
Sint Laurens koestert Pannenkoekdag
SINT LAURENS -De Nationale Pannenkoekdag, die afgelopen vrijdag voor de zestiende keer werd georganiseerd, heeft een commerciële achtergrond (het is een initiatief van Tefal en Koopmans) maar dat maakt de dag niet minder sympathiek en populair. Zo’n 75.000 leerlingen van basisscholen in heel Nederland bakten dit jaar pannenkoeken. Voor zichzelf, maar ook voor ouderen in de buurt. Want dat is het idee van de actie: opa’s, oma’s en ouderen uit de buurt worden op deze dag in het zonnetje gezet door de kinderen.
Op Nationale Pannenkoekdag worden opa’s en oma’s en ouderen uit de buurt die zelfstandig of in een verzorgingshuis wonen, in het zonnetje gezet. “Samen pannenkoeken eten blijkt een ideaal recept om wat extra aandacht te besteden aan de oudere medemens,” aldus Marieke Grit van Koopmans.
Oberdiploma
Vanuit het thema ‘jong houdt van oud, jong bakt voor oud’ gaf iedere school een eigen twist aan deze Nederlandse traditie. Leerlingen van de Koelmanschool in Goes konden tijdens het pannenkoekfeest een oberdiploma verdienen. Bij Onder De Wieken in Burgh-Haamstede mocht iedere leerling een opa, oma of oudere buurvrouw of -man uitnodigen in de tot pannenkoekrestaurant omgebouwde school. ?Dankzij het enorme enthousiasme van leerlingen, juffen, meesters, ouders en vrijwilligers blijft Nationale Pannenkoekdag ongekend populair. Tijdens deze 16de editie deden 1.500 scholen in Nederland mee. “Daarmee is de belangstelling voor dit jaarlijks terugkerend evenement weer net zo groot als voor corona,” stelt Loes Tigelaar van Tefal. In heel Nederland hebben 75.000 leerlingen voor 79.000 ouderen zo’n 162.500 pannenkoeken gebakken. Daarvoor kregen ze 16.250 Koopmans Pannenkoekmixen, 3.250 Tefal pannenkoekpannen en 45.000 koksmutsen.
Palmenhof
In Zeeland deden 82 basisscholen mee. In de gemeenten Middelburg en Veere waren er onder meer acties bij Kinderopvang Walcheren en bij Christelijke basisschool Palmenhof, in Sint Laurens. Op die school werden de jonge koekenbakkers in groepen verdeeld, omdat de bakmogelijkheden op een school nu eenmaal beperkt zijn. De kleintjes kregen een beetje hulp van juffen en ouders. En wat nu als een pannenkoek minder goed gelukt was? Geen probleem! Die smikkelden ze dan gewoon lekker zelf op.
Maar ook in Sint Laurens stonden de oudere dorpsbewoners centraal. Ook aan de directe buurtjes van de school werd gedacht. Met drie kinderen toog een juf naar Adri en Tineke Hoefkens, die al 55 jaar op die plek wonen. Ze waren verguld met het bezoek. De verbindende factor van de Pannenkoekdag werd ter plekke mooi onderstreept.
Het stel had niet veel tijd nodig om vast te stellen bij welke ouders de kinderen horen. De kinderen op hun beurt herkenden in de woorden van Adri en Tineke dan weer bekenden van het sporten. “Ah, dat is onze trainer!” De Palmenhof wilde er graag een gezellige en liefdevolle dag van maken. Het lijkt erop dat de school in die opzet is geslaagd.
Meer uit Middelburg
MIDDELBURG- In de Zandstraat is in de nacht van zaterdag op zondag een auto uitgebrand. Brandweerlieden van brandweerpost Rooseveltlaan kwamen ter plaatse om het vuur te doven. Zij gebruikten hiervoor twee stralen hogedruk. Eén straal werd gebruikt om een geparkeerde auto naast het brandende voertuig te beschermen, de andere om de brand zelf te blussen. De oorzaak van de brand is niet bekend gemaakt.
11 uur geledenMIDDELBURG - Burgemeester Yvonne van Mastrigt van de gemeente Middelburg heeft zondag een koninklijke onderscheiding uitgereikt aan Gert-Jan de Rooij. Hij is verrast met het lintje tijdens het 25-jarig jubileum van de jaarlijkse boekenmarkt op de Markt in Middelburg.
12 uur geledenGRIJPSKERKE - De 29e editie van het jaarlijkse festival Hrieps zit erop. Op het festivalterrein bij Grijpskerke genoten de duizende bezoekers vrijdag en zaterdag van optredens van meer dan 50 artiesten op zeven podia. Na een drukke en gezellige editie 2025 kan de organisatie zich opmaken voor de jubileumeditie voor volgend jaar.
15 uur geledenMIDDELBURG - In de Nieuwe Kerk in Middelburg is zaterdag het Verdrag van Middelburg ondertekend. Bij deze slotbijeenkomst van de Internationale Jongeren Vrijheidsconferentie, georganiseerd in het kader van tachtig jaar vrijheid, waren jonge mensen uit de hele wereld aanwezig. Ook onder meer minister van Defensie Ruben Brekelmans en voormalig minister-president Jan Peter Balkenende woonden de bijeenkomst bij.
18 uur geledenGRIJPSKERKE- Na het verlaten van het festivalterrein in Hrieps zijn in de nacht van zaterdag op zondag meerdere fietsers gewond geraakt. Zij kwamen ongelukkig ten val na het gebruik van alcohol. De politie meldt dat meerdere personen doorverwezen moesten worden naar de huisartsenpost.
19 uur geledenGRIJPSKERKE - Er is afgelopen nacht een traumahelikopter in Burgh-Haamstede geland. Deze rukte uit vanwege een medische noodsituatie die zich afspeelde in Grijpskerke.
1 dag geledenMIDDELBURG/DOMBURG - Zondagavond 4 mei zijn er in de gemeenten Middelburg en Veere plechtigheden voor de Dodenherdenking. Vanwege de zondagsrust wordt de herdenking in sommige dorpen, zoals Arnemuiden, zaterdagavond 3 mei gehouden.
2 dagen geleden