Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Sint Anthonius maakt samen met Happer de wereld knapper

Sint Anthonius maakt samen met Happer de wereld knapper

OUD- VOSSEMEER - De gemeente Tholen is druk met bezig met de voorbereidingen voor het uitvoeren van een motie van de raad: Afval scheiden op Scholen. Een eerste stap hierin zet de Sint-Anthonius in Oud-Vossemeer. Dit vooruitlopend op een gemeente brede aanpak. En Sint Anthonius is nietzomaar ‘gekozen’ om dit project als pilot voor de gemeente op te starten want dit ging helemaal op initiatief van de leerlingen zelf, zij bedachten om zelf contact op te nemen met de gemeente omdat ze afval scheiden op hun locatie namelijk heel belangrijk vinden. Sint Anthonius gaat daarom als eerste aan de slag met het Happerproject en de gemeente ondersteunt dit door de grondstoffen GFT en PMD bij Sint Anthonius in te zamelen.

 School en kinderopvang hebben namelijk een belangrijke rol in de educatie rondom het scheiden van afval. Maandag 17 mei was daarom en belangrijke dag voor de leerlingen van de leerlingenraad, want eindelijk mochten ze van start om de rest van de kinderen enthousiast te maken. Het Happer-project is een project om leerlingen spelenderwijs te leren afval te scheiden. Wat thuis al heel normaal is, kan nu ook op school! Je bananenschil of je appelklokhuis hoort inde groene Happer, schoon papier in de blauwe Happer en je drinkpakje of je plastic zakje hoort in de oranje Happer. 

De leerlingenraad heeft in samenwerking met directeur Léonie Jansen en met Jolanda de Krom van de gemeente Tholen dit project vorm gegeven. Marlies Heshof is de bedenker van de Happers, die ook al in de gemeente Steenbergen op verschillende scholen in gebruik genomen zijn. Marlies bedacht de karakters van de Happers en het Happerjournaal. Want het project bestaat uit meer dan alleen een paar prullenbakken. Er komt maandelijks een journaal uit waarin allerlei onderwerpen op het gebied van afval en milieu aan de ordekomen, zoals bijvoorbeeld de aflevering Plastic Soep. Daarom hebben de Happers ook een bepaald karakter: Oranje is een beetje angstig omdat het uit de hand loopt met de hoeveelheid plastic in de wereld. Grijs is wat ouder en wijzer en moet worden ontzien: dus zo min mogelijk afval in het restafval. Deze prullenbak staat ook als laatste in de rij zodat kinderen eerst nadenken of ze het afval in de Happers kwijt kunnen. “Voorheen werd al het afval op de locatie Sint Anthonius waar zowel onderwijs als kinderopvang onder valt,  bestempeld als bedrijfsafval en kon er geen afval gescheiden worden. Door de samenwerking met de gemeente Tholen en de ZRD is dat nu wel mogelijk en daar zijn de kinderen en de medewerkers ontzettend blij mee! Dit is een mooie stap voor onze locatie want op school leer je immers niet alleen taal en rekenen. Juist het zorgen voor elkaar en de wereld vinden wij op Sint Anthonius van grote meerwaarde”, zo besluit men.

Meer uit Tholen

Holland Huis is nu een rijksmonument: ‘Nooit meer vrezen voor de sloopkogel’

SCHERPENISSE - Het Holland Huis in Scherpenisse is officieel een rijksmonument. Met deze monumentale status krijgt het voormalige dorpshuis maximale bescherming en blijft het behouden voor toekomstige generaties. Dinsdag werd het monumentenschildje uitgereikt.

11 uur geleden
Auto belandt in sloot bij Sint-Annaland, slachtoffer met spoed naar ziekenhuis

SINT-ANNALAND - Een automobilist is vrijdagochtend met een auto in de sloot beland aan de Kleine Dijk bij Sint-Annaland. Mogelijk werd de bestuurder tijdens het rijden onwel. Het slachtoffer is volgens een woordvoerder van de politie met spoed naar het ziekenhuis gebracht.

14 uur geleden
Werkzaamheden aan nieuwe randweg Oud-Vossemeer beginnen op 11 januari

OUD-VOSSEMEER - De Provincie Zeeland begint op 11 januari 2027 met de aanleg van de nieuwe randweg bij Oud-Vossemeer. De weg wordt een nieuwe schakel in de N656 en moet het dorp rustiger en veiliger maken. De werkzaamheden duren naar verwachting tot 1 oktober 2027.

17 uur geleden
Vernieuwde speeltuin in Tholen geopend met aandacht voor inclusief spelen

THOLEN - Aan de Kreeftenstraat in Tholen is dinsdagmiddag de vernieuwde speeltuin officieel geopend. De speeltoestellen en de ondergrond waren aan verbetering toe. Bij de herinrichting kreeg ook inclusief spelen extra aandacht.

20 uur geleden
Rien Donkersloot geeft concert op het Van Dam-orgel

THOLEN - Op vrijdag 16 oktober om 20.00 uur verzorgt organist Rien Donkersloot een concert op het gerestaureerde Van Dam-orgel van de Grote Kerk in Tholen. Het concert vormt de afsluiting van een serie van drie concerten die werd georganiseerd naar aanleiding van de succesvolle restauratie van het monumentale instrument.

1 dag geleden
Actiegroep Tholen in Verzet houdt vanavond een vrouwenmars door de stad

THOLEN - Actiegroep Tholen in Verzet houdt vanavond vanaf 19.00 uur een vrouwenmars door de stad. De groep wil daarmee een signaal afgeven dat vrouwen en meisjes zich overal vrij en veilig moeten kunnen voelen.

1 dag geleden
Volwassenenfonds betaalt sport en cultuur voor Tholenaren met weinig geld

THOLEN - Het Volwassenenfonds Sport & Cultuur betaalt de contributie of het lesgeld voor Tholenaren met weinig te besteden. Dit jaar deden 23 inwoners mee. Tijdens de Week van de Armoede vraagt het fonds extra aandacht voor deze hulp

1 dag geleden