Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Sint Anthonius maakt samen met Happer de wereld knapper

Sint Anthonius maakt samen met Happer de wereld knapper

OUD- VOSSEMEER - De gemeente Tholen is druk met bezig met de voorbereidingen voor het uitvoeren van een motie van de raad: Afval scheiden op Scholen. Een eerste stap hierin zet de Sint-Anthonius in Oud-Vossemeer. Dit vooruitlopend op een gemeente brede aanpak. En Sint Anthonius is nietzomaar ‘gekozen’ om dit project als pilot voor de gemeente op te starten want dit ging helemaal op initiatief van de leerlingen zelf, zij bedachten om zelf contact op te nemen met de gemeente omdat ze afval scheiden op hun locatie namelijk heel belangrijk vinden. Sint Anthonius gaat daarom als eerste aan de slag met het Happerproject en de gemeente ondersteunt dit door de grondstoffen GFT en PMD bij Sint Anthonius in te zamelen.

 School en kinderopvang hebben namelijk een belangrijke rol in de educatie rondom het scheiden van afval. Maandag 17 mei was daarom en belangrijke dag voor de leerlingen van de leerlingenraad, want eindelijk mochten ze van start om de rest van de kinderen enthousiast te maken. Het Happer-project is een project om leerlingen spelenderwijs te leren afval te scheiden. Wat thuis al heel normaal is, kan nu ook op school! Je bananenschil of je appelklokhuis hoort inde groene Happer, schoon papier in de blauwe Happer en je drinkpakje of je plastic zakje hoort in de oranje Happer. 

De leerlingenraad heeft in samenwerking met directeur Léonie Jansen en met Jolanda de Krom van de gemeente Tholen dit project vorm gegeven. Marlies Heshof is de bedenker van de Happers, die ook al in de gemeente Steenbergen op verschillende scholen in gebruik genomen zijn. Marlies bedacht de karakters van de Happers en het Happerjournaal. Want het project bestaat uit meer dan alleen een paar prullenbakken. Er komt maandelijks een journaal uit waarin allerlei onderwerpen op het gebied van afval en milieu aan de ordekomen, zoals bijvoorbeeld de aflevering Plastic Soep. Daarom hebben de Happers ook een bepaald karakter: Oranje is een beetje angstig omdat het uit de hand loopt met de hoeveelheid plastic in de wereld. Grijs is wat ouder en wijzer en moet worden ontzien: dus zo min mogelijk afval in het restafval. Deze prullenbak staat ook als laatste in de rij zodat kinderen eerst nadenken of ze het afval in de Happers kwijt kunnen. “Voorheen werd al het afval op de locatie Sint Anthonius waar zowel onderwijs als kinderopvang onder valt,  bestempeld als bedrijfsafval en kon er geen afval gescheiden worden. Door de samenwerking met de gemeente Tholen en de ZRD is dat nu wel mogelijk en daar zijn de kinderen en de medewerkers ontzettend blij mee! Dit is een mooie stap voor onze locatie want op school leer je immers niet alleen taal en rekenen. Juist het zorgen voor elkaar en de wereld vinden wij op Sint Anthonius van grote meerwaarde”, zo besluit men.

Meer uit Tholen

Beurkens (SGP) vraagt aandacht voor toegankelijke stembureaus op Tholen

THOLEN - Hoe toegankelijk zijn de stembureaus op Tholen? Dat wil raadslid Aron Beurkens (SGP) graag weten van de burgemeester en wethouders. In aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen heeft hij hierover schriftelijke vragen gesteld.

10 uur geleden
Zeven nummers, zeven verhalen: Top2000-muziek brengt kerk en publiek samen [FOTOALBUM]

ANNA JACOBAPOLDER - Een nummer uit de Top 2000 hoor je bijna dagelijks op de radio, maar live in een kerk? Dat is niet iets wat je vaak hoort of ziet. "Het is geen alledaagse kerkmuziek, maar wel muziek met een verhaal. Met deze dienst proberen we de kerk voor iedereen toegankelijk te maken", zo vertelt Wim van Nieuwenhuijzen, voorzitter van de Protestantse Kerk in Anna Jacobapolder, die gastheer is voor het concert. Toch is er tijdens de dienst ook ruimte voor gebed, het blijft immers een kerkdienst.

15 uur geleden
Traumateam naar Sint-Maartensdijk voor medische noodsituatie op Provincialeweg

SINT-MAARTENSDIJK - In de nacht van zondag op maandag is een traumateam opgeroepen voor een medische noodsituatie aan de Provincialeweg in Sint-Maartensdijk.

18 uur geleden
Leerlingen kruipen in de huid van raadsleden tijdens Democracity in Tholen

THOLEN - Donderdagochtend vond de aftrap van het educatieve programma Democracity plaats in de raadzaal van het gemeentehuis in Tholen. Hierbij kunnen leerlingen uit 30 schoolklassen in de huid kruipen van raadsleden en raadsvergaderingen naspelen. Groep 7 van CNS De Regenboog mocht het programma als allereerste meemaken en in de middag volgde groep 8 van dezelfde school. Een gastdocent van ProDemos, de organisator van het programma, leidde alles in goede banen.

1 dag geleden
Op de werkvloer bij TanteLouise: ‘Diversiteit wordt hier gewaardeerd, dat zie je terug in de teams’ [OP DE WERKVLOER]

BERGEN OP ZOOM - Wie kan er mooier vertellen over zijn vak dan degene die er dagelijks mee bezig is. Waar komt zijn of haar liefde voor het vak vandaan? Waarom hebben ze voor dit beroep gekozen? Wat is er nou zo mooi aan het vak? En hoe ziet een werkdag er eigenlijk uit? Deze week: teamleider Miranda Mentzij en hbo-verpleegkundige Nienke Stins van TanteLouise.

1 dag geleden
Voor deze Thoolse activiteiten tijdens NLdoet is hulp van vrijwilligers nodig

THOLEN - Over ruim een maand is het alweer tijd voor de jaarlijkse grote vrijwilligersactie NLdoet. Op vrijdag 13 en zaterdag 14 maart kunnen vrijwilligers lokale verenigingen en organisaties een handje helpen bij activiteiten die vaak gepaard gaan met veel gezelligheid. Ondertussen zijn er binnen de gemeente Tholen al verschillende activiteiten aangemeld die dringend op zoek zijn naar vrijwilligers.

1 dag geleden
Daniëlle de Clerck beëdigd als gedeputeerde Provincie Zeeland

ZEELAND - Daniëlle de Clerck (35) is vrijdag beëdigd als gedeputeerde voor de provincie Zeeland. Ze volgt Dick van der Velde op, die in november aankondigde te stoppen.

2 dagen geleden