Sint Anthonius maakt samen met Happer de wereld knapper
OUD- VOSSEMEER - De gemeente Tholen is druk met bezig met de voorbereidingen voor het uitvoeren van een motie van de raad: Afval scheiden op Scholen. Een eerste stap hierin zet de Sint-Anthonius in Oud-Vossemeer. Dit vooruitlopend op een gemeente brede aanpak. En Sint Anthonius is nietzomaar ‘gekozen’ om dit project als pilot voor de gemeente op te starten want dit ging helemaal op initiatief van de leerlingen zelf, zij bedachten om zelf contact op te nemen met de gemeente omdat ze afval scheiden op hun locatie namelijk heel belangrijk vinden. Sint Anthonius gaat daarom als eerste aan de slag met het Happerproject en de gemeente ondersteunt dit door de grondstoffen GFT en PMD bij Sint Anthonius in te zamelen.
School en kinderopvang hebben namelijk een belangrijke rol in de educatie rondom het scheiden van afval. Maandag 17 mei was daarom en belangrijke dag voor de leerlingen van de leerlingenraad, want eindelijk mochten ze van start om de rest van de kinderen enthousiast te maken. Het Happer-project is een project om leerlingen spelenderwijs te leren afval te scheiden. Wat thuis al heel normaal is, kan nu ook op school! Je bananenschil of je appelklokhuis hoort inde groene Happer, schoon papier in de blauwe Happer en je drinkpakje of je plastic zakje hoort in de oranje Happer.
De leerlingenraad heeft in samenwerking met directeur Léonie Jansen en met Jolanda de Krom van de gemeente Tholen dit project vorm gegeven. Marlies Heshof is de bedenker van de Happers, die ook al in de gemeente Steenbergen op verschillende scholen in gebruik genomen zijn. Marlies bedacht de karakters van de Happers en het Happerjournaal. Want het project bestaat uit meer dan alleen een paar prullenbakken. Er komt maandelijks een journaal uit waarin allerlei onderwerpen op het gebied van afval en milieu aan de ordekomen, zoals bijvoorbeeld de aflevering Plastic Soep. Daarom hebben de Happers ook een bepaald karakter: Oranje is een beetje angstig omdat het uit de hand loopt met de hoeveelheid plastic in de wereld. Grijs is wat ouder en wijzer en moet worden ontzien: dus zo min mogelijk afval in het restafval. Deze prullenbak staat ook als laatste in de rij zodat kinderen eerst nadenken of ze het afval in de Happers kwijt kunnen. “Voorheen werd al het afval op de locatie Sint Anthonius waar zowel onderwijs als kinderopvang onder valt, bestempeld als bedrijfsafval en kon er geen afval gescheiden worden. Door de samenwerking met de gemeente Tholen en de ZRD is dat nu wel mogelijk en daar zijn de kinderen en de medewerkers ontzettend blij mee! Dit is een mooie stap voor onze locatie want op school leer je immers niet alleen taal en rekenen. Juist het zorgen voor elkaar en de wereld vinden wij op Sint Anthonius van grote meerwaarde”, zo besluit men.
Meer uit Tholen
STAVENISSE - Een automobilist is afgelopen nacht van de weg geraakt na een eenzijdig ongeval in de polder bij Stavenisse. De auto kwam tot stilstand in een naastgelegen akker. Het is niet bekend of er iemand gewond is geraakt bij het ongeluk.
2 uur geledenOUD-VOSSEMEER/STEENBERGEN - De Vossemeersebrug is vanaf september zes weken afgesloten voor onderhoud. Rijkswaterstaat vervangt in die periode de voegovergangen en brengt nieuw asfalt aan op de brug. Het verkeer moet rekening houden met een omleiding.
4 uur geledenTHOLEN - De papieren edities van de Bode en BredaVandaag verschijnen deze zomer twee weken niet, maar lezers hoeven niets te missen. Speciaal voor de vakantieperiode is een extra dikke digitale zomerkrant samengesteld.
23 uur geledenFNV heeft een grootschalige staking binnen de OV-sector aangekondigd. Op woensdag 9 september leggen medewerkers in de sector het werk 24 uur neer. "Met deze gezamenlijke staking geven we een krachtig signaal af: stop de afbraak van onze sociale zekerheid", aldus FNV.
1 dag geledenSINT-MAARTENSDIJK - De kermis in Sint-Maartensdijk draait al volop, maar zaterdag strijkt ook de jaarlijkse braderie neer in het dorp. Met tientallen kraampjes rondom de Markt is er genoeg te beleven voor bezoekers.
1 dag geledenTHOLEN - Waterschap Scheldestromen voert vanaf vandaag een verbod in op het gebruik van water uit sloten, kreken en andere waterlopen in vrijwel heel Zeeland. Dit verbod moet voorkomen dat de waterstanden door de aanhoudende droogte verder dalen en de natuur schade oploopt. Het verbod geldt niet voor Tholen en Sint Philipsland.
2 dagen geledenTHOLEN - Na twee succesvolle dagen kunnen kunstliefhebbers op zaterdag 1 augustus opnieuw kennismaken met kunstenaars uit de gemeente Tholen. Tijdens de Open Atelierroute Tholen openen verschillende kunstenaars tussen 11.00 en 16.30 uur hun ateliers en laten zij bezoekers zien hoe hun werk ontstaat.
2 dagen geleden