Heuseveldt-van der Zande.
3 uur geledenHALSTEREN/THOLEN - De onderhoudswerkzaamheden aan de Thoolse brug zijn in de nacht van maandag op dinsdag afgerond. Daardoor hoeft de brug de komende dagen niet meer dicht, bevestigt een woordvoerder van Rijkswaterstaat.
4 uur geledenSINT-ANNALAND - In meerdere woningen aan de Schoolstraat in Sint-Annaland is dinsdagochtend een sterke gaslucht geroken. De penetrante geur blijkt uit het rioolstelsel te komen. De oorzaak van de lucht is nog onbekend.
7 uur geledenSTAVENISSE - Een paard is zondagochtend door de brandweer uit een sloot bij Stavenisse geholpen. Het dier was om onbekende reden in de sloot langs de weg terechtgekomen. Met behulp van een hulpverleningsvoertuig van de Stallandse brandweer kregen de brandweerlieden het paard weer op het droge.
1 dag geledenPOORTVLIET - Het dorp stond vrijdagavond 30 januari in het teken van licht en gezelligheid tijdens de jaarlijkse lichtjesoptocht, georganiseerd door Activiteitencomité Poortvliet.
1 dag geledenPOORTVLIET/THOLEN - Arjan Deurloo heeft schriftelijke vragen gesteld aan het college van burgemeester en wethouders over de aanleg van de mobiliteitshubs in Tholen en Poortvliet. Volgens de raadslid lopen de werkzaamheden achter op schema en zijn er knelpunten rond onder meer toegankelijkheid en verkeersveiligheid.
2 dagen geledenTHOLEN/WOENSDRECHT - Ondernemers zijn vaak dag en nacht bezig met hun onderneming. Maar wat drijft hen? Wat is hun motivatie? En waar liggen zij 's nachts van wakker? In 'Aan de keukentafel met...' gaan we met hen in gesprek en gaan we op zoek naar het bijzondere verhaal dat zij te vertellen hebben. Deze week: Leslie Vermonden, kinderdagverblijf Het Toverbloempje.
2 dagen geleden