Sint Anthonius maakt samen met Happer de wereld knapper
OUD- VOSSEMEER - De gemeente Tholen is druk met bezig met de voorbereidingen voor het uitvoeren van een motie van de raad: Afval scheiden op Scholen. Een eerste stap hierin zet de Sint-Anthonius in Oud-Vossemeer. Dit vooruitlopend op een gemeente brede aanpak. En Sint Anthonius is nietzomaar ‘gekozen’ om dit project als pilot voor de gemeente op te starten want dit ging helemaal op initiatief van de leerlingen zelf, zij bedachten om zelf contact op te nemen met de gemeente omdat ze afval scheiden op hun locatie namelijk heel belangrijk vinden. Sint Anthonius gaat daarom als eerste aan de slag met het Happerproject en de gemeente ondersteunt dit door de grondstoffen GFT en PMD bij Sint Anthonius in te zamelen.
School en kinderopvang hebben namelijk een belangrijke rol in de educatie rondom het scheiden van afval. Maandag 17 mei was daarom en belangrijke dag voor de leerlingen van de leerlingenraad, want eindelijk mochten ze van start om de rest van de kinderen enthousiast te maken. Het Happer-project is een project om leerlingen spelenderwijs te leren afval te scheiden. Wat thuis al heel normaal is, kan nu ook op school! Je bananenschil of je appelklokhuis hoort inde groene Happer, schoon papier in de blauwe Happer en je drinkpakje of je plastic zakje hoort in de oranje Happer.
De leerlingenraad heeft in samenwerking met directeur Léonie Jansen en met Jolanda de Krom van de gemeente Tholen dit project vorm gegeven. Marlies Heshof is de bedenker van de Happers, die ook al in de gemeente Steenbergen op verschillende scholen in gebruik genomen zijn. Marlies bedacht de karakters van de Happers en het Happerjournaal. Want het project bestaat uit meer dan alleen een paar prullenbakken. Er komt maandelijks een journaal uit waarin allerlei onderwerpen op het gebied van afval en milieu aan de ordekomen, zoals bijvoorbeeld de aflevering Plastic Soep. Daarom hebben de Happers ook een bepaald karakter: Oranje is een beetje angstig omdat het uit de hand loopt met de hoeveelheid plastic in de wereld. Grijs is wat ouder en wijzer en moet worden ontzien: dus zo min mogelijk afval in het restafval. Deze prullenbak staat ook als laatste in de rij zodat kinderen eerst nadenken of ze het afval in de Happers kwijt kunnen. “Voorheen werd al het afval op de locatie Sint Anthonius waar zowel onderwijs als kinderopvang onder valt, bestempeld als bedrijfsafval en kon er geen afval gescheiden worden. Door de samenwerking met de gemeente Tholen en de ZRD is dat nu wel mogelijk en daar zijn de kinderen en de medewerkers ontzettend blij mee! Dit is een mooie stap voor onze locatie want op school leer je immers niet alleen taal en rekenen. Juist het zorgen voor elkaar en de wereld vinden wij op Sint Anthonius van grote meerwaarde”, zo besluit men.
Meer uit Tholen
THOLEN - De Stichting Anthonie Keldermans Concerten, die het initiatief nam om het monumentale 15e eeuwse Oude Stadhuis te ontsluiten en te cultiveren als concertlocatie, start op 20 juni met de nieuwe reeks Stadhuisconcerten.
14 minuten geledenTHOLEN - De komende dagen loopt de temperatuur in Nederland stap voor stap op. Richting het weekend wordt het op grote schaal tropisch warm. Er is zelfs kans op een hittegolf in Zeeland. Vrijdag springt eruit, met in bijna het hele land 30 graden of meer. Daarbij wordt het niet alleen heet, maar ook benauwd.
16 uur geledenSINT-MAARTENSDIJK/THOLEN - In de week van maandag 22 tot en met vrijdag 26 juni vindt in de gemeentelijke zwembaden opnieuw de Zwem4daagse plaats. Deelnemers kiezen vier momenten in de week waarop ze banen komen zwemmen. Daarmee halen ze geld op voor het goede doel.
23 uur geledenSINT PHILIPSLAND - Meer dan 130 kinderen beleefden afgelopen zaterdag een gezellige dag op en rond het havenplateau van Sint Philipsland. WSV De Slikleggers organiseerde daar alweer de tiende editie van de populaire Watersportdag.
1 dag geledenOUD-VOSSEMEER - Met maar vier attracties mag de kermis verre van groot zijn. Toch brengt de dorpse sfeer jong en oud op een zonnige zaterdagmiddag samen 'achter 't durp'. Al wekenlang kondigen de borden 'Karemus' prominent de komst van het evenement aan. Maar een echte dorpsbewoner heeft geen agenda nodig om te weten wanneer het tijd is voor twee dagen plezier, vermaak en vele biertjes.
2 dagen geledenTHOLEN - Na het succes van vorig jaar koppelt de Zevendorpentocht op Tholen ook dit jaar een goed doel aan het evenement. Tijdens de 36e editie van de populaire wandeltocht wordt op zaterdag 11 juli geld ingezameld voor Stichting Vrienden van Siem.
2 dagen geledenTHOLEN - Elke week prijkt er op de ontspanningspagina van de wekelijkse Thoolse Bode een lezersfoto. Dit keer was het een foto van Cees van 't Hof die de spotlight mocht vangen.
3 dagen geleden