Sint Anthonius maakt samen met Happer de wereld knapper
OUD- VOSSEMEER - De gemeente Tholen is druk met bezig met de voorbereidingen voor het uitvoeren van een motie van de raad: Afval scheiden op Scholen. Een eerste stap hierin zet de Sint-Anthonius in Oud-Vossemeer. Dit vooruitlopend op een gemeente brede aanpak. En Sint Anthonius is nietzomaar ‘gekozen’ om dit project als pilot voor de gemeente op te starten want dit ging helemaal op initiatief van de leerlingen zelf, zij bedachten om zelf contact op te nemen met de gemeente omdat ze afval scheiden op hun locatie namelijk heel belangrijk vinden. Sint Anthonius gaat daarom als eerste aan de slag met het Happerproject en de gemeente ondersteunt dit door de grondstoffen GFT en PMD bij Sint Anthonius in te zamelen.
School en kinderopvang hebben namelijk een belangrijke rol in de educatie rondom het scheiden van afval. Maandag 17 mei was daarom en belangrijke dag voor de leerlingen van de leerlingenraad, want eindelijk mochten ze van start om de rest van de kinderen enthousiast te maken. Het Happer-project is een project om leerlingen spelenderwijs te leren afval te scheiden. Wat thuis al heel normaal is, kan nu ook op school! Je bananenschil of je appelklokhuis hoort inde groene Happer, schoon papier in de blauwe Happer en je drinkpakje of je plastic zakje hoort in de oranje Happer.
De leerlingenraad heeft in samenwerking met directeur Léonie Jansen en met Jolanda de Krom van de gemeente Tholen dit project vorm gegeven. Marlies Heshof is de bedenker van de Happers, die ook al in de gemeente Steenbergen op verschillende scholen in gebruik genomen zijn. Marlies bedacht de karakters van de Happers en het Happerjournaal. Want het project bestaat uit meer dan alleen een paar prullenbakken. Er komt maandelijks een journaal uit waarin allerlei onderwerpen op het gebied van afval en milieu aan de ordekomen, zoals bijvoorbeeld de aflevering Plastic Soep. Daarom hebben de Happers ook een bepaald karakter: Oranje is een beetje angstig omdat het uit de hand loopt met de hoeveelheid plastic in de wereld. Grijs is wat ouder en wijzer en moet worden ontzien: dus zo min mogelijk afval in het restafval. Deze prullenbak staat ook als laatste in de rij zodat kinderen eerst nadenken of ze het afval in de Happers kwijt kunnen. “Voorheen werd al het afval op de locatie Sint Anthonius waar zowel onderwijs als kinderopvang onder valt, bestempeld als bedrijfsafval en kon er geen afval gescheiden worden. Door de samenwerking met de gemeente Tholen en de ZRD is dat nu wel mogelijk en daar zijn de kinderen en de medewerkers ontzettend blij mee! Dit is een mooie stap voor onze locatie want op school leer je immers niet alleen taal en rekenen. Juist het zorgen voor elkaar en de wereld vinden wij op Sint Anthonius van grote meerwaarde”, zo besluit men.
Meer uit Tholen
POORTVLIET- Vanaf 6 maart rijdt er driemaal per dag een extra ambulance naar de ambulancepost in Poortvliet. Dit is besloten na overleg tussen de gemeente Tholen en het Witte Kruis. De extra ambulance wordt ingezet tijdens de wisselmomenten van het ambulancepersoneel.
7 uur geledenSINT-MAARTENSDIJK - Honderden vrijwilligers gaan op zaterdag 14 maart weer de handen uit de mouwen steken om zwerfafval op te ruimen langs de dijken en strandjes van de Ooster- en Westerschelde. In de gemeente Tholen is er die dag een actie langs de Oosterschelde bij Sint-Maartensdijk. Vrijwilligers kunnen zich aanmelden om mee te helpen.
9 uur geledenTHOLEN- Op de Nieuwe Postweg zijn vrijdagavond twee personenauto's met elkaar in botsing gekomen. Meerdere hulpdiensten gingen met spoed ter plaatse. Medisch personeel van de ambulancedienst controleerde de betrokkenen op verwondingen maar vervoer naar het ziekenhuis bleek niet nodig. Het ongeval ontstond vermoedelijk door een keeractie van één van de bestuurders.
12 uur geledenZEELAND - Gemiddeld is 45 procent van de vacatures moeilijk vervulbaar, blijkt uit een recent onderzoek van UWV onder 3.550 werkgevers. Volgens werkgevers komt dit vooral doordat sollicitanten niet altijd beschikken over de juiste vaardigheden, kennis of werkervaring. Ruim de helft van de werkgevers (52 procent) neemt daarom vaker mensen aan die nog opgeleid moeten worden.
13 uur geledenTHOLEN - Veel ouderen op Tholen zijn actief bezig met hun gezondheid, maar er is nog ruimte voor verbetering. Dat blijkt uit onderzoek van de gemeente Tholen in samenwerking met SportZeeland, waaraan ruim 600 senioren deelnamen.
1 dag geledenTHOLEN - Het enige stembureau in de gemeente waar de toegankelijkheid extra aandacht verdient, is in 't Ouwe Raed'uus in Poortvliet. Dat antwoordt het college op schriftelijke vragen van Aron Beurkens (SGP) in aanloop naar de verkiezingen op 18 maart. Andere stembureaus zijn wel goed toegankelijk.
1 dag geledenTHOLEN - Op 2 maart heeft Carbid Stichting Tholen twee cheques uitgereikt aan De Zonnebloem en Tholen Sterk. Met de donaties ondersteunt de stichting opnieuw twee lokale initiatieven met een sociaal-maatschappelijk karakter.
2 dagen geleden